Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

Rwanda: taniec zwycięstwa na zakończenie projektów

17.01.2012, Paweł Kociołek

1103

Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) zakończyła realizację kolejnych już projektów  w Rwandzie, współfinansowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MSZ) w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej w 2011 roku. Zachęcona sukcesem dwóch ubiegłorocznych projektów – Tubakire dotyczącego budowy podjazdów dla wózków inwalidzkich przy szkołach podstawowych oraz kursów pierwszej pomocy dla nauczycieli, prowadzonych przez dwoje wolontariuszy – organizacja ruszyła z kolejnymi działaniami i z powodzeniem je sfinalizowała.

Czytaj więcej »

Rozliczenie zbiórki publicznej

29.12.2011, Andrzej Wierzchowski

1121

Rozliczenie zbiórki publicznej przeprowadzonej na podstawie decyzji MSWiA z dnia 28.04.2010 r. nr 75/2010.

 

Czytaj więcej »

Rozliczenie zbiórki publicznej

19.12.2011, Andrzej Wierzchowski

1120

Rozliczenie zbiórki publicznej przeprowadzonej na podstawie decyzji MSWiA z dnia 11.01.2011 r. nr 3/2011.

Czytaj więcej »

Rwanda: ani jednej toalety dla półtora tysiąca uczniów!

6.10.2011, Andrzej Wierzchowski

925

Statystyki rzadko przemawiają do ludzkiej wyobraźni i uczuć – wydają się nam tak nudne i abstrakcyjne. Pomoc niemal 6 tysiącom dzieci w Prowincji Wschodniej w Rwandzie nie robi na nas wrażenia. Jeśli jednak ten szereg cyfr zastąpimy w umyśle realnymi osobami z krwi i kości oraz poznamy osobiste historie choćby kilkorga z nich, z ich radościami i smutkami, los tych 6 tysięcy zaczyna nas obchodzić i poruszać. Wówczas owa statystyka nabiera właściwego sensu.

Czytaj więcej »

Rwanda niejedno ma imię

5.10.2011, Andrzej Wierzchowski

920

Czy kraj tysiąca wzgórz – Rwanda – symbol wojny, cierpienia i śmierci może nas czymś zaskoczyć? Czy to możliwe, że my, Europejczycy, będziemy zachwyceni Rwandą? Prezentujemy wywiad z Niną Mocior, koordynatorką projektów realizowanych przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) i Fundację ADRA Polska w tym kraju, a współfinansowanych w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2011 r. Nina opowiada, jak naprawdę wygląda życie w Rwandzie, która 17 lat temu została dotknięta tragedią ludobójstwa.

Czytaj więcej »

Rwanda: podzielić się tym, co sami wiemy i mamy

4.10.2011, Andrzej Wierzchowski

918

Dla większości z nas Rwanda to odległy, mały kraj kojarzący się z ludobójstwem i skrajnie trudnymi warunkami życia. Nie chcemy myśleć, że mieszkają w nim ludzie tacy jak my, mający podobne marzenia i potrzeby. Wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh), którzy tam pracowali, wiedzą, że wsparcie udzielone Rwandyjczykom może na trwałe zmienić świadomość i los mieszkańców tego dziesięciomilionowego kraju.

Czytaj więcej »

« poprzednia 1, 2, 3, ... 13, 14, 15, ... 23, 24, 25, następna »

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij