Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Pomóżmy zagrożonym dzieciom z albinizmem w Tanzanii

W styczniu w Tanzanii rozpoczyna się kolejny rok szkolny. Nasza Fundacja we współpracy z platformą siepomaga.pl rozpoczęła zbiórkę na rzecz wyprawek szkolnych z ubezpieczeniem zdrowotnym dla 500 dzieci dotkniętych albinizmem.

Głęboko wierzymy, że wspólnie umożliwimy wielu dzieciom z albinizmem w Tanzanii godne i bezpieczne pójście do szkoły. Liczy się każdy najmniejszy gest, każda złotówka, która przybliży dzieci z albinizmem do ławki szkolnej.

Dlaczego życie dzieci z albinizmem w Tanzanii jest zagrożone i takie trudne?

 • albinizm to choroba genetyczna w wyniku której skóra, włosy i oczy pozbawione są melaniny;
 •  w wiecznie palącym słońcu Tanzanii skóra pozbawiona pigmentu ulega bardzo szybko poparzeniom;
 • cichym zabójcą jest rak skóry, a średnia życia nie przekracza 33 lat;
 • w ciemnoskórej społeczności „białe dzieci” uznawane są za duchy, a ich ciałom przypisuje się magiczną moc;
 • z powodu zabobonnych wierzeń i przesądów są porywane, okaleczane czy zabijane;
 • przez swoją „inność” cierpią z powodu dyskryminacji, ignorancji, łamania praw człowieka;
 • odsuwane od edukacji, a w starszym wieku od pracy;
 • żyją w ubóstwie, bez zabezpieczenia medycznego;
 • często porzucane są przez ojców lub nawet całe rodziny, pozostają pod opieką samotnych mam, babci lub opiekunów prawnych;
 • bez ochrony przeciwsłonecznej, kremów z filtrem, kapeluszy, okularów przeciwsłonecznych, odzieży zasłaniającej ciało, nie powinni przebywać na dworze;
 • ich słaby wzrok nie pozwala na naukę bez okularów, a potem często na wykonywanie pracy;
 • żyją w zaklętym kręgu biedy, braku edukacji i skazani są na ciągłą jałmużnę;

Czego dzieci z albinizmem potrzebują najbardziej?

ubezpieczenia zdrowotnego – dzieci wymagają regularnych badań lekarskich, badań okulistycznych, opieki dermatologicznej i innej specjalistycznej diagnostyki i zabiegów;

wyprawki szkolnej, która różni się znacząco od tej dla dziecka zdrowego i obejmuje m. in. czapki, koszulki z długim rękawem i długie spodnie, skarpety, buty, okulary przeciwsłoneczne, kremy i balsamy z wysokim filtrem, ołówki, przybory do matematyki, zeszyty, plecak, mundurek szkolny;

finansowej opieki nad edukacją, zwanej adopcją na odległość – to zapewnienie bezpiecznego schronienia z wyżywieniem oraz nauki w szkole i opieki medycznej. Rodziny lub opiekunowie albinoskich dzieci zazwyczaj żyją w biedzie i nie stać ich na opłacenie czesnego;

Życie w biedzie i brak zasobów pozwalających na właściwą opiekę, powoduje najczęściej wykluczenie dziecka z systemu szkolnego. Edukacja pozwala na wyjście z zaklętego kręgu biedy i nierówności społecznych, a daje szanse i nadzieję na lepszą przyszłość tych cudownych dzieciaków.

Liczne problemy i formy dyskryminacji znacząco ograniczają dostęp do edukacji dzieciom z albinizmem. Odległość między domem a szkołą, kwestie bezpieczeństwa, brak pomocy medycznej, szczególnie w zakresie upośledzenia wzroku, to poważne bariery w chodzeniu do szkoły. Dodatkowo stygmatyzacja, zastraszanie i zaniedbania, narażają dzieci na traumy i blokady społeczno-psychologiczne.

To osoby takie jak Ty mogą sprawić, że dzieci trzymać będą w ręku ołówek, ochronią oczy okularami, skórę przez zabójczym słońcem, napiszą pierwsze litery w swoich zeszytach.

Już teraz dziękujemy za wielkie serce, nieustające wsparcie i pomoc!

 

 

Zapraszamy Was również do projektu „ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ”!

Adopcja na odległość to finansowe wsparcie dzieci z najbiedniejszych rejonów świata. To stworzenie możliwości na wyjście ze skrajnej biedy, poprzez zapewnienie EDUKACJI. To szansa na zatrzymanie błędnego koła głodu, ubóstwa i beznadziei.

W fundacji ADRA wspieramy potrzebujące dzieci z Kenii, Tanzanii i Bangladeszu. W każdym z tych krajów sytuacja jest nieco inna, a co za tym idzie, również potrzeby naszych podopiecznych różnią się od siebie i wymagają innych nakładów finansowych.

Osierocone dzieci z Kenii mierzą się z głodem i brakiem wody pitnej. Dzieci z albinizmem w Tanzanii potrzebują schronienia, ponieważ ich życiu zagraża niebezpieczeństwo. Najmłodsi mieszkańcy Bangladeszu z powodu skrajnego ubóstwa są zmuszeni pracować już od wczesnych lat dziecięcych.

Do potrzeb naszych podopiecznych podchodzimy indywidualnie, jednak jest coś, co łączy wszystkie dzieci, które wspieramy – potrzebują one edukacji i wyżywienia. Główny element, na który przeznaczamy środki pieniężne to właśnie opłacenie czesnego i zapewnienie dzieciom posiłków.

Jeżeli jesteś zainteresowany adopcją na odległość – skontaktuj się z nami, a my przeprowadzimy Cię przez cały proces i odpowiemy na wszystkie, nurtujące Cię pytania.

📞 (+48) 22 266 80 75
📧 adra@adra.pl

 

Rate this post
Close Menu
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

 

Subscribe to the newsletter

I give my informed, voluntary and revocable consent to receive information about ADRA Polska\'s activities in the future in the form of the Newsletter by means of electronic communication.

I accept, after reading, the Privacy Policy for the processing of my personal data by the Personal Data Administrator, which is ADRA Polska. The data provided will be processed only for the purpose of handling inquiries. Providing data is voluntary, but necessary to implement the above-mentioned purpose. Other information regarding the protection of personal data processing can be found in the Administrator\'s Privacy Policy.