Pomóż potrzebującym w Jemenie
Ufunduj żywność dla poszkodowanych rodzin
Ufunduj materiały do remontu domostw
Wpłata dowolna
Dlaczego pomoc dla ofiar powodzi w Jemenie?

Silne deszcze, które nawiedziły Jemen w ostatnich dwóch tygodniach spowodowały ogromne zniszczenia w całym kraju. Według Ministerstwa Zdrowia i Ludności w wyniku ulewnych opadów deszczu ponad 255 osób zmarło lub zostało rannych, a tysiące straciło dach nad głową. Uszkodzeniom uległy domy, obozy dla uchodźców, drogi, ziemie uprawne, bariery wodne. Poważne szkody zostały wyrządzone sieciom elektrycznym i wodnym. W niektórych miejscach wodociągi zamieniły się w gruzy, a warstwy asfaltu zostały zmiecione z dróg. Powódź spowodowała rozległe zniszczenia w miejscach historycznych na Starym Mieście, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jemen to kraj od lat targany wojną, ubóstwem i epidemią cholery. Kryzys pogłębił się jeszcze bardziej na skutek pandemii koronawirusa.

Kryzys humanitarny trwający od lat w Jemenie jest największym na świecie kryzysem humanitarnym od czasów II Wojny Światowej. Pomocy potrzebuje 24 z 29 milionów mieszkańców. Wojna domowa w Jemenie toczy się od końca 2014 roku. W ostatnim czasie, mimo że konflikt w związku z wybuchem pandemii koronawirusa osłabł, liczba zgonów i chorych w podupadających ośrodkach zdrowia jest alarmująca. Skali rozprzestrzeniania się pandemii nie można dokładnie zmierzyć, gdyż liczb w zasadzie nie można zweryfikować. Głównym wskaźnikiem skali pandemii w Jemenie są umierający na ulicach ludzie i zapełniające się cmentarze. Tyle tragedii w jednym kraju! Nie bądź obojętny – pomóż!

Ufunduj pożywienie dla poszkodowanych rodzin >


Jak pomagamy?

Pomimo ogromnych potrzeb, wiele lokalnych organizacji humanitarnych zmuszonych było do zamknięcia swojej działalności w Jemenie z powodu niewystarczających środków finansowych pochodzących z międzynarodowej pomocy. Fundacja ADRA od lat wspiera mieszkańców Jemenu. Potrzeb jest wiele, bo wiele osób ciepiących od lat w wyniku kryzysu humanitarnego, a teraz w wyniku powodzi, straciło cały swój dobytek. Na miejscu pracują działacze i wolontariusze miejscowego oddziału ADRA Jemen. Działania mają na celu dostarczanie poszkodowanym tego co najpilniejsze: wody pitnej, żywności, zestawów higienicznych oraz zestawów do budowania schronień.

Włącz się w pomoc dla mieszkańców Jemenu! Ufunduj jedzenie i spraw, by nie cierpieli głodu. Możesz też ufundować materiały na rekonstrukcję domostw i tymczasowe miejsca schronienia – spraw, by ofiary powodzi miały bezpieczne schronienie.

Zobacz film przedstawiający sytuację w Jemenie.

Zostań darczyńcą > Zostań darczyńcą >