Pomóż uchodźcom w Jemenie!
Ufunduj wodę i żywność dla poszkodowanych rodzin
Ufunduj środki higieny i lekarstwa
dla poszkodowanych rodzin
Wpłać dowolną kwotę
Dlaczego pomagamy uchodźcom z Etiopii w Jemenie?

Do Jemenu tłumnie napływają uciekający z Etiopii uchodźcy. Jak podaje ONZ, eskalacja konfliktu w etiopskim regionie Tigraj dotknęła około 5 milionów ludzi, którzy obecnie znajdują się w sytuacji kryzysowej. Konflikt wewnętrzny w Etiopii i ataki na ludność Tigraju zmusiły setki tysięcy mieszkańców tego regionu – rodziny z dziećmi – do ratowania swojego życia poza granicami ojczyzny. Wielu uchodźców trafiło do Jemenu – kraju, w którym od lat trwa jeden z największych kryzysów humanitarnych na świecie od II wojny światowej.

W samym Jemenie pomocy humanitarnej potrzebują przynajmniej 24 z 29 milionów mieszkańców. Sytuacja uchodźców z Etiopii, którzy trafili do tego kraju, jest dramatyczna! Nie otrzymują żadnego wsparcia i dodatkowo mierzą się z wrogością jemeńskiego społeczeństwa. Uchodźcom brakuje wody pitnej, jedzenia, lekarstw, środków higienicznych – podstawowych środków do przeżycia. Ogromnej liczbie z nich brakuje nawet miejsca do spania! Nie odwracaj wzroku od tej tragedii – pomóż ludziom, którym grozi śmierć głodowa!

Uchodźcy śpią na ziemi, na ulicach i w pustostanach. Dostęp do wody mają tylko ci, którym jeszcze nie skończyła się gotówka, ale to tylko kwestia czasu. Dyskryminacja społeczności naraziła Tigrajczyków na wyzysk, gdzie sklepy spożywcze podnoszą ceny produktów żywnościowych dla kupujących uchodźców. Społeczność przyjmująca nie zgadza się na pomoc w dostarczaniu żywności. Powszechna dyskryminacja i brak akceptacji uniemożliwia uchodźcom dostęp do podstawowych usług, takich jak opieka zdrowotna, woda itp. Rządowe szpitale odmówiły przyjęcia chorych lub rannych migrantów. Tigrajczycy są ofiarami przemocy ze strony społeczeństwa Jemenu. Żadne dziecko nie zostało zapisane do szkoły z powodu barier językowych, niedostępności miejsc w szkołach, a także dyskryminacji i braku akceptacji ze strony społeczności dla chrześcijańskich migrantów. Do tej pory żadna organizacja pozarządowa nie wsparła ani nie udzieliła żadnego rodzaju pomocy dla uchodźców. Jeśli my im nie pomożemy – nikt im nie pomoże!

Ufunduj pożywienie dla poszkodowanych rodzin >


Jak pomagamy?

Oddział Fundacji ADRA w Jemenie jest na miejscu w regionie Aden, w południowo-zachodniej części kraju. Tam, gdzie znajduje się największa liczba uchodźców z Tigraju. ADRA na miejscu zebrała informacje o potrzebach społeczności w kluczowych sektorach pomocy humanitarnej i na bieżąco udziela pomocy potrzebującym. Najpilniejsze potrzeby uchodźców to ratująca życie pomoc żywnościowa, awaryjne schronienie, dostęp do wody, urządzeń sanitarnych i higienicznych, podstawowe środki higieniczne i dodatkowo niezbędne środki higieny osobistej dla kobiet. Potrzebne są też lekarstwa oraz dostęp do usług medycznych.

W ramach pomocy dla uchodźców oddział Fundacji ADRA w Jemenie postanowił otoczyć szczególną opieką etiopskie dzieci pozostające bez opieki. Będą one goszczone przez inne rodziny, aby zapewnić im bezpieczne schronienie.

We wszystkie te działania aktywnie włącza się Fundacja ADRA Polska. Wszystkie środki przekazane na cel pomocy uchodźcom w Jemenie zostaną przekazane do ADRA Jemen, która dzięki nim będzie mogła zapewnić ofiarom tej dramatycznej sytuacji niezbędną pomoc humanitarną, potrzebną do przeżycia.

Wpłacając darowiznę na rzecz potrzebujących pomocy uchodźców z Etiopii, zapewniasz im dostęp do wody pitnej i jedzenia, schronienie, środki higieniczne, lekarstwa i pomoc medyczną, a przede wszystkim nadzieję, że przeżyją ten koszmar. Prosimy, pomóż ofiarom tej strasznej tragedii! Każda złotówka ma ogromne znaczenie – każda Twoja złotówka ratuje życie!

Zostań darczyńcą > Zostań darczyńcą >