Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Rozdarte rodziny, samotne dzieci -
z pomocą dla Armenii

Taty nie ma z nami… Nie wiem, kiedy widziałem go po raz ostatni, ale to było dawno. Wiem, że mnie kocha, bo często dzwoni. Poza tym, już niedługo do nas wróci, tak mi przecież obiecał – powiedział dziesięcioletni Samvel, gdy zapytaliśmy go, czy możemy porozmawiać z jego rodzicami. Idąc po przedmieściach miasteczka Ararat w Armenii ma się wrażenie, że czas stanął w miejscu. Panuje przerażająca cisza, a ponoć kiedyś było tutaj strasznie gwarno. Aż trudno w to uwierzyć, jednak wiele osób, przede wszystkim ojców, wyjechało w poszukiwaniu pracy. Niestety, najbardziej cierpią na tym dzieci. Teraz ich los leży w naszych rękach. To właśnie od nas zależy, jaka czeka na nich przyszłość. Fundacja ADRA Polska niesie pomoc Armenii.

Dzięki Tobie możemy pomóc dzieciom takim jak Artur i Avetis

Po trzęsieniu ziemi w Spitaku w 1988 r. w Armenii rodzina Gasparyan straciła dom wraz z setkami innych osób. Od tego momentu ich życie bezpowrotnie się zmieniło. Już od 30 lat mieszkają oni w miejscu, które jest zlepkiem znalezionych przez nich materiałów. Pomimo ciężkiego losu nie przestają pracować, tworzyć, uśmiechać się i odnajdywać piękna w życiu. Dla Artura i Avetisa jest to dom, w którym się urodzili, stawiali pierwsze kroki, gdzie mieszkają z kochających ich rodzicami. Pomimo, że nie ma w nim wody, ogrzewania, gazu do gotowania i innych udogodnień to rodzice nauczyli ich cieszyć się życiem.

Pewnego zimowego wieczoru, po odwiedzeniu dziesiątek innych, podobnych rodzin w Gyumri, Fundacja ADRA odwiedziła także rodzinę Artura i Avetisa. Z radością na twarzach i wdzięcznością w sercach przywitali oni nasz zespół. Niewiarygodne jak dużo szczęścia mogliśmy im dać. Ze wzruszeniem przyjęli przygotowane przez nas środki higieniczne, produkty żywnościowe oraz ubrania dla dzieci.

Razem jesteśmy w stanie pomóc potrzebującym dzieciom w Armenii.

Twój dar w wysokości 100 zł wesprze ufundowanie środków higienicznych, gier edukacyjnych oraz programu edukacyjnego dla jednego dziecka z miasta Ararat

Pomagaj z nami dzieciom w Armenii

Bez Twojej pomocy sytuacja tych ludzi nie ulegnie poprawie

Dołącz do nas i razem z nami nieś pomoc Armenii.

Niesiemy radość

Pierwsze występy przed publiką, emocje temu towarzyszące i uśmiech na twarzach dzieci, to niezapomniane chwile dla naszych podopiecznych. Celem prowadzonych przez nas projektów jest podzielenie się radością i szczęściem oraz stworzenie okazji, aby dodać kolorów dzieciństwu dzieci z ubogich rodzin z miasta Ararat. Zależy nam, aby poprawić ich samoocenę i zwiększyć motywację do kształcenia się i osobistego rozwoju.

Tak, nasza pomoc Armenii to między innymi regularne przekazywane dla dzieci z ubogich rodzin prezentów. Zazwyczaj znajdują się tam niezbędne środki higieniczne i gry edukacyjne. Niewiarygodne jak mało dla nas, oznacza tak wiele dla nich. Podczas jednej z pierwszych akcji poprosiliśmy dzieci o napisanie na kartach swoich wymarzonych prezentów. Z niedowierzaniem czytaliśmy, jak skromne były ich potrzeby. 

Pomoc kierujemy w obszary wiejskie

Region Ararat w Armenii jest obszarem wiejskim, w którym mieszka 260 tys. ludzi. Głównym zajęciem mieszkańców jest rolnictwo. Stan ekonomiczny regionu jest niski i dlatego wielu mężczyzn migruje do pracy za granicą. W szczególnie trudnej sytuacji są dzieci. Wyjazd na wakacje to tylko marzenie dla wielu z nich, ponieważ ich rodzice przede wszystkim są zajęci zapewnieniem im podstawowych potrzeb, jak jedzenie, odzież czy ogrzanie mieszkania. Chociaż region jest blisko stolicy, dzieci są pozbawione wielu rozrywek dostępnych tam, jak teatr czy udział w koncertach. W rezultacie najmłodsi dorastają z brakiem dostępu do edukacji i rozwoju kulturalnego. Mają problemem z komunikacją. Większość dzieci z tego powodu wstydzi się rozmawiać z nowymi ludźmi. Dzieci te również nie mają zaspokojonych podstawowych potrzeb materialnych. W efekcie nie widzą dla siebie perspektyw, co demotywuje je do angażowania się w edukację i samorozwój. Lata tych dzieci mijają, nie pozostawiając po sobie żadnych miłych wspomnień.

Przeczytaj o przeprowadzonych przez nas projektach pomocy w Armenii

Close Menu
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

 

Subscribe to the newsletter

I give my informed, voluntary and revocable consent to receive information about ADRA Polska\'s activities in the future in the form of the Newsletter by means of electronic communication.

I accept, after reading, the Privacy Policy for the processing of my personal data by the Personal Data Administrator, which is ADRA Polska. The data provided will be processed only for the purpose of handling inquiries. Providing data is voluntary, but necessary to implement the above-mentioned purpose. Other information regarding the protection of personal data processing can be found in the Administrator\'s Privacy Policy.