Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Projekt CAFE – pomoc i edukacja zawodowa

 

Od września 2023 roku Fundacja ADRA Polska prowadzi projekt wspierający kobiety ze społeczności albinoskiej w Tanzanii. Celem programu jest poprawa warunków życia kobiet poprzez pomoc w nabyciu i rozwoju umiejętności pozwalających na uzyskanie zatrudnienia lub prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Skupia się głównie na działaniach z zakresu promowania i rozwijania zrównoważonego rolnictwa, uprawy i sprzedaży warzyw i owoców.

Projekt CAFE (Climate Action for Food and Education Project for People with Albinism) Klimatyczne działania edukacyjne dla społeczności Albinosów prowadzony jest dzięki dofinansowaniu programu MSZ Polska Pomoc Rozwojowa 2023. Realizowany będzie w 2 modułach i zakończy się w grudniu 2024r.

Projekt obejmuje 100 gospodarstw domowych kobiet naznaczonych albinizmem lub z dziećmi obciążonymi tą chorobą genetyczną.

Zadaniem CAFE jest również rozwiązanie problemu braku dostępu do zdrowej żywności oraz zwiększenie niskich dochodów biedniejszej warstwy miejskiej. Dotyczy to zwłaszcza osób z albinizmem w dystryktach Kigamboni i Ilala w mieście Dar es Salaam w Tanzanii.

Projekt współfinansowany z budżetu państwa w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Całkowita wartość dofinansowania i wartość zadania 808 193,62 PLN

Publikacja wyraża wyłącznie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Odwiedź stronę Polskiej Pomocy: www.gov.pl/polskapomoc

Rate this post
Close Menu
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content