Wesprzyj polską pomoc humanitarną na Ukrainie! Uratuj ofiary wojny przed głodem! Wesprzyj transporty humanitarne do Ukrainy
Ufunduj żywność dla mieszkańców Ukrainy
Ufunduj paliwo na transport darów / 1szt. = 10l
Wpłata dowolna
Jak wygląda sytuacja na Ukrainie?

W rejonach, gdzie toczy się walka zbrojna w Ukrainie, już panuje głód. Ofiary wojny, które pozostały w swojej ojczyźnie, pilnie potrzebują żywności. W centralnej części kraju także zaczyna brakować pożywienia, a w zachodniej Ukrainie liczba uchodźców jest tak ogromna, że potrzeby żywieniowe zwiększają się każdego dnia. Nie ma na co czekać – musimy pilnie dostarczyć żywność mieszkańcom Ukrainy i transportować ją regularnie.Nie możemy pozwolić, aby nasi przyjaciele z Ukrainy cierpieli i umierali z głodu!

Wpłać darowiznę >
Jak pomagamy mieszkańcom Ukrainy?

ADRA Polska organizuje transporty z pomocą humanitarną, która trafia bezpośrednio do ofiar wojny na terenie Ukrainy. Wysyłamy samochody ciężarowe oraz autobusy wypełnione darami, które są niezbędne mieszkańcom do przeżycia w ich kraju ogarniętym wojną.

Co dokładnie dostarczamy?  Przede wszystkim żywność – to nasz priorytet. Żywność suchą i z długim terminem ważności, jak m.in.: makarony, ryż, kaszę, mleko w proszku, kaszki dla dzieci, jedzenie w puszkach, konserwy. Poza wyżywieniem przesyłamy również środki opatrunkowe, apteczki, lekarstwa, środki higieny, a także pieluchy i środki do pielęgnacji dzieci.  Dostarczamy też do Ukrainy koce, śpiwory, materace, karimaty, bieliznę i ciepłą odzież, baterie, latarki i nagrzewnice. Te produkty pozwalają przetrwać mieszkańcom rejonów dotkniętych działaniami zbrojnymi czas wojny.

Jesteśmy w stałym kontakcie z naszym oddziałem ADRA w Ukrainie, która działa na obszarach całej Ukrainy w tym również w pobliżu linii frontu. W całym kraju działają lokalni koordynatorzy oraz setki wolontariuszy, którzy reagują na bieżąco, niosąc pomoc wszędzie tam, gdzie jest potrzebna. Na terenie Ukrainy pracuje na rzecz ofiar wojny wiele polskich organizacji jak Polska Akcja Humanitarna, Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, Caritas Polska ale skala potrzeb jest ogromna i każdy dar ma znaczenie.

Wpłać darowiznę >
Jak możesz pomóc?

Miliony Ukraińców potrzebują natychmiastowej i stałej pomocy, dlatego działamy na bieżąco i regularnie wysyłamy do kraju ogarniętego wojną transporty humanitarne. Ty też możesz pomóc! Wystarczy, że dołączysz do organizowanej przez Fundację ADRA Polska zbiórki. Za zebrane pieniądze kupujemy przede wszystkim żywność, a także paliwo do samochodów, którymi transportujemy zebrane i zakupione dary.

Wesprzyj nasze działania już dziś – nie ma chwili do stracenia. Razem możemy uratować ofiary wojny w Ukrainie przed głodem!
Aktualności >
Jesteś przedsiębiorcą i chcesz pomóc? Skontaktuj się z nami!

Jesteś właścicielem firmy produkującej artykuły spożywcze, higieniczne, medyczne lub dla dzieci i chciałbyś przekazać nam darowiznę rzeczową? Skontaktuj się z nami, a my ułatwimy Ci transport Twoich darów. W przypadku hurtowej ilości produktów, które chciałbyś przekazać, sami zajmiemy się ich przewiezieniem z Twojej firmy do naszego magazynu, a następnie transportem humanitarnym trafią do potrzebujących w Ukrainie. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, wysyłając e-mail na adres: wstempniewicz@adra.pl lub dzwoniąc pod numer 535 525 359.

Śledź nasze działania na rzecz pomocy mieszkańcom Ukrainy na fanpage’u ADRA Polska na Facebooku. Wystarczy, że klikniesz tutaj i polubisz naszą stronę. Dzięki temu będziesz zawsze na bieżąco.

Zostań darczyńcą > Zostań darczyńcą >