Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Albinosi w Afryce potrzebują naszej pomocy

Gdy musisz żyć w strachu - życie albinosów

ofiarami wstrząsających napaści i zabójstw, a wszystko z powodu jasnej karnacji skóry. W całej Afryce Subsaharyjskiej dyskryminacja albinosów jest poważnym problemem społecznym. Niektórzy mieszkańcy uznają ich ciała za źródło magicznych talizmanów. Włosy wplecione w sieci mają przynieść obfite połowy, odcięte stopy – zapewnić bogactwo, a roztarta skóra – pomóc w poszukiwaniu złota w kopalniach. Możesz nam pomóc walczyć z tymi przesądami. Wesprzyj nasze działania i pomóż nieść pomoc w kraju, w którym już 1 na 1429 rodzących się dzieci jest dotknięte tą wadą genetyczną.

Mariam wraz z siostrą mogą już spać spokojnie

Traumatyczne zdarzenia sprawiły, że te dwie dziewczynki trafiły pod nasze skrzydła. Próba porwania młodszej siostry Mariam, zmusiła rodziców do szukania schronienia dla swoich dzieci. Dzięki Wam, takim bezpiecznym miejscem jest dla nich nasza placówka. To tutaj poza niezbędnym dostępem do leków, odzieży ochronnej i edukacji otrzymują przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Nie muszą się już obawiać o swoje życie. Mogą znowu poczuć się jak dzieci.

Dla Mariam i jej siostry tylko szkoła z internatem jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo i odpowiednią opiekę medyczną. Miejsce, w którym się obecnie znajdują, jest w stanie zapewnić opiekę 80 podopiecznym. Od Was zależy ile dzieci, takich jak Mariam będzie mogło znaleźć tam schronienie.

Ustawiając stały przelew na konto Fundacji ADRA Polska możesz wziąć odpowiedzialność za los jednego z naszych podopiecznych. Przekazując 400 zł miesięcznie tytułem: „stała pomoc dla albinoskich dzieci w Tanzanii”, zmieniasz życie jednego dziecka. Albinosi w Afryce czekają na Twoją pomoc.

jak pomagamy albinoskim dzieciom z Tanzanii?

Dar es Salaam jest regionem w Tanzanii, w którym schronienie znajduje bardzo duża liczba albinosów. Żyjąc wspólne, pośród osób dotkniętych tą wadą genetyczną, czują się bezpieczniej. Tam właśnie realizowany jest również nasz projekt. Zakłada on zapewnienie bezpiecznego schronienia z wyżywieniem i edukacją dzieci dotkniętych albinizmem. Nasza fundacja przekazuje również tak bardzo potrzebne preparaty do ochrony skóry i okulary chroniące niezwykle delikatne oczy tych dzieci. W ramach projektu prowadzimy edukację lokalnej społeczności celem zwalczania zabobonnych wierzeń odnośnie albinosów, aby poprawić ich bezpieczeństwo i integrację ze społeczeństwem. 

Wpłacając 400 zł miesięcznie tytułem „stała pomoc dla albinoskich dzieci w Tanzanii”, otrzymasz zdjęcie, imię i nazwisko oraz historię albinoskiego dziecka, które będzie wspierane przez Ciebie.

Przeczytaj o przeprowadzonych przez nas projektach pomocy w Tanzanii

Close Menu
×

Zapisz się do newslettera