Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Zaadoptuj na odległość ubogie dziecko z Bangladeszu
i odmień jego życie!

Wyobraź sobie, że musisz utrzymać czteroosobową rodzinę za 260 zł miesięcznie. A teraz wyobraź sobie, że Twoje 5-letnie dziecko jest zmuszone do pracy, abyście mieli za co żyć. Przerażające? Tak właśnie wygląda rzeczywistość dzieci i całych rodzin w Bangladeszu. Adoptując na odległość jedno ubogie dziecko z Bangladeszu, zapewniasz mu wykształcenie i pomagasz mu wydostać się ze skrajnego ubóstwa. Podaruj godne życie jednemu dziecku za jedyne 130 zł miesięcznie.

Dlaczego pomagamy dzieciom
z Bangladeszu?

Bangladesz jest jednym z najbardziej zaludnionych krajów na świecie i zarazem jednym z najbiedniejszych państw Azji. Ponad 25 mln osób żyje tam w skrajnym ubóstwie, zamieszkując przeludnione dzielnice slumsów. Oficjalnie minimalne wynagrodzenie wynosi niecałe 370 zł miesięcznie. Z kolei średnie wynagrodzenie nisko wykwalifikowanej osoby to ok. 260 zł. Rodzina czteroosobowa – nawet, gdy dwoje rodziców nisko wykwalifikowanych pracuje – musi bardzo oszczędnie żyć, aby przetrwać.

Szacuje się, że z powodu tak dramatycznych warunków życia ponad 5 mln dzieci w tym kraju w wieku od 5 do 15 lat jest zmuszanych do pracy, często w bardzo niebezpiecznych warunkach. Najmłodsi mieszkańcy tego kraju są zmuszani do zbierania śmieci, żebrania, kradzieży czy pracy na straganach. W takim otoczeniu wykorzystywanie, uzależnienie od narkotyków i przemoc stają się częścią ich życia.

To dzieci, które nie mają praktycznie żadnych perspektyw na lepsze życie. Poprawę ich losu w przyszłości może zapewnić  im jedynie edukacja. Dodatkowo, najmłodsi, którzy chodzą do szkoły, są niejako chronieni przed rzeczywistością ulicy. Jednak wielu rodziców nie stać na wysłanie dzieci do szkoły oraz zakup najpotrzebniejszych przyborów. Bez pomocy ludzi o dobrym sercu, ich pociechy będą zmuszone do życia w slumsach do końca życia.

Jak pomagamy?

Fundacja ADRA Polska w ramach programu adopcji na odległość wspiera żyjących w ubóstwie uczniów szkoły podstawowej z miejscowości Tongi, położonej 20 km od wielomilionowej stolicy Bangladeszu – Dhaki. Wszyscy nasi podopieczni zamieszkują slumsy Ershad Nagar, gdzie od wielu lat wolontariusze i pracownicy ADRA służą społeczności w zakresie edukacji oraz pomocy humanitarnej.
Szkoła prowadzona przez oddział ADRA Bangladesz już od 1972 roku zapewnienia wysokiej jakości edukację dzieciom ze slumsów oraz zaopatruje je w podstawowe wyposażenie szkolne. Zapewnia przyjazne środowisko do pobudzania ich twórczości oraz zainteresowania edukacją, co w przyszłości zmniejszy odsetek osób przedwcześnie kończących naukę w szkole. Ma świetną opinię wśród rodziców, edukatorów i dzieci. Uczniowie mają również codziennie zapewnione przekąski oraz dwa ciepłe obiady w tygodniu.

Jak Ty możesz pomóc?

Aby zapewnić żyjącym w skrajnej biedzie dzieciom z Bangladeszu możliwość edukacji, przybory szkolne i wyżywienie, potrzebujemy środków finansowych. Miesięczny koszt utrzymania jednego dziecka wynosi 130 zł. Adoptując na odległość jedno dziecko spośród naszych podopiecznych, zapewniasz mu możliwość zdobycia wykształcenia, poprawę warunków życia, a dzięki zdobytej edukacji, Twój podopieczny będzie mógł wyrwać się ze skrajnej biedy i już nigdy więcej nie zaznać głodu.

Wystarczy, że ustawisz stały przelew na kwotę 130 zł na jeden rok, aby opłacić roczne czesne w szkole i wyżywienie dla jednego dziecka. Możesz również kontynuować wpłaty przez kolejne lata, tym samym opłacając całą edukację dziecka, którym się zaopiekujesz. Adoptując na odległość jedno z naszych podopiecznych, otrzymasz zdjęcie, imię i nazwisko oraz historię życia dziecka, którego nauka będzie finansowana z Twojego daru.

Więcej przydatnych wskazówek znajdziesz w naszym „Przewodniku po adopcji na odległość”, który możesz pobrać tutaj.

Poznaj historie dzieci, które czekają na adopcję

Nasi podopieczni na co dzień żyją w dramatycznych warunkach. Jednak pomimo tak ciężkiego losu wciąż wierzą, że uda im się zaznać lepszego życia i mają swoje marzenia.
To właśnie Ty możesz pomóc im je spełnić!

Md Sifat

Wiek: 7 lat
Marzenie: zostać policjantem

Sifat jest skromnym i łagodnym chłopcem. Regularnie przychodzi do szkoły. Bardzo lubi się uczyć, szczególnie języka angielskiego. Jego ulubionym posiłkiem jest Hotchpotch (rodzaj dania z kociołka) oraz wołowina i lichi. Stafat uwielbia rysować, szczególnie kolorowe pejzaże wsi. Jego ulubionym kolorem jest zielony. W przyszłości chce zostać policjantem.

Sifat mieszka z ojcem, matką oraz siostrą w slumsach Ershadnagor. Czteroosobowa rodzina wynajmuje mały pokój w Tin-szopie, gdzie warunki sanitarne są zatrważające. Ojciec pracuje dorywczo, a mama zajmuje się domem. Z powodu nieregularnych dochodów ojcu bardzo trudno jest ponosić wszystkie wydatki. Rodziny nie stać, by zapewnić chłopcu edukację.

Zdobycie wykształcenia to dla Sifata jedyna szansa, aby w przyszłości mógł znaleźć godną pracę i wydostać się z życia w ubóstwie. 

 

 

Mansura Salma

Wiek: 7 lat
Marzenie: zostać nauczycielem

Mansura jest bardzo spokojną dziewczynką, która uczęszcza obecnie do pierwszej klasy. Bardzo dobrze się uczy, a jej ulubionym przedmiotem jest język angielski. Dziewczynka kocha czekoladę i uwielbia słuchać jak pada deszcz. W wolnych chwilach pomaga mamie w pracach domowych i bawi się ze swoimi przyjaciółmi. W przyszłości chce zostać nauczycielem. 

Mansura i jej młodsza siostra mieszkają z dziadkami w małym drewnianym domku w slumsach EarshadnagorRodzice zmuszeni byli przeprowadzić się z dala od dziewczynek, by ojciec mógł podjąć pracę w fabryce odzieży SaverZ powodu wieku, dziadkowie Mansury nie mogą podjąć dodatkowej pracy zarobkowej i tylko ojciec zapewnia rodzinie niewielki dochód. Niestety jest on tak mały, że wystarcza tylko na  pokrycie najważniejszych kosztów utrzymania. Jeśli Mansura nie otrzyma dodatkowego wsparcia finansowego, nie będzie mogła w przyszłości spełnić swojego  największego marzenia, jakim jest bycie nauczycielem.

 

Md Surjo

Wiek: 11 lat
Marzenie: zostać pilotem

Surjo jest pilnym uczniem, który regularnie przychodzi do szkoły i najbardziej lubi uczyć się języka angielskiego. W wolnym czasie gra w piłkę ze swoimi przyjaciółmi. W przyszłości chce zostać pilotem. 

Md Surjo mieszka ze swoimi rodzicami i dziadkami w slumsach Ershadnagor. Ich dom, to jednopokojowa blaszana szopa, w której do niedawna mieszkało 6 osób. Obecnie jego starsza siostra wyszła już za mąż i po ślubie zamieszkała z mężem. Mama chłopca zajmuje się domem, a tata jest rikszarzem i jedyną osobą w rodzinie, która zarabia. Niestety dochody są na tyle niskie, że ledwo wystarczają na zapewnienie podstawowych potrzeb rodziny. Edukacja Surjo pozostaje poza możliwościami finansowymi rodziców i tylko dodatkowa pomoc umożliwi mu kontynuowanie edukacji oraz pozwoli zmienić jego życie.

Md. Tazim

Wiek: 4 lat
Marzenie: zostać pilotem

Tazim jest pilnym uczniem klasy przedpodstawowej. Bardzo lubi grać w krykieta ze swoimi przyjaciółmi. Podobają mu się róże, a ulubionymi owocami są mango i jabłka. Chłopiec bardzo kocha swoją mamę, a w przyszłości chce zostać pilotem.

Tazim mieszka z matką i ojcem w rodzinnym domu swojego dziadka w slumsach Ershadnagor. Niestety ich dom to tylko gołe ceglane ściany i metalowy zniszczony dach. Mama Tazima zajmuje się domem, a ojciec pracuje w firmie sieci kablowej i jest jedynym żywicielem rodziny. Ciężko jest mu ponosić wszystkie koszty związane z utrzymaniem najbliższych, a opłaty za naukę są zawsze na końcu listy.

Jeśli Tazim otrzyma regularne wsparcie finansowe, będzie mógł w przyszłości spełniać swoje marzenia, a także otrzymać upragnioną pracę pilota.

 

 

Md Ashif

Wiek: 6 lat

Marzenie: zostać policjantem

Ashif to bardzo rezolutny chłopiec, który dobrze się uczy. Jego ulubionym przedmiotem jest język angielski, a kolorem czerwony. Ashif bardzo lubi jeść mięso i ryby, ale uwielbia też wszystkie owoce, w szczególności mango. W wolnych chwilach chłopiec gra z kolegami w piłkę nożną.  W przyszłości chce zostać policjantem.

Ashif jest jedynym dzieckiem w rodzinie. Mieszka z tatą i mamą w malutkim domku, gdzie warunki higieniczne są katastrofalne. Jego ojciec jest bezrobotny, a dochody otrzymuje tylko jego mama, pracując w fabryce produkującej odzież. Niestety zarobki w takich fabrykach są minimalne i rodzinny budżet wystarcza  tylko na najpotrzebniejsze rzeczy. Chłopiec potrzebuje pilnej pomocy finansowej, by móc kontynuować naukę oraz spełnić swoje marzenie o godnej pracy. 

 

Wesprzyj ubogie dzieci z Bangladeszu darowizną

Chciałbyś pomóc żyjącym w skrajnym ubóstwie dzieciom z Bangladeszu, ale obecnie nie możesz sobie pozwolić na adopcję na odległość i comiesięczne wpłaty? Rozumiemy to i mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Nadal możesz pomóc!

Dajemy Ci możliwość wpłaty jednorazowej darowizny na rzecz dzieci z Bangladeszu. Wystarczy, że klikniesz przycisk poniżej i będziesz mógł podarować dowolną kwotę, która zostanie przeznaczona na pomoc naszym podopiecznym.

Masz pytania? Napisz do nas!

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat adopcji na odległość, napisz do nas na adres: adra@adra.pl. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie Twoje pytania i pomożemy Ci podjąć decyzję. Nie wahaj się, napisz już teraz!

 

Close Menu
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

 

Subscribe to the newsletter

I give my informed, voluntary and revocable consent to receive information about ADRA Polska\'s activities in the future in the form of the Newsletter by means of electronic communication.

I accept, after reading, the Privacy Policy for the processing of my personal data by the Personal Data Administrator, which is ADRA Polska. The data provided will be processed only for the purpose of handling inquiries. Providing data is voluntary, but necessary to implement the above-mentioned purpose. Other information regarding the protection of personal data processing can be found in the Administrator\'s Privacy Policy.