Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Zaadoptuj na odległość ubogie dziecko z Bangladeszu
i odmień jego życie!

Wyobraź sobie, że musisz utrzymać czteroosobową rodzinę za 260 zł miesięcznie. A teraz wyobraź sobie, że Twoje 5-letnie dziecko jest zmuszone do pracy, abyście mieli za co żyć. Przerażające? Tak właśnie wygląda rzeczywistość dzieci i całych rodzin w Bangladeszu. Adoptując na odległość jedno ubogie dziecko z Bangladeszu, zapewniasz mu wykształcenie i pomagasz mu wydostać się ze skrajnego ubóstwa. Podaruj godne życie jednemu dziecku za jedyne 100 zł miesięcznie!

Dlaczego pomagamy dzieciom
z Bangladeszu?

Bangladesz jest jednym z najbardziej zaludnionych krajów na świecie i zarazem jednym z najbiedniejszych państw Azji. Ponad 25 mln osób żyje tam w skrajnym ubóstwie, zamieszkując przeludnione dzielnice slumsów. Oficjalnie minimalne wynagrodzenie wynosi niecałe 370 zł miesięcznie. Z kolei średnie wynagrodzenie nisko wykwalifikowanej osoby to ok. 260 zł. Rodzina czteroosobowa – nawet, gdy dwoje rodziców nisko wykwalifikowanych pracuje – musi bardzo oszczędnie żyć, aby przetrwać.

Szacuje się, że z powodu tak dramatycznych warunków życia ponad 5 mln dzieci w tym kraju w wieku od 5 do 15 lat jest zmuszanych do pracy, często w bardzo niebezpiecznych warunkach. Najmłodsi mieszkańcy tego kraju są zmuszani do zbierania śmieci, żebrania, kradzieży czy pracy na straganach. W takim otoczeniu wykorzystywanie, uzależnienie od narkotyków i przemoc stają się częścią ich życia.

To dzieci, które nie mają praktycznie żadnych perspektyw na lepsze życie. Poprawę ich losu w przyszłości może zapewnić  im jedynie edukacja. Dodatkowo, najmłodsi, którzy chodzą do szkoły, są niejako chronieni przed rzeczywistością ulicy. Jednak wielu rodziców nie stać na wysłanie dzieci do szkoły oraz zakup najpotrzebniejszych przyborów. Bez pomocy ludzi o dobrym sercu, ich pociechy będą zmuszone do życia w slumsach do końca życia.

Jak pomagamy?

Fundacja ADRA Polska w ramach programu adopcji na odległość wspiera żyjących w ubóstwie uczniów szkoły podstawowej z miejscowości Tongi, położonej 20 km od wielomilionowej stolicy Bangladeszu – Dhaki. Wszyscy nasi podopieczni zamieszkują slumsy Ershad Nagar, gdzie od wielu lat wolontariusze i pracownicy ADRA służą społeczności w zakresie edukacji oraz pomocy humanitarnej.
Szkoła prowadzona przez oddział ADRA Bangladesz już od 1972 roku zapewnienia wysokiej jakości edukację dzieciom ze slumsów oraz zaopatruje je w podstawowe wyposażenie szkolne. Zapewnia przyjazne środowisko do pobudzania ich twórczości oraz zainteresowania edukacją, co w przyszłości zmniejszy odsetek osób przedwcześnie kończących naukę w szkole. Ma świetną opinię wśród rodziców, edukatorów i dzieci. Uczniowie mają również codziennie zapewnione przekąski oraz dwa ciepłe obiady w tygodniu.

Jak Ty możesz pomóc?

Aby zapewnić żyjącym w skrajnej biedzie dzieciom z Bangladeszu możliwość edukacji, przybory szkolne i wyżywienie, potrzebujemy środków finansowych. Miesięczny koszt utrzymania jednego dziecka wynosi 100 zł. Adoptując na odległość jedno dziecko spośród naszych podopiecznych, zapewniasz mu możliwość zdobycia wykształcenia, poprawę warunków życia, a dzięki zdobytej edukacji, Twój podopieczny będzie mógł wyrwać się ze skrajnej biedy i już nigdy więcej nie zaznać głodu.

Wystarczy, że ustawisz stały przelew na kwotę 100 zł na jeden rok, aby opłacić roczne czesne w szkole i wyżywienie dla jednego dziecka. Możesz również kontynuować wpłaty przez kolejne lata, tym samym opłacając całą edukację dziecka, którym się zaopiekujesz. Adoptując na odległość jedno z naszych podopiecznych, otrzymasz zdjęcie, imię i nazwisko oraz historię życia dziecka, którego nauka będzie finansowana z Twojego daru.

Więcej przydatnych wskazówek znajdziesz w naszym „Przewodniku po adopcji na odległość”, który możesz pobrać tutaj.

Poznaj historie dzieci, które czekają na adopcję

Nasi podopieczni na co dzień żyją w dramatycznych warunkach. Jednak pomimo tak ciężkiego losu wciąż wierzą, że uda im się zaznać lepszego życia i mają swoje marzenia.
To właśnie Ty możesz pomóc im je spełnić!

Abir Hossen Kawsar

Wiek: 6 lat
Marzenie: zostać lekarzem

Abir jest bystrym chłopcem i bardzo dobrze radzi sobie ze słowami. Dobrze się uczy, a jego ulubionym przedmiotem jest angielski. Lubi spędzać czas, oglądając telewizję, a jego ulubionym programem jest kreskówka Sisimpur. Lubi też chodzić do zoo. W przyszłości chciałby zostać lekarzem i pomagać chorym ludziom.

Abir wraz z mamą mieszka w domu swojej babci w dzielnicy slumsów Ershad Nagar. Jego ojciec nie mieszka z nimi. Mama Abira pracuje w fabryce odzieży i utrzymuje rodzinę. Chłopiec ma też ciotkę, która również się uczy. Jego matce ciężko jest zapewnić pieniądze na naukę Abira i jego ciotki.

Jeśli Abir nie uzyska pomocy, wkrótce nie będzie mógł chodzić do szkoły. Chłopiec nie chce opuszczać swojej szkoły, jednak tylko z pomocą ludzi dobrego serca będzie mógł kontynuować edukację.

Suraia Akter

Wiek: 6 lat
Marzenie: zostać lekarzem

Suraia jest grzeczną dziewczynką. Jest bardzo posłuszna swoim nauczycielom. Lubi regularnie przychodzić do szkoły i recytować wiersze. W wolnym czasie bawi się z przyjaciółmi. Bardzo lubi lody. W przyszłości chce zostać lekarzem.

Suraia mieszka w wynajętym domu w dzielnicy slamsów Ershad Nagar z rodzicami, siostrą i bratem. Jej dwie starsze siostry są zamężne. Ojciec dziewczynki jest niewidomy. Utrzymuje rodzinę, żebrząc. Matka Surai zajmuje się domem. Ojciec Surai nie jest w stanie zaspokoić wszystkich podstawowych potrzeb rodziny. Mimo to jej rodzice chcą, aby dziewczynka kontynuowała naukę. Ona również chce się uczyć i w przyszłości zostać wspaniałym lekarzem, aby pomagać innym potrzebującym.

Md. Akash

Wiek: 7 lat
Marzenie: zostać policjantem

Akash jest miłym i inteligentnym chłopcem. Regularnie przychodzi do szkoły. Jest dobrym uczniem. Jego pismo odręczne jest również bardzo ładne. Lubi jeść ryby i mięso, a jego ulubionym owocem jest jabłko. W wolnym czasie chłopiec najbardziej lubi jeździć na rowerze. Jego ulubiony kolor to zielony. Jak dorośnie, chce zostać policjantem.

Akash mieszka w Ershad Nagar w małym, dwupokojowym domu z rodzicami i dwiema siostrami. Jego ojciec jest kierowcą rikszy, a matka jest gospodynią domową. Jego ojciec wynajmuje pojazd, więc większość pieniędzy, które dostaje za jazdę rikszą, musi oddać jej właścicielowi. Sytuacja finansowa rodziny jest więc bardzo trudna. Akash będzie mógł kontynuować naukę i spełnić swoje marzenia tylko wtedy, gdy otrzyma wsparcie.

Jannat Akter

Wiek: 6 lat
Marzenie: zostać pilotem

Jannat jest spokojną dziewczynką. Uczęszcza do przedszkola. Jest bardzo zainteresowana nauką. W wolnym czasie lubi rysować obrazki, a najbardziej kwiaty. Jej ulubiony kwiat to róża, a ulubionym kolorem jest żółty. Gdy dorośnie, chce zostać pilotem.

Dziewczynka mieszka w dzielnicy slumsów zwanej Earshad Nagar. Ma pięć starszych sióstr i jednego brata. Jest najmłodsza z rodzeństwa. Jej dwie siostry wyszły za mąż. Jej ojciec zajmuje się drobnym biznesem, a matka domem. Ojciec dziewczynki nie mógł rozwinąć swojego biznesu z powodu braku kapitału, jego miesięczny dochód jest więc bardzo niski. Trudno jest utrzymać tak dużą rodzinę z tak niskim dochodem. Mimo to jej rodzice chcieliby, aby Jannat miała szansę spełnić swoje marzenie.

Fahim Hossen

Wiek: 8 lat
Marzenie: zostać nauczycielem

Fahim jest prostym, małomównym chłopcem. Jest uważny w nauce i bardzo się stara w szkole. Większość wolnego czasu spędza, puszczając latawce z przyjaciółmi. Jego ulubionym jedzeniem jest ryba i ryż. Chłopiec jest lojalny wobec nauczycieli i w przyszłości sam chciałby zostać nauczycielem.

Fahim mieszka z rodzcami w Ershad Nagar. Chłopiec ma o 4 lata młodszą siostrę. Jego ojciec jest z zawodu pracownikiem przemysłu odzieżowego, a matka jest gospodynią domową. Pensja, którą otrzymuje jego ojciec, nie wystarcza na pokrycie wydatków całej rodziny. Jego ojciec często nie mógł zaspokoić potrzeb swoich dzieci. Rodzice Fahima chcą, aby chłopiec spełnił swoje marzenie. Jednak będzie to możliwie jedynie wtedy, gdy chłopiec uzyska finansową pomoc.

Asma Akter

Wiek: 8 lat
Marzenie: zostać policjantką

Asma jest grzeczną i spokojną dziewczynką. Regularnie chodzi do szkoły. Jej ulubionym przedmiotem jest język bengalski. Jej ulubionym kolorem jest różowy. Dziewczynka lubi jeść ryby i jajka. W przyszłości chciałaby zostać policjantką, ponieważ jak sama mówi „policja wykonuje dobrą pracę”.

Asma mieszka z rodzicami w Earshad Nagar w małym domu. Jej ojciec jest robotnikiem dziennym, a mama zajmuje się domem. Ojciec dziewczynki zarabia niewiele. Jego zarobki ledwie starczają na utrzymanie rodziny, a Asma ma jeszcze siostrę. Rodzice Asmy chcą, aby kontynuowała naukę. Jednak będzie to możliwe tylko wtedy, gdy dziewczyna uzyska dodatkowe wsparcie. I tylko w ten sposób będzie mogła spełnić swoje marzenie.

Wesprzyj ubogie dzieci z Bangladeszu darowizną

Chciałbyś pomóc żyjącym w skrajnym ubóstwie dzieciom z Bangladeszu, ale obecnie nie możesz sobie pozwolić na adopcję na odległość i comiesięczne wpłaty? Rozumiemy to i mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Nadal możesz pomóc!

Dajemy Ci możliwość wpłaty jednorazowej darowizny na rzecz dzieci z Bangladeszu. Wystarczy, że klikniesz przycisk poniżej i będziesz mógł podarować dowolną kwotę, która zostanie przeznaczona na pomoc naszym podopiecznym.

Masz pytania? Napisz do nas!

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat adopcji na odległość, napisz do nas na adres: adra@adra.pl. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie Twoje pytania i pomożemy Ci podjąć decyzję. Nie wahaj się, napisz już teraz!

 

Close Menu
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

 

Subscribe to the newsletter

I give my informed, voluntary and revocable consent to receive information about ADRA Polska\'s activities in the future in the form of the Newsletter by means of electronic communication.

I accept, after reading, the Privacy Policy for the processing of my personal data by the Personal Data Administrator, which is ADRA Polska. The data provided will be processed only for the purpose of handling inquiries. Providing data is voluntary, but necessary to implement the above-mentioned purpose. Other information regarding the protection of personal data processing can be found in the Administrator\'s Privacy Policy.