Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Zaadoptuj na odległość ubogie dziecko z Bangladeszu
i odmień jego życie!

Wyobraź sobie, że musisz utrzymać czteroosobową rodzinę za 260 zł miesięcznie. A teraz wyobraź sobie, że Twoje 5-letnie dziecko jest zmuszone do pracy, abyście mieli za co żyć. Przerażające? Tak właśnie wygląda rzeczywistość dzieci i wielu rodzin w Bangladeszu. Adoptując na odległość jedno dziecko z Bangladeszu, zapewniasz mu wykształcenie i pomagasz mu wydostać się ze skrajnego ubóstwa. Podaruj godne życie jednemu dziecku za jedyne 130 zł miesięcznie.

Dlaczego pomagamy dzieciom
z Bangladeszu?

Bangladesz jest jednym z najbardziej zaludnionych krajów na świecie i zarazem jednym z najbiedniejszych państw Azji. Ponad 25 mln osób żyje tam w skrajnym ubóstwie, zamieszkując przeludnione dzielnice slumsów. Oficjalnie minimalne wynagrodzenie wynosi niecałe 370 zł miesięcznie. Z kolei średnie wynagrodzenie nisko wykwalifikowanej osoby to ok. 260 zł. Rodzina czteroosobowa – nawet, gdy dwoje rodziców nisko wykwalifikowanych pracuje – musi bardzo oszczędnie żyć, aby przetrwać.

Szacuje się, że z powodu tak dramatycznych warunków życia ponad 5 mln dzieci w tym kraju w wieku od 5 do 15 lat jest zmuszanych do pracy, często w bardzo niebezpiecznych warunkach. Najmłodsi mieszkańcy tego kraju są zmuszani do zbierania śmieci, żebrania, kradzieży czy pracy na straganach. W takim otoczeniu wykorzystywanie, uzależnienie od narkotyków i przemoc stają się częścią ich życia.

To dzieci, które nie mają praktycznie żadnych perspektyw na lepsze życie. Poprawę ich losu w przyszłości może zapewnić  im jedynie edukacja. Dodatkowo, najmłodsi, którzy chodzą do szkoły, są niejako chronieni przed rzeczywistością ulicy. Jednak wielu rodziców nie stać na wysłanie dzieci do szkoły oraz zakup najpotrzebniejszych przyborów. Bez pomocy ludzi o dobrym sercu, ich pociechy będą zmuszone do życia w slumsach do końca życia.

Jak pomagamy?

Fundacja ADRA Polska w ramach programu adopcji na odległość wspiera żyjących w ubóstwie uczniów szkoły podstawowej z miejscowości Tongi, położonej 20 km od wielomilionowej stolicy Bangladeszu – Dhaki. Wszyscy nasi podopieczni zamieszkują slumsy Ershad Nagar, gdzie od wielu lat wolontariusze i pracownicy ADRA służą społeczności w zakresie edukacji oraz pomocy humanitarnej.
Szkoła prowadzona przez oddział ADRA Bangladesz już od 1972 roku zapewnienia wysokiej jakości edukację dzieciom ze slumsów oraz zaopatruje je w podstawowe wyposażenie szkolne. Zapewnia przyjazne środowisko do pobudzania ich twórczości oraz zainteresowania edukacją, co w przyszłości zmniejszy odsetek osób przedwcześnie kończących naukę w szkole. Ma świetną opinię wśród rodziców, edukatorów i dzieci. Uczniowie mają również codziennie zapewnione przekąski oraz dwa ciepłe obiady w tygodniu.

Jak Ty możesz pomóc?

Aby zapewnić żyjącym w skrajnej biedzie dzieciom z Bangladeszu możliwość edukacji, przybory szkolne i wyżywienie, potrzebujemy środków finansowych. Miesięczny koszt utrzymania jednego dziecka wynosi 130 zł. Adoptując na odległość jedno dziecko spośród naszych podopiecznych, zapewniasz mu możliwość zdobycia wykształcenia, poprawę warunków życia, a dzięki zdobytej edukacji, Twój podopieczny będzie mógł wyrwać się ze skrajnej biedy i już nigdy więcej nie zaznać głodu.

Wystarczy, że ustawisz stały przelew na kwotę 130 zł na jeden rok, aby opłacić roczne czesne w szkole i wyżywienie dla jednego dziecka. Możesz również kontynuować wpłaty przez kolejne lata, tym samym opłacając całą edukację dziecka, którym się zaopiekujesz. Adoptując na odległość jedno z naszych podopiecznych, otrzymasz zdjęcie, imię i nazwisko oraz historię życia dziecka, którego nauka będzie finansowana z Twojego daru.

Więcej przydatnych wskazówek znajdziesz w naszym „Przewodniku po adopcji na odległość”, który możesz pobrać tutaj.

Poznaj historie dzieci, które czekają na adopcję

Nasi podopieczni na co dzień żyją w dramatycznych warunkach. Jednak pomimo tak ciężkiego losu wciąż wierzą, że uda im się zaznać lepszego życia i mają swoje marzenia.
To właśnie Ty możesz pomóc im je spełnić!

Nazmun Nahar Hafsa  

Wiek: 8 lat
Marzenie: zostać lekarzem

Nazmun jest spokojną dziewczynką. Przychodzi do szkoły regularnie. Lubi czytać książki w języku bengalskim. Jej ulubiony kolor to czerwony. Nazmun lubi chłodniejsze dni. Jej ulubione danie to naleśniki. Nazmun mówi, że jej mama robi pyszne naleśniki. Dziewczyna w przyszłości chce być lekarzem.

Nazmun mieszka ze swoją rodziną w slumsach Earshadnagor. Jej rodzina to mama, babcia, starsza siostra i Nazmun. Tato dziewczynki zmarł trzy lata temu. Rodzina mieszka w jednopokojowym wynajmowanym domku. Mama Nazmu nie ma pracy. Jedyną zarabiającą osobą w rodzinie jest babcia. Pracuje jako robotnik dzienny. Pieniądze, jakie zarabia nie wystarczają nawet na podstawowe potrzeby. Rodzina żyje w skrajnym ubóstwie.

Nazmun potrzebuje pilnej pomocy finansowej, by móc kontynuować naukę oraz spełnić swoje marzenie o godnej pracy.

Marium Akter

Wiek: 9 lat
Marzenie: zostać nauczycielem

Marium to grzeczna dziewczyna. Dobrze się uczy. Regularnie przychodzi do szkoły. Jej ulubionym przedmiotem jest język bengalski, bardzo dobrze czyta w języku bengalskim. Jej ulubiony kolor to czerwony. W przyszłości chce być nauczycielką.

Marium mieszka w dzielnicy slumsów Ershadnagor z dziadkami i tatą. Jej mama odeszła od rodziny i wyjechała gdzieś daleko. Marium ma jednego brata, który ma trzy lata i mieszka z drugą babcią. Dom, w którym mieszka Marium jest w bardzo złym stanie. W porze deszczowej deszcz dostaje się do ich domu. Tato dziewczynki jest robotnikiem dziennym. Są dni, w których nie ma dla niego pracy, wtedy nie zarabia nic. Przy jego niewielkich dochodach trudno jest utrzymać rodzinę.

Aby Marium mogła kontynuować naukę potrzebuje wsparcia finansowego.

 

Nur Mohamad  

Wiek: 10 lat

Marzenie: zostać policjantem

Nur przychodzi do szkoły regularnie. Jego ulubionym przedmiotem jest język bengalski. Lubi pisać, a jego pismo odręczne jest bardzo ładne. Chłopiec lubi jeść jajka. W przyszłości chce zostać policjantem. Mówi, że chce ograniczyć korupcję.

Nur mieszka z rodzicami w slumsach Ershadnagor. Jego rodzina składa się z 4 osób. Chłopiec ma jedną starszą siostrę, która już wyszła za mąż. Ich dom to bardzo stara i mała blaszana szopa. Warunki higieniczne w domu są katastrofalne. Mama chłopca jest gospodynią domową a tato jest handlarzem ulicznym. Z zarobków taty bardzo trudno jest utrzymać rodzinę.

Aby Nur mógł kontynuować naukę, potrzebuje wsparcia finansowego.

Nurnobi Badhon

Wiek: 12 lat
Marzenie: zostać policjantem

Nurnobi jest spokojnym chłopcem. Codziennie przychodzi do szkoły. Jego ulubionym przedmiotem jest matematyka. Lubi jeść kurczaka. Jego ulubionym kolorem jest niebieski, a ulubionym owocem liczi. W wolnym czasie chłopiec bawi się z kolegami i pomaga mamie w pracach domowych. W przyszłości chce być policjantem.

Nurnobi mieszka w Ershanagor z rodzicami w małym blaszanym wynajętym w domku. Rodzina składa się z pięciu osób. Nurnobi ma starszą siostrę Sinthię i młodszego brata Shobera, który ma obecnie 3 lata. Tato Nurnobiego jest robotnikiem dziennym, są dni kiedy nie ma dla niego pracy, a mama jest gospodynią domową. Z niewielkich zarobków taty trudno jest utrzymać rodzinę.

Nurnobi będzie mógł kontynuować naukę, jeżeli otrzyma wsparcie z zewnątrz.

 

Md Tameem

Wiek: 8 lat

Marzenie: zostać policjantem

Tameem jest spokojnym chłopcem. Jego ulubiony kolor to czerwony. Jego ulubionym przedmiotem szkolnym jest język bengalski. W wolnym czasie chłopiec lubi grać w piłkę nożną. W przyszłości chce zostać policjantem.

Tameem mieszka z rodzicami w dzielnicy slumsów Ershadnagor Tongi. Ich dom zbudowany jest z blachy. Rodzina składa się z pięciu osób. Tameem ma młodszego brata, który ma dwa lata. Z rodziną mieszka także babcia.  Tato chłopca jest kierowcą rikszy, a mama zajmuje się domem. Tato jest jedynym żywicielem rodziny. Zarabia w przeliczeniu 230zł. Trudno jest z tego utrzymać rodzinę. Pieniędzy nie starcza na opłacenie szkoły dla dzieci.

Zdobycie wykształcenie to dla Tameema jedyna szansa, aby w przyszłości znaleźć godną pracę i wydostać się z życia w ubóstwie.

Dzięki Tobie może mu się to udać! Dziękujemy!

Sumona Akter

Wiek: 11 lat
Marzenie: zostać nauczycielką

Sumona jest wzorową uczennicą. Sumona bardzo ładnie pisze. Bardzo lubi czytać i pisać po angielsku. Regularnie przychodzi do szkoły. W przyszłości chce być nauczycielką.

Sumona mieszka ze swoją rodziną w Ershadnagor w małym wynajmowanym pokoju w blaszanym domu, w który mieszka wiele rodzin. Warunki higieniczne w ich miejscu zamieszkania są katastrofalne. Sumona ma starszą siostrę i brata. Jej tato jest robotnikiem dziennym, a mama zajmuje się domem. Dochody taty są bardzo niskie, nie każdego dnia jest dla niego praca. Rodzina jest mocno zadłużona.

Aby Sumona mogła kontynuować naukę potrzebuje wsparcia z zewnątrz. Edukacja to jej jedyna szansa na wydostanie się z ubóstwa i poprawę warunków życia.

 

Md. Arman   

Wiek: 8 lat
Marzenie: zostać inżynierem

Md. Arman jest grzecznym i mądrym chłopcem. Bardzo dobrze się uczy. Regularnie
przychodzi do szkoły, a po szkole lubi bawić się z przyjaciółmi. Arman uwielbia
jeść ryż, dal, ryby i mięso, a jego ulubionym owocem jest mango. Jego ulubiony
kolor to czerwony. Chłopiec lubi oglądać telewizję i grać w piłkę. W przyszłości
chce zostać inżynierem.

Arman mieszka z rodziną w dzielnicy slumsów Ershad Nagar. Chłopiec wychowuje
się bez ojca. Jego ojciec zostawił swoją rodzinę i ożenił się po raz drugi. Arman ma
dwoje rodzeństwa – brata i siostrę. Całą rodzinę utrzymuje jego mama, która przez
większość dnia jest w pracy. Niestety zarabia bardzo niewiele, miesięcznie
otrzymuje około 300 zł wynagrodzenia. Mimo że bardzo jej zależy na edukacji
syna, to nie stać jej na dodatkowe wydatki związane ze szkołą. Arman będzie mógł
kontynuować naukę i spełnić swoje marzenia tylko wtedy, gdy otrzyma wsparcie.

Zdobycie wykształcenia to dla chłopca jedyna szansa, aby w przyszłości mógł znaleźć
godną pracę i wydostać się z życia w ubóstwie. Dzięki Tobie może mu się udać.
Dziękujemy!

 

Sohana Akter

Wiek: 6 lat
Marzenie: zostać lekarką

Sohana jest pogodną dziewczyną. Regularnie przychodzi do szkoły i bardzo pilnie się uczy. Jej ulubionym przedmiotem szkolnym jest język bengalski. Jej ulubiony kolor to czerwony. Dziewczynka lubi oglądać telewizję. Gdy dorośnie, chce zostać lekarzem i bezpłatnie leczyć biednych pacjentów.

Sohana mieszka z rodzicami w małym blaszanym domku w Ershadnagor w slumsach. Warunki w ich domu są bardzo złe. Rodzina dziewczynki składa się z 6 osób: rodzice, dziadkowie, Sohana i jej brat. Tato dziewczynki jest pomocnikiem kucharza, a mama gospodynią domową. Tato zarabia w przeliczeniu około 220zł. Trudno jest z tego utrzymać 6-osobową rodzinę. Środków nie starcza nawet na podstawowe potrzeby.

Aby Sohana mogła kontynuować naukę potrzebuje wsparcia finansowego z zewnątrz. Zdobycie wykształcenie to dla Sohany jedyna szansa, aby w przyszłości znaleźć godną pracę i wydostać się z życia w ubóstwie.

Dzięki Tobie może jej się to udać! Dziękujemy!

 

Md Sanaulla

Wiek: 10 lat

Marzenie: zostać lekarzem

Sannaullah dobrze się uczy i regularnie chodzi na zajęcia. Bardzo lubi grać w piłkę
nożną. Lubi bawić się ze swoimi przyjaciółmi. Bardzo lubi czarny kolor. Jego
ulubiony kwiat to lilia wodna.

Chłopiec mieszka z rodzicami i starszym bratem w dzielnicy slumsów Ershad Nagar. Jego ojciec jest robotnikiem, a matka gospodynią domową. Ojciec chłopca zarabia bardzo mało i niestety nie pracuje codziennie Pracuje tylko wtedy, kiedy pracy jest na tyle dużo, że zatrudniani są dodatkowi pracownicy. Jego zarobki nie wystarczaj ą nawet na podstawowe potrzeby rodziny. Rodziny nie stać na opłacenie edukacji Sannaullaha.

Bez pomocy ludzi dobrego serca Sannaullah nie będzie mógł kontynuować edukacji. Zdobycie wykształcenia to dla niego jedyna szansa, aby w przyszłości mógł znaleźć godną pracę i wydostać się z życia w ubóstwie.

Md Rahad

Wiek: 7 lat
Marzenie: zostać policjantem

Rahad jest bardzo mądrym chłopcem. Mieszka z rodzicami w Ershad Nagar, Tongi. Ma jedną siostrę. Marzy, aby w przyszłości zostać policjantem. Rahad jest dobrym uczniem, jego ulubiony przedmiot to matematyka.

Chłopiec bardzo lubi grac w piłkę nożną i stara się w nią grac zawsze gdy ma ku temu okazję. Jego ulubione jedzenie to kurczak i ciasto, a jego ulubionym owocem jest jabłko.

Rahad mieszka z rodzicami w wynajętym domu w Ershad Nagar. Jego rodzina składa się z 6 oso b. Mieszka z dziadkiem, babcią, rodzicami i siostrą. Jego tato jest robotnikiem dziennym, a mama gospodynią domową. Z bardzo niewielkich dochodów ojca bardzo trudno jest zaspokoić nawet podstawowe potrzeby rodziny. Rodzice Rahada nie są w stanie opłacić nauki swoich dzieci, ale są bardzo szczęśliwi, z e ich dzieci mogą być członkami programu edukacyjnego ADRA.

Bez pomocy ludzi dobrego serca Rahad nie będzie mógł się uczyć . Zdobycie wykształcenia to dla niego jedyna szansa, aby w przyszłość ci znaleźć c godną pracę i wydostać się z życia w ubóstwie.

 

Wesprzyj ubogie dzieci z Bangladeszu darowizną

Chciałbyś pomóc żyjącym w skrajnym ubóstwie dzieciom z Bangladeszu, ale obecnie nie możesz sobie pozwolić na adopcję na odległość i comiesięczne wpłaty? Nadal możesz pomóc

Jest też możliwość wpłaty jednorazowej darowizny na rzecz dzieci z Bangladeszu. Wystarczy, że klikniesz przycisk poniżej i będziesz mógł podarować dowolną kwotę, która zostanie przeznaczona na pomoc naszym podopiecznym.

Masz pytania? Napisz do nas!

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat adopcji na odległość, napisz do nas na adres: adra@adra.pl. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie Twoje pytania i pomożemy Ci podjąć decyzję. Nie wahaj się, napisz już teraz!

 

Close Menu
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

 

Subscribe to the newsletter

I give my informed, voluntary and revocable consent to receive information about ADRA Polska\'s activities in the future in the form of the Newsletter by means of electronic communication.

I accept, after reading, the Privacy Policy for the processing of my personal data by the Personal Data Administrator, which is ADRA Polska. The data provided will be processed only for the purpose of handling inquiries. Providing data is voluntary, but necessary to implement the above-mentioned purpose. Other information regarding the protection of personal data processing can be found in the Administrator\'s Privacy Policy.