Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Zaadoptuj na odległość ubogie dziecko z Bangladeszu
i odmień jego życie!

Wyobraź sobie, że musisz utrzymać czteroosobową rodzinę za 260 zł miesięcznie. A teraz wyobraź sobie, że Twoje 5-letnie dziecko jest zmuszone do pracy, abyście mieli za co żyć. Przerażające? Tak właśnie wygląda rzeczywistość dzieci i całych rodzin w Bangladeszu. Adoptując na odległość jedno ubogie dziecko z Bangladeszu, zapewniasz mu wykształcenie i pomagasz mu wydostać się ze skrajnego ubóstwa. Podaruj godne życie jednemu dziecku za jedyne 100 zł miesięcznie!

Dlaczego pomagamy dzieciom
z Bangladeszu?

Bangladesz jest jednym z najbardziej zaludnionych krajów na świecie i zarazem jednym z najbiedniejszych państw Azji. Ponad 25 mln osób żyje tam w skrajnym ubóstwie, zamieszkując przeludnione dzielnice slumsów. Oficjalnie minimalne wynagrodzenie wynosi niecałe 370 zł miesięcznie. Z kolei średnie wynagrodzenie nisko wykwalifikowanej osoby to ok. 260 zł. Rodzina czteroosobowa – nawet, gdy dwoje rodziców nisko wykwalifikowanych pracuje – musi bardzo oszczędnie żyć, aby przetrwać.

Szacuje się, że z powodu tak dramatycznych warunków życia ponad 5 mln dzieci w tym kraju w wieku od 5 do 15 lat jest zmuszanych do pracy, często w bardzo niebezpiecznych warunkach. Najmłodsi mieszkańcy tego kraju są zmuszani do zbierania śmieci, żebrania, kradzieży czy pracy na straganach. W takim otoczeniu wykorzystywanie, uzależnienie od narkotyków i przemoc stają się częścią ich życia.

To dzieci, które nie mają praktycznie żadnych perspektyw na lepsze życie. Poprawę ich losu w przyszłości może zapewnić  im jedynie edukacja. Dodatkowo, najmłodsi, którzy chodzą do szkoły, są niejako chronieni przed rzeczywistością ulicy. Jednak wielu rodziców nie stać na wysłanie dzieci do szkoły oraz zakup najpotrzebniejszych przyborów. Bez pomocy ludzi o dobrym sercu, ich pociechy będą zmuszone do życia w slumsach do końca życia.

Jak pomagamy?

Fundacja ADRA Polska w ramach programu adopcji na odległość wspiera żyjących w ubóstwie uczniów szkoły podstawowej z miejscowości Tongi, położonej 20 km od wielomilionowej stolicy Bangladeszu – Dhaki. Wszyscy nasi podopieczni zamieszkują slumsy Ershad Nagar, gdzie od wielu lat wolontariusze i pracownicy ADRA służą społeczności w zakresie edukacji oraz pomocy humanitarnej.
Szkoła prowadzona przez oddział ADRA Bangladesz już od 1972 roku zapewnienia wysokiej jakości edukację dzieciom ze slumsów oraz zaopatruje je w podstawowe wyposażenie szkolne. Zapewnia przyjazne środowisko do pobudzania ich twórczości oraz zainteresowania edukacją, co w przyszłości zmniejszy odsetek osób przedwcześnie kończących naukę w szkole. Ma świetną opinię wśród rodziców, edukatorów i dzieci. Uczniowie mają również codziennie zapewnione przekąski oraz dwa ciepłe obiady w tygodniu.

Jak Ty możesz pomóc?

Aby zapewnić żyjącym w skrajnej biedzie dzieciom z Bangladeszu możliwość edukacji, przybory szkolne i wyżywienie, potrzebujemy środków finansowych. Miesięczny koszt utrzymania jednego dziecka wynosi 100 zł. Adoptując na odległość jedno dziecko spośród naszych podopiecznych, zapewniasz mu możliwość zdobycia wykształcenia, poprawę warunków życia, a dzięki zdobytej edukacji, Twój podopieczny będzie mógł wyrwać się ze skrajnej biedy i już nigdy więcej nie zaznać głodu.

Wystarczy, że ustawisz stały przelew na kwotę 100 zł na jeden rok, aby opłacić roczne czesne w szkole i wyżywienie dla jednego dziecka. Możesz również kontynuować wpłaty przez kolejne lata, tym samym opłacając całą edukację dziecka, którym się zaopiekujesz. Adoptując na odległość jedno z naszych podopiecznych, otrzymasz zdjęcie, imię i nazwisko oraz historię życia dziecka, którego nauka będzie finansowana z Twojego daru.

Więcej przydatnych wskazówek znajdziesz w naszym „Przewodniku po adopcji na odległość”, który możesz pobrać tutaj.

Poznaj historie dzieci, które czekają na adopcję

Nasi podopieczni na co dzień żyją w dramatycznych warunkach. Jednak pomimo tak ciężkiego losu wciąż wierzą, że uda im się zaznać lepszego życia i mają swoje marzenia.
To właśnie Ty możesz pomóc im je spełnić!

Md. Yeamin

Wiek: 8 lat
Marzenie: zostać nauczycielem

Yeamin jest mądrym chłopcem. Dobrze się uczy i regularnie przychodzi do szkoły. Jego ulubionym kolorem jest czerwony. Uwielbia grać w piłkę nożną z przyjaciółmi i kolorować obrazki. Lubi jeść pikantne ryby i mięso, a jego ulubionymi owocami są jabłka, mango i jackfruit (chlebowiec pospolity). Jego ulubionym kwiatem jest róża. W przyszłości chłopiec chciałby zostać nauczycielem.

Yeamin mieszka z rodzicami w małym domku w dzielnicy slumsów Ershad Nagar. Jest najstarszym dzieckiem w rodzinie i ma trzyletnią siostrę. Jego mama jest gospodynią domową i opiekuje się rodziną, a ojciec pracuje jako robotnik. Pensja, którą otrzymuje jego ojciec, nie wystarcza na pokrycie podstawowych wydatków całej rodziny. Rodzice Yeamina chcą, aby kontynuował naukę, a w przyszłości znalazł godną pracę, która pomoże mu się wyrwać z życia w ubóstwie. Jednak będzie to możliwe tylko wtedy, gdy chłopiec uzyska dodatkowe wsparcie. I tylko w ten sposób będzie mógł spełnić swoje marzenie.

 

 

Nirob Hossen 

Wiek: 13 lat
Marzenie: zostać lekarzem

Nirob Hossen jest mądrym chłopcem i świetnym uczniem, który regularnie przychodzi do szkoły. Jego ulubionym przedmiotem jest język bengalski. Chłopiec najbardziej lubi jeść ryby oraz kurczaka, a z owoców – mango. Jego ulubiony kolor to czerwony, a ulubiony kwiat to róża. W wolnym czasie uwielbia grać w krykieta i często grywa z przyjaciółmi. W przyszłości chce zostać lekarzem.

Nirob mieszka z rodzicami i starszym bratem w małym domu w dzielnicy slumsów Ershad Nagar. Brat jeszcze się uczy i jest w ósmej klasie, a jego starsza siostra wyszła już za mąż i mieszka z mężem. Mama Nirobiego jest gospodynią domową, a ojciec robotnikiem. Zarobek ojca, to jedyny dochód rodziny, jednak jest on bardzo niski. Rodzice nie są w stanie zapewnić dzieciom niezbędnych rzeczy do życia, dlatego też żyją oni w skrajnej biedzie. Nirob został przyjęty do szkoły w Tongi dopiero w tym roku, już wiele się nauczył i chciałby kontynuować edukację. 

Rabeya Akter Samia

Wiek: 5 lat
Marzenie: zostać lekarzem

Rabeya jest spokojną dziewczynką. Dobrze się uczy i regularnie przychodzi do szkoły. Lubi bawić się zabawkami, a w wolnym czasie spędzać czas z przyjaciółmi. Bardzo lubi jeść owoce, przede wszystkim mango i jabłka. Jej ulubionymi kolorami są zielony i żółty. Bardzo kocha swoją mamę. W przyszłości chce zostać lekarzem. 

Rabeya mieszka ze swoimi rodzicami w jednym małym pokoju w bloku w dzielnicy slumsów Ershad Nagar. Mama dziewczynki jest gospodynią domową, a ojciec sprzedawcą bengalskiej Fuski, któremu w pracy pomaga mama Rabeyi. Niestety nie dostaje on zamówień każdego dnia, dlatego wiele czasu spędza bezczynnie. Najgorzej jest w porze deszczowej. Z tego powodu z trudem utrzymuje rodzinę. Sytuacja finansowa tej rodziny jest bardzo trudna. W domu często brakuje nawet podstawowych produktów. Wydatki związane ze szkołą są więc poza ich zasięgiem.

Dziewczynka będzie mogła kontynuować naukę i spełnić swoje marzenia tylko wtedy, gdy otrzyma wsparcie. 

Sifat Sikder  

Wiek: 11 lat
Marzenie: zostać lekarzem

Sifat  jest bardzo wesołym dzieckiem. Jego ulubiony kolor to czerwony. Bardzo lubi jeździć na rowerze i grać w badmintona ze swoimi przyjaciółmi. Uwielbia sezon letni, ponieważ wtedy dostępnych jest najwięcej różnych smacznych owoców, takich jak mango czy jeżyny. Na obiad lubi jeść ryby i kurczaka. W przyszłości, gdy dorośnie, chce zostać lekarzem. Jest dobrym uczniem i regularnie przychodzi do szkoły, a jego ulubionym przedmiotem jest język bengalski. 

Sifat mieszka z rodzicami i dwójką braci w małym domku w dzielnicy slumsów Ershad Nagar. Jego ojciec jest kowalem, a mama gospodynią domową. Starszy brat chłopca nie ma niestety żadnej pracy, a zarobki ojca są jedynym źródłem utrzymania rodziny. Jednak jego dochody są tak niskie, że nie jest w stanie zapewnić podstawowych potrzeb rodzinie.  

Zdobycie wykształcenia to dla Sifata to jedyna szansa, aby w przyszłości mógł znaleźć godną pracę i wydostać się z życia w ubóstwie.

Sumaiya Akter Tanha

Wiek: 5 lat

Marzenie: zostać nauczycielem

Sumaiya jest spokojną dziewczynką. Świetnie się uczy i regularnie przychodzi do szkoły. Jej ulubionym przedmiotem jest język bengalski. Lubi jeść ryby i kurczaka, a jej ulubionymi owocami są arbuz i jabłko. Bardzo lubi róże i żółty kolor. W wolnym czasie uwielbia tańczyć z przyjaciółmi. W przyszłości chce zostać nauczycielką.

Sumaiya mieszka z rodzicami w małym, blaszanym domku w dzielnicy slumsów Ershad Nagar. Jej starszy brat mieszka w Bhaluka, Mymensingh, a kolejni dwaj bracia są uczniami klasy ósmej i trzeciej. Mama dziewczynki jest gospodynią domową, a ojciec robotnikiem. Zarobek ojca jest jedynym dochodem rodziny, jednak jest tak mały, że wszyscy żyją w skrajnej biedzie. Mimo to rodzice Sumaiyi chcą, aby dziewczynka kontynuowała naukę. Ona również chce się uczyć i w przyszłości zostać wspaniałym nauczycielem. Będzie to możliwe tylko wtedy, gdy dziewczynka uzyska dodatkowe wsparcie. I tylko w ten sposób będzie mogła spełnić swoje marzenie.

 

Wesprzyj ubogie dzieci z Bangladeszu darowizną

Chciałbyś pomóc żyjącym w skrajnym ubóstwie dzieciom z Bangladeszu, ale obecnie nie możesz sobie pozwolić na adopcję na odległość i comiesięczne wpłaty? Rozumiemy to i mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Nadal możesz pomóc!

Dajemy Ci możliwość wpłaty jednorazowej darowizny na rzecz dzieci z Bangladeszu. Wystarczy, że klikniesz przycisk poniżej i będziesz mógł podarować dowolną kwotę, która zostanie przeznaczona na pomoc naszym podopiecznym.

Masz pytania? Napisz do nas!

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat adopcji na odległość, napisz do nas na adres: adra@adra.pl. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie Twoje pytania i pomożemy Ci podjąć decyzję. Nie wahaj się, napisz już teraz!

 

Close Menu
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

 

Subscribe to the newsletter

I give my informed, voluntary and revocable consent to receive information about ADRA Polska\'s activities in the future in the form of the Newsletter by means of electronic communication.

I accept, after reading, the Privacy Policy for the processing of my personal data by the Personal Data Administrator, which is ADRA Polska. The data provided will be processed only for the purpose of handling inquiries. Providing data is voluntary, but necessary to implement the above-mentioned purpose. Other information regarding the protection of personal data processing can be found in the Administrator\'s Privacy Policy.