Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT
giveandgethelp-portal-adra-polska

GiveAndGetHelp.com to w pełni darmowy i anonimowy portal dla ludzi szukających pomocy i wzajemnego zrozumienia. Bezpieczna przestrzeń, gdzie wraz z innymi możesz walczyć z depresją, uzależnieniem i innymi życiowymi kryzysami.

Jak to się zaczęło? Historia platformy 

GiveAndGetHelp.com to nowa odsłona znanej od lat strony GrupaWsparcia.pl, która powstała w 2018 roku i od tamtej pory wspiera aktywnie prawie 22 000 użytkowników. W 2019 roku portal zdobył pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy startup roku organizowany przez Total Polska. O portalu pisała większość mediów w kraju takich jak: Onet, Bussiness Insider, Brief, Wirtualna Polska, Mam Biznes, SpidersWeb, Newseria Biznes, InnPoland.

W kolejnym roku w ramach dofinansowania ze środków Funduszu Solidarności Międzynarodowej utworzyliśmy platformę online w języku rosyjskim jako wsparcie dla emigrantów i emigrantek z Białorusi. Wtedy rozpoczęliśmy prace nad aplikacją mobilną w języku rosyjskim i polskim, która dostępna jest w obu wersjach językowych. Dzięki pomocy FSM stworzyliśmy również listę miejsc wsparcia dla emigrantów i emigrantek z Białorusi, która dostępna jest w aplikacji.

W 2020 roku realizowaliśmy projekt dofinansowany przez Województwo Śląskie. Stworzyliśmy specjalnie dedykowaną grupę wsparcia online dla mieszkańców woj. śląskiego, z której skorzystało ponad 420 osób. Dodatkowo uruchomiliśmy pierwszą w Polsce wyszukiwarkę lokalnych grup i ośrodków wsparcia.

Rok 2022 i duże zmiany!

Rok 2022 to dla GrupyWsparcia.pl, rok rewolucyjnych zmian technologicznych i rebrandingowych! Nasza platforma zmieniła zarówno swoją nazwę na GiveAndGetHelp.com, a także zyskała kolejne wersje językowe: angielską jak i ukraińską. Każda wersja językowa to oddzielna witryna, która będzie rozwijać się indywidualnie i odpowiadać na potrzeby danych użytkowników. Do każdej platformy przypisani będą obcojęzyczni moderatorzy i specjaliści, by w kompleksowy sposób realizować nasze wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach życiowych.

Zmiany technologiczne to przede wszystkim nowoczesność, szybkość i intuicyjność. Użytkownicy otrzymali nową jakość i szybciej oraz łatwiej znajdą potrzebne wsparcie wśród społeczności z podobnymi problemami.

Niestety rok 2022 pozostanie również w naszych pamięciach z innego tragicznego powodu. Tuż za naszą granicą ukraińscy sąsiedzi walczą o swoją suwerenność. Umierają dla ojczyzny podczas walk zbrojnych, a ludność cywilna zmuszona jest uciekać z okupowanych terenów. Dla milionów uchodźców to właśnie Polska stała się schronieniem, a Polacy udowodnili całemu światu, że potrafią nieść pomoc humanitarną w sposób pełny i odpowiedzialny.

Wojna to nie tylko ból fizyczny. Wojna to przede wszystkim trauma, która pozostaje w ludziach na całe życie. Odpowiadając na potrzeby uchodźców, dzięki wsparciu ADRA International i DNB Bank Polska stworzyliśmy interwencyjną platformę szybkiego reagowania psychologicznego w języku ukraińskim: helpukraine.giveandgethelp.com. To tu na potrzebujących wsparcia czeka profesjonalny zespół psychologów, który zarówno telefonicznie, jak i internetowo gotowy jest nieść ekspercką pomoc każdego dnia.

Czym jest GiveAndGetHelp.com?

GiveAndGetHelp.com to nic innego jak przeniesienie spotkań organizowanych w rzeczywistości na innowacyjną platformę online zapewniającą anonimowość. Rozmawiając tutaj, można się otworzyć, uświadomić sobie wagę swoich problemów. To milowy krok w walce z wszelkimi przeciwnościami losu.

GiveAndGetHelp.com oferuje rozmaite pokoje tematyczne służące wymianie myśli i doświadczeń, wspierające samorozwój oraz poprawę kondycji psychicznej. Aktywne uczestnictwo w grupie to nie tylko pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów, to także praca na sobą i rozwój osobisty. To może być pierwszy krok na drodze do Twojego nowego życia.

Pełna anonimowość

W działaniach mających na celu wsparcie zdrowia psychicznego bardzo ważne jest poczucie anonimowości. Dlaczego? Ponieważ sprzyja ona otwartości oraz skupieniu na relacjach z innymi użytkownikami.

Z tego powodu jedynymi obowiązkowymi danymi wymagającymi podczas rejestracji, jak również przez cały okres korzystania z portalu, jest e-mail i nazwa użytkownika (nick).

Potrzebujesz wsparcia? Może ktoś z Twoich bliskich potrzebuje pomocy? Wejdź na GiveAndGetHelp.com i znajdź ludzi, którzy pomogą Ci walczyć z przeciwnościami losu.

Close Menu
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content