Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT
grupa-wsparcia-banner-p4n7a0w5i766n2q231b93u9mdel5mgosczvgo8hhnk

GrupaWsparcia.pl

GrupaWsparcia.pl to w pełni darmowy i anonimowy portal dla ludzi szukających pomocy i wzajemnego zrozumienia. Bezpieczna przestrzeń, gdzie wraz z innymi możesz walczyć z depresją, uzależnieniem i innymi życiowymi kryzysami.

Jak to się zaczęło? Historia platformy GrupaWsparcia.pl

GrupaWsparcia.pl powstała w 2018 roku i od tego czasu wspiera aktywnie prawie 10 000 użytkowników. W 2019 roku portal zdobył pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy startup roku organizowany przez Total Polska. O portalu pisała większość mediów w kraju takich jak: Onet, Bussiness Insider, Brief, Wirtualna Polska, Mam Biznes, SpidersWeb, Newseria BiznesInnPoland.

W kolejnym roku w ramach dofinansowania ze środków Funduszu Solidarności Międzynarodowej utworzyliśmy platformę online w języku rosyjskim jako wsparcie dla emigrantów i emigrantek z Białorusi. Wtedy rozpoczęliśmy prace nad aplikacją mobilną w języku rosyjskim i polskim, która dostępna jest w obu wersjach językowych. Dzięki pomocy FSM stworzyliśmy również listę miejsc wsparcia dla emigrantów i emigrantek z Białorusi, która dostępna jest w aplikacji.

W 2020 roku realizowaliśmy projekt dofinansowany przez Województwo Śląskie. Stworzyliśmy specjalnie dedykowaną grupę wsparcia online dla mieszkańców woj. śląskiego z której skorzystało ponad 420 osób. Dodatkowo uruchomiliśmy pierwszą w Polsce wyszukiwarkę lokalnych grup i ośrodków wsparcia.

Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy i zachęcamy do kontaktu z nami.

Czym jest GrupaWsparcia.pl?

GrupaWsparcia.pl to nic innego jak przeniesienie spotkań organizowanych w rzeczywistości na innowacyjną platformę online zapewniającą anonimowość. Rozmawiając tutaj, można się otworzyć, uświadomić sobie wagę swoich problemów. To milowy krok w walce z wszelkimi przeciwnościami losu.

GrupaWsparcia.pl oferuje rozmaite pokoje tematyczne służące wymianie myśli i doświadczeń, wspierające samorozwój oraz poprawę kondycji psychicznej. Aktywne uczestnictwo w grupie to nie tylko pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów, to także praca na sobą i rozwój osobisty. To może być pierwszy krok na drodze do Twojego nowego życia.

Pełna anonimowość

W działaniach mających na celu wsparcie zdrowia psychicznego bardzo ważne jest poczucie anonimowości. Dlaczego? Ponieważ sprzyja ona otwartości oraz skupieniu na relacjach z innymi użytkownikami.

Z tego powodu jedynymi obowiązkowymi danymi wymagającymi podczas rejestracji, jak również przez cały okres korzystania z portalu, jest e-mail i nazwa użytkownika (nick).

GrupaWsparcia.pl

Wydarzenia oraz akcje specjalne

Rozwój platformy cały czas inspiruje nas do sięgania po różne formy aktywizacji naszych stałych użytkowników oraz osób zainteresowanych tematem rozwoju osobistego, zdrowia psychicznego, redukcji szkód oraz pokrewnymi.

Zapraszamy do śledzenia naszych wydarzeń i czynnego brania udziału w:

  • webinarach
  • spotkaniach online ze specjalistami (terapeutami, psychologami)
  • akcjach specjalnych

Webinar Różne Oblicza Szczęścia

Aplikacja mobilna 

Od 1 marca 2021 roku z portalu GrupaWsparcia.pl można korzystać również za pomocą aplikacji mobilnej dostępnej w systemach Android i IOS.

Jak działa aplikacja GrupaWsparcia.pl w wersji mobilnej?

  1. Aplikacja dostępna jest do pobrania za darmo w Google Play oraz Apple App Store. Wyszukasz ją łatwo wpisując „grupawsparcia.pl” lub „grupa wsparcia”. Jeżeli chcesz z niej skorzystać musisz zainstalować ją na swoim telefonie.
  2. Gdy już to zrobisz możesz zalogować się na swoje konto lub utworzyć nowe. Sama rejestracja trwa kilka sekund. Po ukończeniu tego kroku możesz w pełni korzystać ze wszystkich funkcji, które oferuje serwis.
  3. Jeżeli zmagasz się np. ze stanami depresyjnymi zapisz się do grupy tematycznej dedykowanej temu problemowi. Do wyboru masz 70 różnych anonimowych grup, nad którymi czuwa przeszkolony moderator oraz inni użytkownicy grupy. Pamiętaj, że nigdy nie jesteś sam/a!
  4. Zakładka społeczność pozwala Ci „Dodać historię” (np. opisać własną i niepowtarzalną lub pochwalić się sukcesem), którą możesz podzielić się z innymi użytkownikami, a także „Odnotować upadek” (podzielić się własną porażką lub przeszkodami, które pojawiły się w trakcie realizacji celu). Obydwa wpisy mogą być widoczne dla innych lub pełnić charakter Twojego prywatnego dziennika.
  5. Sekcja wiadomości pozwala Ci: wyszukać konkretnego użytkownika online, włączyć się w  rozmowę z innymi użytkownikami oraz na czat w wybranej przez Ciebie grupie. Warto sprawdzać kolejne aktualizacje aplikacji – wsłuchujemy się w uwagi korzystających i szykujemy kolejne udogodnienia.
  6. Jeżeli z jakiejś przyczyny korzystanie z aplikacji sprawia Ci problem możesz skorzystać z samouczka dostępnego wersji desktopowej na stronie www.grupawsparcia.pl. Zachęcamy do skorzystania z tego narzędzia przed instalacją aplikacji mobilnej.
  7. 7. I jeszcze jedno! Nie bój się skorzystać z wsparcia: w różnorodnych grupach tematycznych panuje przyjazna atmosfera. Można liczyć na wzajemną pomoc, wsparcie, wysłuchanie przez innych użytkowników, konsultację z psychologiem oraz pomoc admina w kwestiach technicznych.

Materiały eksperckie

Sprawdź filmy i artykuły ADRA.pl

stres-w-czasie-pandemii
jak-zadbac-o-kondycje-psychiczna-ograniczanie-i-weryfikacja-informacji
uczucia-powiazane-z-mysleniem
utrata-pracy
jak-dbac-kondycje-psychiczną-niepokoj-covid-19
jak-komunikowac-sie-z-dzieckiem
jak-radzic-sobie-z-lekiem-w-czasie-pandemii
Close Menu
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

 

Subscribe to the newsletter

I give my informed, voluntary and revocable consent to receive information about ADRA Polska\'s activities in the future in the form of the Newsletter by means of electronic communication.

I accept, after reading, the Privacy Policy for the processing of my personal data by the Personal Data Administrator, which is ADRA Polska. The data provided will be processed only for the purpose of handling inquiries. Providing data is voluntary, but necessary to implement the above-mentioned purpose. Other information regarding the protection of personal data processing can be found in the Administrator\'s Privacy Policy.