Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT
giveandgethelp-portal-adra-polska

GiveAndGetHelp.com to w pełni darmowy i anonimowy portal dla ludzi szukających pomocy i wzajemnego zrozumienia. Bezpieczna przestrzeń, gdzie wraz z innymi możesz walczyć z depresją, uzależnieniem i innymi życiowymi kryzysami.

Jak to się zaczęło? Historia platformy 

GiveAndGetHelp.com to nowa odsłona znanej od lat strony GrupaWsparcia.pl, która powstała w 2018 roku i od tamtej pory wspiera aktywnie prawie 22 000 użytkowników. W 2019 roku portal zdobył pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy startup roku organizowany przez Total Polska. O portalu pisała większość mediów w kraju takich jak: Onet, Bussiness Insider, Brief, Wirtualna Polska, Mam Biznes, SpidersWeb, Newseria Biznes, InnPoland.

W kolejnym roku w ramach dofinansowania ze środków Funduszu Solidarności Międzynarodowej utworzyliśmy platformę online w języku rosyjskim jako wsparcie dla emigrantów i emigrantek z Białorusi. Wtedy rozpoczęliśmy prace nad aplikacją mobilną w języku rosyjskim i polskim, która dostępna jest w obu wersjach językowych. Dzięki pomocy FSM stworzyliśmy również listę miejsc wsparcia dla emigrantów i emigrantek z Białorusi, która dostępna jest w aplikacji.

W 2020 roku realizowaliśmy projekt dofinansowany przez Województwo Śląskie. Stworzyliśmy specjalnie dedykowaną grupę wsparcia online dla mieszkańców woj. śląskiego, z której skorzystało ponad 420 osób. Dodatkowo uruchomiliśmy pierwszą w Polsce wyszukiwarkę lokalnych grup i ośrodków wsparcia.

Rok 2022 i duże zmiany!

Rok 2022 to dla GrupyWsparcia.pl, rok rewolucyjnych zmian technologicznych i rebrandingowych! Nasza platforma zmieniła zarówno swoją nazwę na GiveAndGetHelp.com, a także zyskała kolejne wersje językowe: angielską jak i ukraińską. Każda wersja językowa to oddzielna witryna, która będzie rozwijać się indywidualnie i odpowiadać na potrzeby danych użytkowników. Do każdej platformy przypisani będą obcojęzyczni moderatorzy i specjaliści, by w kompleksowy sposób realizować nasze wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach życiowych.

Zmiany technologiczne to przede wszystkim nowoczesność, szybkość i intuicyjność. Użytkownicy otrzymali nową jakość i szybciej oraz łatwiej znajdą potrzebne wsparcie wśród społeczności z podobnymi problemami.

Niestety rok 2022 pozostanie również w naszych pamięciach z innego tragicznego powodu. Tuż za naszą granicą ukraińscy sąsiedzi walczą o swoją suwerenność. Umierają dla ojczyzny podczas walk zbrojnych, a ludność cywilna zmuszona jest uciekać z okupowanych terenów. Dla milionów uchodźców to właśnie Polska stała się schronieniem, a Polacy udowodnili całemu światu, że potrafią nieść pomoc humanitarną w sposób pełny i odpowiedzialny.

Wojna to nie tylko ból fizyczny. Wojna to przede wszystkim trauma, która pozostaje w ludziach na całe życie. Odpowiadając na potrzeby uchodźców, dzięki wsparciu ADRA International i DNB Bank Polska stworzyliśmy interwencyjną platformę szybkiego reagowania psychologicznego w języku ukraińskim: helpukraine.giveandgethelp.com. To tu na potrzebujących wsparcia czeka profesjonalny zespół psychologów, który zarówno telefonicznie, jak i internetowo gotowy jest nieść ekspercką pomoc każdego dnia.

Czym jest GiveAndGetHelp.com?

GiveAndGetHelp.com to nic innego jak przeniesienie spotkań organizowanych w rzeczywistości na innowacyjną platformę online zapewniającą anonimowość. Rozmawiając tutaj, można się otworzyć, uświadomić sobie wagę swoich problemów. To milowy krok w walce z wszelkimi przeciwnościami losu.

GiveAndGetHelp.com oferuje rozmaite pokoje tematyczne służące wymianie myśli i doświadczeń, wspierające samorozwój oraz poprawę kondycji psychicznej. Aktywne uczestnictwo w grupie to nie tylko pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów, to także praca na sobą i rozwój osobisty. To może być pierwszy krok na drodze do Twojego nowego życia.

Pełna anonimowość

W działaniach mających na celu wsparcie zdrowia psychicznego bardzo ważne jest poczucie anonimowości. Dlaczego? Ponieważ sprzyja ona otwartości oraz skupieniu na relacjach z innymi użytkownikami.

Z tego powodu jedynymi obowiązkowymi danymi wymagającymi podczas rejestracji, jak również przez cały okres korzystania z portalu, jest e-mail i nazwa użytkownika (nick).

Potrzebujesz wsparcia? Może ktoś z Twoich bliskich potrzebuje pomocy? Wejdź na GiveAndGetHelp.com i znajdź ludzi, którzy pomogą Ci walczyć z przeciwnościami losu.

Close Menu
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

 

Subscribe to the newsletter

I give my informed, voluntary and revocable consent to receive information about ADRA Polska\'s activities in the future in the form of the Newsletter by means of electronic communication.

I accept, after reading, the Privacy Policy for the processing of my personal data by the Personal Data Administrator, which is ADRA Polska. The data provided will be processed only for the purpose of handling inquiries. Providing data is voluntary, but necessary to implement the above-mentioned purpose. Other information regarding the protection of personal data processing can be found in the Administrator\'s Privacy Policy.