Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Napisz testament

W swoim testamencie możesz uwzględnić naszą fundację

Spisując testament obdarowujemy osoby najbliższe naszemu sercu – rodzinę, przyjaciół, sąsiadów. Warto jednak, abyś rozważył, choć symboliczny zapis na naszą Fundację. Jeżeli Twojemu sercu bliski jest los ludzi cierpiących i potrzebujących, chciałbyś pomóc uzdrowić nierówny świat – uwzględnij fundację ADRA Polska w swoim testamencie.

Jak napisać testament:

Zastanów się jakim majątkiem dysponujesz

Mogą to być zarówno nieruchomości, oszczędności, jak i inne dobra i prawa. Dokonaj oszacowania swojego majątku z uwzględnieniem jego ewentualnego zadłużenia.

Zastanów się kogo chcesz obradować

Rozważ komu chciałbyś przekazać swój dobytek. Może to być zarówno najbliższa rodzina, ale także Twoi przyjaciele lub sąsiad. Prosimy Cie, abyś rozważył, choć symboliczny zapis na naszą fundację.

Gdy już wiesz co chcesz zawrzeć w swoim testamencie skontaktuj się z notariuszem

Umów się na spotkanie z notariuszem. Testament notarialny w przeciwieństwie do napisanego odręcznie daje Ci gwarancję, że Twoja wola zostanie uszanowana. Jeżeli jednak zdecydujesz się napisać go samodzielnie, pamiętaj żeby w całości zrobić to odręcznie i zamieścić aktualną datę.

Poinformuj nas jeżeli w swoim testamencie uwzględniłeś Fundację ADRA Polska

Będziemy mogli Ci podziękować, a także poinformować jak wykorzystamy przekazane przez Ciebie środki. Pozwoli nam to też zaplanować nasze przyszłe działania.

Dlaczego napisanie testamentu jest takie ważne?

Na napisanie testamentu decydują się przede wszystkim osoby starsze, schorowane, będące u schyłku życia. Dla większości osób sam fakt spisania swojej ostatniej woli kojarzy się po prostu źle – jako niepotrzebne ściąganie na siebie tego, co odległe. Trzeba mieć jednak świadomość, że w przypadku, gdy wydarzyłoby się najgorsze, spadek przypada spadkobiercom ustawowym. Spisanie testamentu gwarantuje, że nasza wola co do przeznaczenia naszego majątku zostanie spełniona. Jeżeli jesteś natomiast osobą samotną, to musisz mieć świadomość, iż zgodnie z prawem Twój majątek odziedziczy gmina lub Skarb Państwa. Warto więc już nawet będąc osobą młodą czy pełną sił i zdrowia spisać swój testament. Będziesz miał jeden problem z głowy. Pamiętaj, że testament w każdej chwili możesz zmienić.

Close Menu
×

[FM_form id="1"]

Skip to content