ADRA Polska

Kolejne dary dla mieszkańców Ukrainy trafią do potrzebujących

  1. /
  2. Blog
  3. /
  4. Pomoc zagraniczna
  5. /
  6. Kolejne dary dla mieszkańców...

dary dla mieszkańców Ukrainy

Dary dla mieszkańców Ukrainy pochodzące z Francji zostaną dostarczone w najbliższych dniach. 11 tirów zawierających żywność, artykuły higieniczne, produkty dla matek i dzieci oraz wyposażenie dla schronisk tymczasowych przepakowujemy obecnie w naszych magazynach przy granicy. Pomoc humanitarna przekazana przez francuską organizację będzie następnie transportowana konwojami humanitarnymi ADRA Polska do Ukrainy.

Skąd pochodzą dary dla mieszkańców Ukrainy?

Pomoc humanitarna dla mieszkańców Ukrainy została ufundowana oraz dostarczona do Polski przez francuską organizację humanitarną Civil Protection (fr. Fédération nationale de protection civile). Jest to stowarzyszenie założone do celów bezpieczeństwa cywilnego, afiliowane przy francuskiej Narodowej Federacji Ochrony Ludności.

Działania organizacji ogniskują się w trzech głównych obszarach: akcji ratowniczych (stacje pierwszej pomocy w Paryżu i okolicach), szkoleń z zakresu pierwszej pomocy i bezpieczeństwa (organizują szkolenia zawodowe) oraz akcji solidarnościowych i społecznych (w czasie wojen i pokoju).

11 tirów z darami to kolejna wspólna akcja pomocowa ADRA Polska i Civil Protection. Miesiąc wcześniej wspólnie dostarczyliśmy dla mieszkańców Ukrainy 33 palety materiałów medycznych, które dostarczyli do Polski samolotem na lotnisko w Balicach.

Pomoc humanitarna dla mieszkańców Ukrainy. Co zawiera? Gdzie trafi?

Ze względów bezpieczeństwa dary zostały skierowane do Polski w dwóch transzach. Kilka dni temu przyjechało 8 ciężarówek z Francji, jutro przyjadą kolejne trzy. Transporty zawierają żywność, artykuły higieniczne, leki, produkty dla matek i dzieci, a także łóżka, śpiwory i koce.

Pomoc zgodnie z zapotrzebowaniem trafi do różnych części kraju ogarniętego wojną: Lwowa, Kijowa, a także na wschód kraju. Część z nich już została skierowana do Ukrainy m.in. do szpitala wojskowego w Dnieprze, klubu sportowego Mlyniv, Sewerodoniecka (jednego z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Ukrainie), a także do wielu innych tymczasowych placówek medycznych i do potrzebujących.

Regularna wysyłka transportów humanitarnych do Ukrainy to jeden z kluczowych elementów pomocy humanitarnej dla Ukrainy realizowanych przez naszą Fundację. Do tej pory do magazynów ADRA Polska trafiły również transporty z m.in. ze Szwecji, Austrii, Niemiec, Włoch czy Luksemburga.

Galeria zdjęć

Scroll to Top

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content