Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Samolot z darami dla Ukrainy wylądował w Balicach

Francuski samolot z darami dla Ukrainy

Samolot z darami dla Ukrainy bezpiecznie dotarł do Polski. 33 palety materiałów medycznych przeznaczonych dla ofiar wojny w Ukrainie zostały dostarczone w ubiegłym tygodniu z Francji do Polski. To wynik współpracy Fundacji ADRA Polska oraz francuskiej organizacji Civil Protection. Samolot wylądował 11 kwietnia o godz. 13.00 na lotnisku w Krakowie-Balicach. W drodze powrotnej miejsca w samolocie zajęli uchodźcy z Ukrainy, którym organizacja zapewni schronienie we Francji.

Samolot z darami dla Ukrainy w Krakowie

Sytuacja w niektórych Ukraińskich regionach jest niezwykle dramatyczna. Szczególnie dotkliwe dla mieszkańców są braki w dostępie do medykamentów i leków. Kilka ton materiałów medycznych przekazanych przez francuską organizację Civil Protection, dzięki naszym wolontariuszom, pracownikom ADRA i Civil Protection  zostały przeładowane do samochodu ciężarowego i zostały od razu przewiezione konwojem humanitarnym ADRA Polska do wyznaczonego miejsca w Ukrainie. W drodze powrotnej miejsca w samolocie zajęły osoby uciekające przed wojną w Ukrainie, którym organizacja zapewniła schronienie we Francji.

Współpraca ADRA Polska i Civil Protection

Do tej pory do Fundacji ADRA Polska trafiły transporty z darami m.in. ze Szwecji, Austrii, Niemiec, Włoch czy Luksemburga. Dzięki zaangażowaniu darczyńców Fundacja regularnie wysyła transporty humanitarne do Ukrainy. Część z nich przewożona jest ciężarówkami, a część konwojem złożonym z dwóch wypełnionych darami autobusów, które w drodze powrotnej służą do ewakuacji mieszkańców Ukrainy do Polski.

Transport samolotem materiałów medycznych z Francji to dopiero początek współpracy Fundacji ADRA Polska z organizacją Civil Protection (fr. Fédération nationale de protection civile). W kolejnych tygodniach planowane są regularne transporty darów z Francji do Polski. Pomoc humanitarna przekazana przez francuską organizację będzie następnie transportowana konwojami humanitarnymi ADRA Polska do Ukrainy.

Pomoc na rzecz ofiar wojny w Ukrainie napływa do nas z całego świata. Każdego tygodnia do magazynów Fundacji ADRA Polska dostarczane są dary z różnych krajów. Po raz pierwszy jednak trafia do nas transport samolotem. To dla nas spore przedsięwzięcie logistyczne, ale przez ostatnie dni ciężko pracowaliśmy, aby dziś odebrać dary z Francji bez żadnych przeszkód – podkreśla Katarzyna Matysik z Fundacji ADRA Polska.

Więcej o naszych działaniach pomocowych: FB/ADRAPolska

Samolot z darami dla Ukrainy – galeria zdjęć

Rate this post
Close Menu
×

[FM_form id="1"]

Skip to content