Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Historia irackiego niemowlęcia Iakin Hamad

Każdego dnia w szpitalu gdzie pracuje nasz wolontariusz lekarz Dawid Bernaciak są różne przypadki, ale to małe dziecko zwróciło uwagę naszego lakarza. Iakin Hamad ma 4 miesiące, ale wygląda jak noworodek. Urodził się z wadą serca. Ma przegrodę w środku serca, która utrudnia przepływ krwi i tlenu co blokuje właściwy wzrost oraz rozwój jego organów.

Hadija Hussein, matka Iakina jest matką ośmioro dzieci i pochodzi z wioski niedaleko Mosulu. Wszyscy musieli uciekać z powodu konfliktu w regionie. Hadija była w ciąży, kiedy musiała opuścić swoje miejsce zamieszkania ze swoimi dziećmi, a Iakin urodził się już poza domem. Iakin w dniu swoich urodzin z powodu poważnego stanu swojego zdrowia został przeniesiony do lokalnego szpitala polowego gdzie pracuje nasz Dawid.

Tym dzieckiem zaopiekował się nasz wolontariusz wraz z lekarzem Marko Vlemenz z Niemiec. Okazało się, że niemowlę miało też poważną infekcję płuc (zapalenie płuc) oraz ciężki stan odwodnienia co też widać na jednym z poniższych zdjęć. Nasi lekarze zastosowali odpowiednie leczenie wstępne oraz podali tlen do oddychania. Następnie ze względu na współistniejącą ciężką wadę serca oraz stan ogólny noworodek został przetransportowany do szpitala dziecięcego w Erbilu.

Możesz być częścią tego projektu. Podziel się tą historię z innymi i wpłać sam swój dar na konto

Fundacja ADRA Polska

49 1240 1994 1111 0010 3092 3882
z dopiskiem: „darowizna na pomoc medyczną dla dotkniętych wojną w Iraku”

Close Menu
×

Zapisz się do newslettera