Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Historia 6-letniego irackiego chłopca Hodeifah

Hodeifah Shahim ma 6 lat. Z powodu braku higieny i nawyków żywieniowych chłopiec nabawił się bakterii, która zainfekowała tkankę około zębową prowadząc do powstania ropniaka, który rozszerzył się w ciągu kilku dni na sąsiednie tkanki powodując ich zapalenie i infekcje. Chłopiec został przyjęty na nocnym dyżurze prze naszego lekarza wolontariusza Dawida Bernaciaka w szpitalu polowym w obozie Hashansham U2 zlokalizowanego w irackim Kurdystanie. Dawid rozpoczął odpowiednie leczenie antybiotykiem i lekami przeciw zapalnymi i przeciwbólowymi a następnie w ciągu dnia został poproszony o konsultacje wolontariusz dentysta Josias Almeida z Brazylii, który nakłuł ropień około zębowy co było niezbędne w procesie wyleczenia. Została przeprowadzona procedura usuwania zapalenia i czyszczenia okolicy. Chłopiec pozostał pod obserwacją lekarzy w szpitalu przez kilka dni w po których obrzęd niemal całkowicie ustąpił.

Ojciec Hodeifah zmarł w Mosulu, skąd pochodzi on i jego rodzina. Chłopiec jest wychowywany przez matkę i babcię, wyjaśnia Eida Khalaf, babka Hodeifah. W procesie pomocy Hodeifah uczestniczyli: lekarze-ochotnicy Dawid Bernaciak z Polski i Marko Vlemenz z Niemiec oraz dentysta-wolontariusz Josias Almeida z Brazylii.

Możesz być częścią tego projektu. Podziel się tą historię z innymi i wpłać sam swój dar na konto:

Fundacja ADRA Polska

49 1240 1994 1111 0010 3092 3882
z dopiskiem: „darowizna na pomoc medyczną dla dotkniętych wojną w Iraku”

Close Menu
×

Zapisz się do newslettera