Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Działania pomocowe Fundacji ADRA Polska dla Ukrainy. Dowiedz się jak możesz pomóc!

Paczki na start pomoc dla ukraińców
Korczowa – punkt recepcyjny

Od kilku dni trwa wojna na Ukrainie. To największy konflikt wojskowy w Europie od czasów II wojny światowej. W wielu miastach na Ukrainie trwają walki. Tysiące mieszkańców skierowało się w stronę zachodnich granic państwa. Od rozpoczęcia działań wojennych, granicę na całej długości z Polską przekroczyło ponad 200 tysięcy osób. W Hrebennem czas oczekiwania na wjazd do naszego kraju to nawet 60 godzin. Fundacja ADRA Polska od początku włączyła się w pomoc dla naszych sąsiadów. Nasi pracownicy działają również na granicy. Dowiedz się jako możesz włączyć się w nasze działania pomocowe. 

Zbiórka finansowa na wsparcie pomocy humanitarnej na Ukrainie 

Już drugiego dnia trwania wojny uruchomiliśmy zbiórkę, której środki posłużą za wsparcie ludzi potrzebujących na Ukrainie. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszym oddziałem ADRA na Ukrainie, która posiada centra pomocy w wielu miejscowościach.  

W całym kraju działają również lokalni koordynatorzy oraz setki wolontariuszy, którzy będą reagować na bieżąco niosąc pomoc wszędzie tam, gdzie będzie potrzebna. 

Wiele wskazuje na to, że Rosja zaatakuje zachodnią część Ukrainy i będzie próbowała odciąć Ukrainę od zachodniej (także polskiej) pomocy humanitarnej. Dlatego konieczne jest bardzo szybkie działanie, aby zapewnić jak najwięcej pomocy nie tylko uchodźcom, ale także Ukraińcom, którzy pozostaną na Ukrainie. 

Wesprzyj zbiórkę finansową na pomoc humanitarną na miejscu: https://www.adra.pl/pomoc-ukrainie/

Pomoc humanitarna na Ukrainie – zdjęcia

Paczka na start 

Obecnie jesteśmy na granicy polsko-ukraińskiej. Liczba uchodźców rośnie z minuty na minutę. Organizujemy tam punkt pomocy. Potrzeby są ogromne. Mieszkańcy Ukrainy nieustannie i masowo przekraczają granice Polski. Ze względu na tłumy i problemy z dotarciem i przekroczeniem granicy, porzucają swoje samochody i przekraczają granicę pieszo. Często nie mając przy sobie nic.  

Na podstawie oceny potrzeb nasza fundacja postanowiła wesprzeć uchodźców, dostarczając im opakowania zawierające podstawowe produkty higieniczne, takie jak: szampony, mydła, szczoteczki oraz pasty do zębów, ręczniki, chusteczki higieniczne i nawilżane, podpaski i wkładki dla kobiet oraz przekąski.  Paczki są stale dostarczane do punktów recepcyjnych i rozdawane Ukraińcom na dworcach kolejowych oraz przejściach granicznych. 

Aby ufundować paczkę na start przejdź do strony ze zbiórką: https://www.adra.pl/paczka/  

Zobacz nasz film z Przemyśla, w którym dr. Piotr Nowacki opowiada o aktualnej sytuacji na granicy i naszej akcji:

Darmowa pomoc psychologiczna i prawna online 

Uruchomiliśmy całodobowe wsparcie psychologiczne dla ukraińskich rodzin w Polsce on-line poprzez specjalną platformę GrupaWsparcia.pl. W ramach specjalnej grupy stale zapewniamy darmowe wsparcie psychologiczne oraz pomoc prawną.  Rosyjskojęzyczna wersja dla osób nieznających języka polskiego powstanie wkrótce.  

Aby uzyskać wsparcie wystarczy wejść i założyć konto na: grupawsparcia.pl 

Działamy na granicy

Nasi pracownicy i wolontariusze odwiedzili kilka przejść granicznych oraz recepcyjnych. Rozdawaliśmy paczki, organizowaliśmy noclegi, sprawdzaliśmy jakie są potrzeby osób uciekających przed wojną. Prezydent Ukrainy podpisał dekret o powszechnej mobilizacji wszystkich ukraińskich mężczyzn w wieku od 18 do 60 lat, dlatego na granicy przebywają głównie dzieci, kobiety i osoby starsze. Widzimy potrzebę uruchamiania kolejnych punktów pomocowych oraz rozdawania “paczek na start”. Wszędzie, gdzie przyjeżdżają uchodźcy z Ukrainy np. na dworcach kolejowych, działać będzie przeszkolony psycholog oraz zorganizowane będą zajęcia dla dzieci. 

O kolejnych działaniach będziemy informować na bieżąco na naszym facebooku. 

Działania pomocowe Fundacji ADRA Polska dla Ukrainy – galeria

 


Wesprzyj potrzebujących z Ukrainy – wpłać swój dar na konto

Fundacja ADRA Polska

49 1240 1994 1111 0010 3092 3882

Z dopiskiem: pomoc potrzebujących z Ukrainy

Możesz również wpłacić przez stronę internetową: www.adra.pl/pomoc-ukrainie


 

Rate this post
Close Menu
×

[FM_form id="1"]

Skip to content