ADRA Polska

Darmowe wsparcie psychologiczne w trzech językach dostępne w serwisie GrupaWsparcia.pl

 1. /
 2. Blog
 3. /
 4. Aktualności
 5. /
 6. Darmowe wsparcie psychologiczne w...

Darmowe wsparcie psychologiczne w języku ukraińskim

Całodobowy czat oraz telefon wsparcia, na których uzyskasz profesjonalną pomoc w trzech różnych językach. Oto nasza kompleksowa oferta pomocy psychologicznej skierowana do pokrzywdzonych przez konflikt w Ukrainie oraz osób im pomagającym. Wsparcie psychologiczno-informacyjne możliwe jest dzięki współpracy Fundacji ADRA Polska oraz Polskiego Towarzystwa Logoterapii i Noo-Psychosomatyki (PTLiNPS). Z pomocy można skorzystać na specjalnej podstronie helpukraine.grupawsparcia.pl.

Darmowe wsparcie psychologiczne w języku ukraińskim. Jak z niego skorzystać?

Wystarczy wejść na stronę: https://helpukraine.grupawsparcia.pl/

Do wyboru mamy dwa rodzaje pomocy: czat i telefon wsparcia. Czat dostępny jest całodobowo. Można w każdej chwili zadać pytanie lub podzielić się swoim przeżyciem i poczekać na odpowiedź od jednego z czterech specjalistów.

Dzięki automatycznemu tłumaczeniu czat pozwala także na udzielanie wsparcia przez osoby nieznające języka ukraińskiego. Tę funkcjonalność dedykujemy szerokiemu gronu osób wspierających z Polski, chcących dodać otuchy czy zaoferować pomoc potrzebującym. Wystarczy jedynie kliknąć we flagę zmiany tekstu.

Rodzaje pomocy, które można uzyskać w serwisie GrupaWsparcia.pl

 • Pierwsza pomoc psychologiczna
 • Wsparcie psychospołeczne
 • Podstawowa pomoc oraz porady prawne
 • Podstawowe porady dotyczące sytuacji prawnej dla osób lub rodzin
 • Informacja dotycząca praw i uprawnień wynikających z Ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa
 • Informacje dotyczące bezpiecznego zakwaterowania

Z jakimi problemami zmagają się Ukraińcy, którzy uciekli przed wojną do Polski?

Przede wszystkim zapewnienie sobie i swoim bliskim potrzeby bezpieczeństwa: zakwaterowania i wyżywienia. Ponad 3 mln osób przekroczyło granice z Polską, w związku z czym coraz częściej pojawia się problem dotyczący schronienia. Kolejne problemy to wsparcie finansowe i praca (na tym etapie wyzwanie związane z brakiem znajomości języka), szkoła i żłobek dla dzieci, pomoc medyczna, pomoc prawna. Oprócz ogólnych wyzwań adaptacyjnych związanych ze znalezieniem się w nowej sytuacji, w obcym kraju oraz brakiem znajomości języka, każda z osób została indywidualnie dotknięta tragedią wojny, m.in. poprzez śmierć bliskiej osoby, separację, utratę mieszkania lub pracy

– wyjaśnia pochodząca z Ukrainy psychoterapeutka Roksana Korulczyk – specjalistka z zakresu zdrowia psychicznego portalu GrupaWsparcia.pl

Scroll to Top

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content