Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Wymiana młodzieżowa Creative Arts for Tolerance

Co daje wymiana młodzieżowa?

Jako ADRA Polska organizujemy wymiany młodzieżowe współfinansowane w ramach programu Erasmus+. Dzięki temu ludzie w wieku 13–30 lat mogą realizować swoje pasje, rozwijać umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia, łącząc przygodę z edukacją pozaformalną i poznawaniem innych kultur.

Wymiana umożliwia jednej lub kilku grupom młodzieży składającym się z minimum pięciu osób odwiedzenie grupy z innego kraju (przynajmniej jeden kraj musi być członkiem UE), aby razem mogły uczestniczyć we wspólnym programie zajęć. Jego tematem mogą być np. sztuka, kultura, historia, ekologia, zdrowie itp.

Creative Arts for Tolerance

Wymiana młodzieżowa Creative Arts for Tolerance organizowana przez Fundację ADRA Polska odbyła się w dniach 01.10-07.10.2017 w Grzybowie i połączyła w jednym miejscu i czasie uczestników z 6 różnych krajów- Węgier, Bułgarii, Rumunii, Grecji, Polski oraz Ukrainy.

Uczestnicy, poza pochyleniem się nad tematem obecnej sytuacji uchodźców i imigrantów w ich krajach, wymieniali się również pomysłami na integracje różnych kultur, by w końcu poświęcić dwa pełne dni na przygotowanie wyjątkowego wydarzenia mającego na celu promowanie otwartej i tolerancyjnej postawy dla osób przybywających w nasze ojczyste strony.

Wśród ich projektów wymienić można m.in. projekt Stop Motion „F.O.K.A”, wystawę Photo Voice i Mad World, Teatr Forum, ludzką wystawę, żywą bibliotekę oraz projekt „Facebook”, który zjednoczył w przygotowywaniach wszystkich uczestników wymiany. Nasi goście mieli również niepowtarzalna okazje uczestniczenia w replice eksperymentu Mariny Abramovič „Artysta jest obecny”, który polegał na wpatrywaniu się nieznajomej osobie w oczy przez 8 minut. Po wydarzeniu wszystkie przybyłe osoby miały okazje do wymiany swoich odczuć i interpretacji dzieł, a także nawiązania wartościowych kontaktów.

Finansowanie projektu

Projekt współfinansowany jest ze środków programu Erasmus+. Więcej informacji o naszych programach skierowanych do młodzieży można przeczytać w zakładce „Edukacja młodzieży„.

Rate this post
Close Menu
×

[FM_form id="1"]

Skip to content