ADRA Polska

Patric marzy o wózku inwalidzkim

  1. /
  2. Blog
  3. /
  4. Pomoc dla Afryki
  5. /
  6. Patric marzy o wózku...

Patric Niyigena ma 8 lat i marzy o wózku inwalidzkim. Dlaczego? Ponieważ urodził się bez nóg. Żyje z rodzicami w glinianej chatce na jednym ze wzgórz w sektorze Muhurire, w dystrykcie Ngoma. Porusza się na czworakach lub na rękach. Jego świat kończy się na 500 metrach od domu. Nigdy nie dotarł dalej, choć wiele razy próbował.

– Co jest najcenniejszą rzeczą, którą posiadasz – zapytałem go kiedyś.

– Zużyte sandały, które nakładam na dłonie – odpowiedział.

Dlaczego właśnie one? Chronią ręce chłopca, gdy na nich chodzi.

Mimo że nigdy nie widział szkoły, umie już liczyć po angielsku do dziesięciu.

– Zawsze, jak tylko mogę, dopytuję się kolegów o to, co mieli w szkole. Dzięki temu mogę się czegoś nauczyć – mówi.

Chłopiec kocha śpiew i sport. Marzy o tym, aby dostać wózek inwalidzki – mógłby wówczas uczęszczać do szkoły. Chciałby zostać policjantem.

Patric Niyigena marzy o wózku inwalidzkim. Pomóż mu!

Dzieci niepełnosprawne w Rwandzie czekają na swoją szansę. Pomóż im w dostępie do edukacji! Wpłać swój dar na konto zbiórki publicznej:

Fundacja ADRA Polska
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
nr konta: 93 1240 1994 1111 0010 3128 3639

Zachęcamy do skorzystania z formularza przelewu on-line.

Możesz również pomóc, dzwoniąc pod numer: 704 607 400.
Koszt połączenia to 8,12 zł + 22% VAT.

Czytaj więcej o projekcie pomocy Rwandzie oraz o akcji „Białostoczanie Afryce”, zbiórce wózków inwalidzkich i innego sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych w Rwandzie.

(pr)

Scroll to Top

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content