Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Ceremonia przekazania Centrum Rehabilitacji i Terapii w Tbilisi

Udało się !!! Dzięki staraniom ADRA Gruzja we współpracy z polskim oddziałem ADRA Centrum Rehabilitacji i Terapii w Tbilisi uroczyście zostało otwarte!

Uroczyste otwarcie

W dniu 8 listopada, w ramach projektu „Poprawa dostępu do usług społecznych dla grup defaworyzowanych w Gruzji – dzieci niepełnosprawnych”, odbyła się uroczysta ceremonia przekazania Centrum Rehabilitacji i Terapii w Tbilisi. Ambasadę RP w Gruzji reprezentował pan Adam Gniazdowski. W wyremontowanym centrum, wsparcie otrzyma 41 dzieci niepełnosprawnych fizycznie i intelektualnie w wieku od 6 do 18 lat.

W utworzonym ośrodku zapewnione będą zajęcia mające na celu zminimalizowanie wpływu niepełnosprawności i upośledzenia na dziecko oraz ogólnej poprawy jakości życia dziecka. Ośrodek został gruntownie wyremontowany, następnie umeblowany i wyposażony w sprzęt niezbędny do rehabilitacji i fizjoterapii. Poniżej znajdują się zdjęcia na których widać, w jaki sposób zapomniana i od lat nieużywana piwnica, została przekształcona w nowoczesne centrum dostosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

Finansowanie projektu

W ramach polskiej współpracy rozwojowej Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych sfinansowało utworzenie 3 ośrodków rehabilitacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych. Projekt realizowany przez Fundację ADRA w 2019 r. miał na celu poprawę dostępu do edukacji i usług społecznych dla grup defaworyzowanych – dzieci niepełnosprawnych w Gruzji.

W ramach projektu powstały trzy nowe ośrodki dla dzieci niepełnosprawnych. Ośrodek opieki dziennej w Kareli, ośrodek wczesnej interwencji (ECI) w Gori oraz ośrodek rehabilitacji i terapii w Tbilisi.

Otwarcie Centrum Rehabilitacji i Terapii w Tbilisi – galeria zdjęć

Rate this post
Close Menu
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content