Centrum Wczesnej Interwencji w Gori – oficjalnie otwarte! W ramach projektu pt. „Poprawa dostępu do usług społecznych dla grup defaworyzowanych w Gruzji – dzieci niepełnosprawnych”, której celem było utworzenie trzech ośrodków, udało się utworzyć kolejną placówkę.
O projekcie
„Poprawa dostępu do usług społecznych dla grup defaworyzowanych w Gruzji – dzieci niepełnosprawnych” jest programem terapeutycznym i edukacyjnym dla dzieci z niepełnosprawnością fizyczną lub umysłową. W Centrum Wczesnej Interwencji w Gori pomoc znajdzie 40 najmłodszych dzieci, w wieku 0-7 lat.
Jednym z najważniejszych celów projektu jest promowanie integracji społecznej oraz przygotowanie dzieci do uczestniczenia w publicznym systemie edukacyjnym w przedszkolu lub szkole, z pomocą rodziców lub opiekunów. D
Dodatkowo ma on na celu pomoc rodzicom i opiekunom dzieci objętych pomocą. Radość jest jeszcze większa, bo to pierwszy i jedyny tego typu ośrodek w całym mieście.
Finansowanie projektu
W ramach polskiej współpracy rozwojowej Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych sfinansowało utworzenie 3 ośrodków rehabilitacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych. Projekt realizowany przez Fundację ADRA w 2019 r. miał na celu poprawę dostępu do edukacji i usług społecznych dla grup defaworyzowanych – dzieci niepełnosprawnych w Gruzji.
W ramach projektu powstały trzy nowe ośrodki dla dzieci niepełnosprawnych. Ośrodek opieki dziennej w Kareli, ośrodek wczesnej interwencji (ECI) w Gori oraz ośrodek rehabilitacji i terapii w Tbilisi.
Otwarcie Centrum Wczesnej Interwencji w Gori – galeria zdjęć
Zdjęcia i film: Polska pomoc
Polska pomoc to marka działań rozwojowych i humanitarnych Polski podejmowanych w krajach rozwijających się oraz edukacji polskiego społeczeństwa o tych działaniach.