ADRA Polska

Adopcja dziecka z Afryki

Adopcja dziecka z Afryki to szansa. Szansa na lepsze życie, którą dzięki Tobie, zyskuje osamotniony młody człowiek dojrzewający w świecie, w którym trudna sytuacja zmusza ludzi do porzucenia edukacji. W świecie, w którym większą wartość ma doglądanie wypasających się zwierząt, niżeli mogąca zaprocentować w przyszłości nauka. Bez perspektyw i widoków na jakąkolwiek zmianę.

Nasza fundacja pomaga osobom, którym los wyjątkowo nie szczędził bolesnych doświadczeń. Jedną z naszych adopcja na odległość afrykapodopiecznych jest Eunice Atieno Origa, 15-latka, której wielkim marzeniem jest zostać lekarzem. Dziewczynka w wieku 5 lat straciła oboje rodziców, i mimo że było jej okropnie ciężko, to dzięki wsparciu dobrych ludzi zaczęła chodzić do szkoły. Coś co dla dzieci w Polsce jest często smutnym obowiązkiem, dla sierot z Kenii to droga, która bez pomocy życzliwych osób byłaby kompletnie nieosiągalna. I kiedy Janek z Kasią wracają wesoło po lekcjach do domu, Eunice zostaje na terenie placówki, aby zarobić nieco grosza, między innymi piorąc ciuchy swoich nauczycieli. Część zarobionych w ten sposób pieniędzy wysyła młodszemu rodzeństwu, które bez pomocy, szkołę pozna wyłącznie z opowiadań siostry.

Edukacja to szansa

Jednak edukacja niesie za sobą koszta, którym Eunice nie jest w stanie sprostać. Jej długi rosną, a dalsza nauka i pragnienie zostanie lekarzem stanęły pod dużym znakiem zapytania. – Wiem, że jestem w stanie to zrobić! Ale jeśli nie ureguluje zadłużenia, nie będę mogła się dalej uczyć…

Dzięki Twojemu wsparciu, jej marzenie masz szansę się spełnić, a dziewczynka w przyszłości może uratować niejedno życie. Bo adopcja na odległość to nie tylko doraźna pomoc, to krok ku zatrzymaniu błędnego koła nędzy i beznadziei, oraz zmienienia go w narastającą falę dobra, która dotrze także do wielu innych osób. To gest, który zaprocentuje w przyszłości, zmieniając ją na lepsze.

Adopcja dziecka z Afryki – jak to działa?

To program pomocy dzieciom z biednych rejonów świata, polegającej zarówno na finansowym, jak i duchowym wsparciu. Jako część międzynarodowej fundacji, ADRA Polska dociera ze swoimi działaniami do najbardziej potrzebujących w Iraku czy Afryce, gdzie otaczamy opieką m.in. chore na albinizm dzieci z Tanzanii oraz sieroty z Kenii.

Dzięki comiesięcznym darowiznom, stajesz się opiekunem jednego z naszych podopiecznych i pomagasz pokryć adopcja na odległość dzieci w szkole w Keniikoszty zakwaterowania, posiłków i przede wszystkim, jego edukacji w szkole. W zamian my będziemy regularne przesyłać Ci informacje na temat Twojego nowego członka rodziny, m.in. o jego postępach w nauce.
Miesięczny koszt utrzymania dziecka to od 200 do 350 zł. Mamy świadomość, że nawet w Polsce nie są to małe pieniądze, ale dla naszych podopiecznych to całkowicie nieosiągalne kwoty. Dlatego jeśli wspomniane sumy przekraczają Twój budżet, a nadal chciałbyś pomóc, to zawsze możesz rozważyć cykliczną wpłatę pewnej mniejszej kwoty. Nawet drobne fundusze przelewane regularnie pozwalają walczyć o kolejny miesiąc nauki dla tych młodych ludzi. Czym więc jest adopcja na odległość? Cegiełką pomagającą zbudować fundament pod przyszłość.

Adopcja dziecka z Afryki

Kto może adoptować dziecko na odległość? Absolutnie każdy. Nie ma żadnych ograniczeń, wymagań czy warunków do spełnienia. Wszystko czego potrzeba to dobre serce. A adoptując dziecko z Afryki udowadniasz mu, że nie wszystkim jego los jest obojętny.

Ponadto cykliczne informacje to jedno, ale nic nie stoi na przeszkodzie, byś wybrał się do Tanzanii czy Kenii, i odwiedził swoją „adoptowaną” pociechę. Z całą pewnością przydałoby się jej kilka słów zachęty oraz świadomość, że ktoś wierzy w jej marzenie. A kto wie, może nasza Eunice wybierze Polskę jako kraj, w którym odbędzie swoje studia medyczne?

Scroll to Top

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content