Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Adopcja na odległość szansą na inne życie

Na adopcję na odległość może zdecydować się każdy. Nie ma przy tym żadnych barier, wymagań, czy warunków do spełnienia. Liczą się tylko dobre chęci i wewnętrza potrzeba niesienia pomocy innym. Przystąpienie do programu adopcji na odległość nie oznacza wprawdzie, że w Twoim domu pojawi się nowy członek rodziny. Stajesz się natomiast „rodzicem”, który pomimo dzielących odległości bierze na siebie odpowiedzialność za los adoptowanego przez siebie dziecka.

– Nie dane mi było poznać swoich rodziców. Zginęli, gdy byłem jeszcze mały. Gdyby nie moja babcia, musiałbym mieszkać na ulicy- adopcja na odległośćtak wygląda życie Timothy’ego Korobe – jednego z naszych podopiecznych. Jego marzeniem jest ukończenie szkoły średniej, ale bez wsparcia ludzi wielkiego sera zmuszony będzie, jak większość swoich rówieśników, zostać pasterzem. Hodowla i wypasanie zwierząt to szansa na przeżycie w społeczeństwie, w którym szkołę traktuje się jako stratę czasu i pieniędzy.

Czym w zasadzie jest adopcja na odległość?

Adopcja na odległość to popularne określenie programów pomocy skierowanej do dzieci z biednych rejonów świata polegającej zarówno na finansowym jak i duchowym wsparciu. Fundacja ADRA Polska ze swoimi programami pomocy dociera do dzieci w Afryce. Otaczamy opieką osierocone dzieci z Kenii oraz chore na albinizm dzieci z Tanzanii.

Nawet drobne opaty za szkołę są ogromnym wyzwaniem dla rodziców dzieci w Afryce. Natomiast dla sierot, wsparcie darczyńców, to jedyna szansa na edukację. W innym wypadku skazani są oni na walkę o zaspokojenie swoich podstawowych potrzeb, takich jak zdobycie żywności. Poprzez dołączenie do programu adopcji na odległość masz szanse odmienić los dziecka z Afryki.

Adopcja dziecka z afryki

Jeżeli chcesz adopotować dziecko z Afryki możesz za pomocą naszej Fundacji adopcja na odległość dzieci w szkole w Keniiprzejąć opiekę nad jednym dzieckiem z Kenii, bądź dzieckiem chorym na albinizm z Tanzanii. Miesięczny koszt to od 200 do 350 zł. Zebrane fundusze pozwalają nam pokryć koszty zakwaterowania, posiłków i przede wszystkim opłacić edukację w szkole.

200 zł może okazać się dla Ciebie zbyt dużą kwotą. Pamiętaj, że nawet drobne fundusze przelewane regularnie pozwalają nam planować przyszłe działania. Jeżeli nie jesteś więc w stanie pokryć wszystkich miesięcznych kosztów, rozważ wpłatę dowolnej kwoty w sposób regularny.

Wszystkim osobom, które zdecydują się na adopcję na odległość dane będzie bliższe poznanie swojego przybranego dziecka. Wyślemy Państwu informację o podopiecznym informującą o czynionych postępach w nauce. A może będziesz chciał odwiedzić swoje dziecko i zdecydujesz się na przylot do Kenii lub Tanzanii?

 

Adopcja na odległość szansą na inne życie
5 (100%) 42 votes
Close Menu