Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Pomoc sierotom w Kenii (zobacz film)

Kenia to jedno z najbiedniejszych państw Afrykańskich. Kraj ogromnych kontrastów widocznych na ulicach, miastach i wsiach. Wszędzie. Pomoc sierotom w Kenii to jeden programów fundacji ADRA mającej zapewnić minimum egzystencjalne oraz dostęp do edukacji wśród mieszkańców regionu.

W Kenii wysokość dniówki za prace na farmach kwiatowych należących zarówno Brytyjczyków jak i Kenijczyków (głównie z klasy wysokich polityków) jest wynagrodzeniem oscylującym również poniżej 2 USD dziennie. Dodać należy, że z tej sumy dziennych zarobków muszą kupować żywność i ubranie. Wprawdzie zatrudniani robotnicy, w większości  młode kobiety, dostają mieszkanie w barakach na farmie, pewne świadczenia socjalne: opiekę lekarską i możliwość oddania dzieci do przedszkola lub szkoły, lecz służy to jedynie ich przywiązaniu do miejsca pracy, albowiem opuszczenie go oznaczałoby bezdomność.

Kraj ucierpiał również na skutek ogólnoświatowej pandemii koronawirusa:

Przez narastający poziom ubóstwa, niektórzy powrócili do ponurej praktyki zmuszania swoich nieletnich córek do małżeństwa – zwłaszcza na wsiach, gdzie po zamknięciu szkół wszystkie dziewczynki wróciły do domów, a zdesperowane rodziny zmuszając kilkunastoletnie, a nawet kilkuletnie córki, mogą zdobyć środki do życia na wiele tygodni – informuje prezes organizacji HAART Kenya.

– Problemu biedy nie odczuwają tylko politycy. Specjalne fundusze, przyznane przez Bank Światowy krajom Afryki na walkę z koronawirusem rozpłynęły się w co najmniej przedziwny sposób. Wśród wydatków na różnej maści konsultantów, wynajęcie karetek, telefonów znalazł się wydatek ponad 37 tys. dolarów na… picie herbaty (w przeciągu miesiąca) przez biurokratów

zauważa na stronie pkwp.org Radosław Malinowski.

Ogromnym problemem jest brak jakiekolwiek pomocy rządowej. Najbiedniejsi nie mogą liczyć na żadne wsparcie, co więcej – nie ma nic za darmo, nawet edukacji. Do tego wszystkiego kraj trawiony jest epidemiami takimi jak HIV i AIDS.

Pomoc sierotom w Kenii

Zachęcamy do obejrzenia wypowiedzi jednego z beneficjentów naszego projektu pomocy dzieciom. Działania pomocowe skupione są do zapewnienia pomocy sierotom z Kenii.

Poznaj historię Precious Nyarangi z Kenii

Pomoc sierotom w Kenii – jak to zrobić?

Aby pomóc jednemu takiemu dziecko wystarczy wpłacać 100 zł miesięcznie na konto Fundacji ADRA Polska nr:
49 1240 1994 1111 0010 3092 3882 tytułem: „darowizna na pomoc dzieciom w Kenii”

Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymasz od naszej fundacji imię i nazwisko dziecka z jego zdjęciem i historią. Będziesz mógł również śledzić jego postępy w nauce oraz dowiesz się na co wydatkowane są środki wpłacane przez Ciebie.

5/5 - (1 vote)
Close Menu
×

[FM_form id="1"]

Skip to content