ADRA Polska

Jedziemy do Rwandy

  1. /
  2. Blog
  3. /
  4. Pomoc dla Afryki
  5. /
  6. Jedziemy do Rwandy

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś niż tego co zrobiłeś.”

Mark Twain

Jesteśmy młodym małżeństwem z Białegostoku i właśnie jedziemy do Rwandy. Z własnego doświadczenia wiemy jak wiele satysfakcji dostarcza praca na rzecz innych. Od wielu lat jako wolontariusze, staramy się angażować i realizować własne pomysły pośród  społeczności lokalnej.

Doświadczenie jakie zdobyliśmy podczas organizacji koncertów charytatywnych, imprez dla dzieci z domu dziecka, pracy związanej z integracją osób niepełnosprawnych oraz uchodźców z mieszkańcami naszego miasta, chcielibyśmy wykorzystać podczas naszego pobytu w Rwandzie, gdzie jako wolontariusze Fundacji ADRA Polska, wspierającej projekt realizowany przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną, będziemy koordynować i monitorować projekt współfinansowany przez polskie MSZ. Jego zadanie polega na dostosowaniu szkół do potrzeb dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W miarę możliwości chcemy realizować też swoje pomysły, pracując z dziećmi oraz młodzieżą niepełnosprawną. Będziemy mogli współuczestniczyć w tworzeniu tolerancyjnego środowiska życia dla przyszłych pokoleń, oraz pomagać w rozwoju systemu oświaty. Chcemy, aby nasz pobyt w Rwandzie był tylko pierwszym etapem, dłuższej i coraz efektywniejszej pracy na rzecz drugiego człowieka czy to w Polsce czy też za granicą.

                                                                                                                Ania i Paweł Romaniukowie

 

 

Scroll to Top

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.