ADRA Polska

Już od roku wspieracie ubogie dzieci w Bangladeszu, adoptując je na odległość

 1. /
 2. Blog
 3. /
 4. Aktualności
 5. /
 6. Już od roku wspieracie...

Od czerwca ubiegłego roku Fundacja ADRA Polska w ramach programu adopcji na odległość wspiera żyjących w ubóstwie uczniów szkoły podstawowej z miejscowości Tongi, położonej 20 km od wielomilionowej stolicy Bangladeszu – Dhaki. Pierwszy rok naszego programu adopcyjnego w tym kraju był dla nas bardzo intensywny, pełen stresów, ale również i wzruszeń. Udało nam się zdobyć opiekunów adopcyjnych dla 45 dzieci!

Bangladesz jest jednym z najbardziej zaludnionych krajów na świecie i zarazem jednym z najbiedniejszych państw Azji. Ponad 25 mln osób żyje tam w skrajnym ubóstwie, zamieszkując przeludnione dzielnice slumsów. Z powodu tak dramatycznych warunków życia ponad 5 mln dzieci w tym kraju w wieku od 5 do 15 lat jest zmuszanych do pracy, często w bardzo niebezpiecznych warunkach. Poprawę ich losu w przyszłości może zapewnić im jedynie edukacja.

Każde otoczone opieką dziecko to dla nas wielka radość. Te dzieci mieszkają w jednej z najbardziej niebezpiecznych części miasta – w dzielnicy slumsów Ershad Nagar i są narażone przede wszystkim na głód i biedę, a przez to również na brak dostępu do edukacji.

Od 1972 roku oddział ADRA Bangladesz prowadzi szkołę podstawową w Tongi. Zapewnia uczniom wysokiej jakości edukację oraz zaopatruje w podstawowe wyposażenie szkolne. ADRA zapewnia również przyjazne środowisko do pobudzania ich twórczości oraz zainteresowania edukacją, co w przyszłości zmniejszy odsetek osób przedwcześnie kończących naukę w szkole. Szkoła ma świetną opinię wśród rodziców, edukatorów i dzieci. Uczniowie mają również codziennie zapewnione przekąski oraz dwa ciepłe obiady w tygodniu. Dodatkowo, najmłodsi, którzy chodzą do szkoły, są niejako chronieni przed rzeczywistością ulicy.

Niestety nie każde dziecko ma możliwość uczęszczać do tej szkoły, chociaż jest ona tuż za rogiem. By opłacić miesięczny pobyt jednego dziecka, potrzebne jest w przeliczeniu na złotówki – 100 złotych. Dla przeciętnej rodziny z Tongi, to prawie 50% miesięcznego budżetu pięcioosobowej rodziny.

Jak możesz pomóc:

 • Wejdź na stronę naszego programu i przeczytaj o szczegółach adopcji na odległość.
 • Poznaj naszych podopiecznych i zdecyduj, któremu z uczniów chcesz pomóc.
 • Wystarczy, że ustawisz stały miesięczny przelew na kwotę 100 zł minimum na jeden rok, aby opłacić edukację i wyżywienie dla jednego dziecka. Możesz również kontynuować wpłaty przez kolejne lata, tym samym opłacając całą edukację dziecka, którym się zaopiekujesz.

  Abyśmy mogli się z Tobą skontaktować i przesłać Tobie zdjęcie oraz historię życia dziecka, które zostanie przez Ciebie zaadoptowane na odległość, napisz do nas e-mail na adres: adra@adra.pl. W tytule wiadomości wpisz: Adopcja na odległość – [kraj, który wybrałeś], np. Adopcja na odległość – Bangladesz. W treści wystarczy jak napiszesz, że zdecydowałeś się na adopcję dziecka z konkretnego kraju i podasz swoje dane kontaktowe, a my niezwłocznie się z Tobą skontaktujemy. Możesz również skontaktować się z nami w tej sprawie telefonicznie pod numerem 730 799 243.

TO TYLKO TYLE i AŻ TYLE!

Scroll to Top

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content