Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Pilnie potrzebna studnia w Indiach!

  • Bez kategorii

UWAGA: Środki na ten cel zostały już zebrane. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, w tym osobom, które przekazały dar za pośrednictwem ADRA Polska.  

ADRA Polska i wolontariusze z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego apelują o pomoc dla szkoły w Indiach.

– Jestem w środku dżungli otoczony górami z każdej strony – sprawozdaje Marcin Machocki, wolontariusz adwentystycznej misji w Indiach. – Powstało tu już kilka budynków, przy których budowie znaczną pomoc udzielili Polscy wolontariusze. Dzięki naszej pomocy w nowo wybudowanej szkole może się uczyć ponad 200 dzieci z pobliskich wiosek. Jest tu też około 50 osób, które kontynuują naukę po przejściu klas podstawowych w sierocińcu w Kalkucie. Mamy jednak bardzo duży problem. Od kilku miesięcy zaczyna nam brakować wody pitnej. Źródło już prawie wyschło. Co prawda niedaleko jest rzeka, ale stan wód w tym najbardziej zanieczyszczonym kraju świata jest katastrofalny.

Szkoła, o której mowa, mieści się w północnych Indiach, w stanie Meghalaya i pilnie potrzebuje nowego źródła wody. Nie posiada jednak pieniędzy na ten cel. Wolontariusze chcą  wybudować studnię o głębokości 640 stóp. Czasu jest mało, bo zbliżają się upały. Potrzeba 8-10 tys. dolarów (40 tys. zł), aby sprowadzić maszyny i wybudować nowy system wodny.

– Zdarza się, że widzę spragnionych uczniów, którzy nie zdążyli napełnić swoich butelek. Sam nieraz kilka godzin chodziłem spragniony, bo po prostu nie ma wody. Nie chodzi tu o nas, bo my zawsze możemy wrócić do Polski, ale tu są sieroty, ludzie, którzy nie mają dokąd pójść – apeluje wolontariusz.

Pomóż dzieciom ze szkoły w Indiach. Wspólnie wybudujmy nową studnię.

Close Menu
×

Zapisz się do newslettera