Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Nie zabraniajcie dzieciom przychodzić

ADRA Polska apeluje o pomoc dzieciom w Rwandzie. Mimo że projekt „Tubakire – szkoły podstawowe bez barier dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo w Rwandzie” trwa już kilka miesięcy, to dopiero w ostatnim tygodniu doczekaliśmy się jego uroczystej inauguracji.

ADRA Polska na pomoc dzieciom w Rwandzie

Przedstawicielom organizacji ADRA Polska i ADRA Rwanda, organizatorom spotkania, zależało na tym, żeby w ceremonii udział wzięli: reprezentanci rwandyjskiego rządu, lokalnej społeczności, a także Charles Ngarambe, konsul honorowy RP w Rwandzie. Tak też się stało. 21 października w Szkole Podstawowej w Janjagiro zjawili się wszyscy zaproszeni goście, a także przedstawiciele ADRA Polska i ADRA Rwanda wraz z Jeffersonem Kernem, nowo wybranym dyrektorem krajowym. Byli też rodzice, którzy zaangażowali się w budowę podjazdów do szkół dla uczniów z niepełnosprawnością fizyczną, i mnóstwo dzieci.

Niewątpliwie główni bohaterzy dnia to mali adresaci projektu. Dzięki wybudowanym podjazdom te z nich, które poruszają się na wózkach inwalidzki czy o kulach, uzyskały łatwiejszy dostęp do edukacji. Podczas uroczystości były przemówienia, świadectwa rodziców, tańce narodowe w wykonaniu najmłodszych. Skrót całej ceremonii wyemitowała następnego dnia krajowa telewizja. Większość programu odbywała się w tutejszym języku, ale w pamięć zapadły nam szczególnie słowa Jeffersona Kerna. W swoim wystąpieniu nawiązał on do wypowiedzi Jezusa: „Nie zabraniajcie dzieciom przychodzić (…)”. Projekty takie jak Tubakire to dowód, że te słowa są wciąż żywe.

Pomóż dzieciom niepełnosprawnym w Rwandzie żyć z godnością i korzystać z prawa do nauki!

Jak ułatwić nam pomoc dzieciom w Rwandzie? Wpłać swój dar na konto zbiórki publicznej:

Fundacja ADRA Polska
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
nr konta: 93 1240 1994 1111 0010 3128 3639

Zachęcamy do skorzystania z formularza przelewu on-line.

Możesz również pomóc, dzwoniąc pod numer: 704 607 400.
Koszt połączenia to 8,12 zł + 22% VAT.

Zobacz film i opis projektu Pomocy Dzieciom Rwandy.

(pr)

Rate this post
Close Menu
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content