Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Papua-Nowa Gwinea – nowe systemy hydroenergetyczne i edukacja ludności

Darczyńcy ADRA Polska włączyli się tym razem w pomoc ludności z regionu Baugainville mieszczącego się na terenie wyspiarskiego państwa Papua Nowa Gwinea. Mowa tu o miejscu, które zmaga się z problemami takimi jak brak wody, urządzeń sanitarnych, dostępu do szkół i placówek opieki medycznej. Co więcej, 90% społeczeństwa nie posiada dostępu do energii elektrycznej. Międzynarodowy akcja fundacji ADRA, w którą zaangażowanych jest wiele podmiotów ma nadzieje na celu zmianę tej sytuacji.

Gdzie leży Papua Nowa Gwinea?

To jedno z wyspiarskich państw leżących w Oceanii. Drugie po Australii co do wielkości na kontynencie. Papua-Nowa Gwinea w większości położona jest na wyspie Nowa Gwinea. Lądowo graniczy z prowincją Papua przynależącej do Indonezji.

O projekcie

Celem projektu jest polepszenie warunków życiowych społeczności South Bougainville poprzez zapewnienie dostępu do przystępnych cenowo surowców energetycznych. Zapewnienie energii odnawialnej trzem społecznościom jest początkiem poprawy standardów życia na wsi. Projekt ten wyróżnia się ze względu na ogromne zaangażowanie lokalnych społeczności w jego sukces. Ludność regionu Kuri zaplanowała już nawet inicjatywę zakupu kuchenek elektrycznych dla 4 starszych kobiet, natomiast społeczność Ketana i Uruto ma w planach inicjatywy rozwoju gospodarczego (sprzedaż mrożonych kurczaków i ryb słodkowodnych).

10 systemów hydroenergetycznych ma zapewnić dostęp do odnawialnych źródeł energii dla:

  • 72 indywidualnych gospodarstw domowych
  • 45 kościołów
  • 9 szkół bądź centrów alfabetyzacji

Członkowie lokalnych społeczności aktywnie wspierają wszelkie działania. Od 2 września komitety energetyczne Kuri i Keatana zainicjowały wykopy 2 kilometrowych szlaków wodnych. W chwili obecnej projekt wkracza w decydującą fazę. Po początkowych opóźnieniach wynikających z problemów logistycznych z dostarczeniem turbin z Chin, pomiędzy 12 listopada, a 23 listopada odbyło się szkolenie w okolicach Arawy.

Młodzież uczono podstawowych równań mocy i metod znajdowania przepływu i głowy strumienia. Przeszkolono 43 młodych ludzi w zakresie instalacji wodnej, a następnie zainstalowano i pomyślnie uruchomiono turbinę wodną Pico o mocy 2 kW.

Całkowita wartość projektu to 67 385 $. Dzięki naszym darczyńcom ADRA Polska również dołożyła cegiełkę do SUKCESU tej akcji.

Zachęcamy do wspierania naszych działań. Razem możemy więcej.

5/5 - (1 vote)
Close Menu
×

[FM_form id="1"]

Skip to content