Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Fundacja ADRA Polska pomaga ubogiej społeczności Romskiej na Słowacji

Fundacja ADRA Polska zaangażowała się w akcję pomocy odzieżowej dla ubogich społeczności romskich na Słowacji. Naszym wkładem było wsparcie finansowe – pokrycie kosztu dystrybucji darów.

Dotarliśmy z pomocą do najuboższych społeczności romskich, gdzie mieszkańcy mieszkają w spartańskich warunkach, w szałasach lub schronieniach skleconych z kawałków drewna i śmieci, bez bieżącej wody i kanalizacji. Większość członków tych społeczności jest bezrobotna, na co składa się między innymi brak kwalifikacji oraz inne bariery w uzyskaniu zatrudnienia. Rodzinom, w tym dzieciom, brakuje podstawowych produktów codziennego użytku – w tym odzieży, szczególnie ważnej w sytuacji ograniczonej ochrony przed zimnem, jaką dają prowizoryczne schronienia.

W ramach projektu, w którym partycypowała ADRA Polska, do najuboższych słowackich Romów dotarło ok. 6 ton używanej odzieży sprowadzonej z Niemiec.

Pomoc objęła sześć romskich osad i miejscowości: Jastrabie pri Michalovciach, Chminianske Jakubiany, Jakubiovany, Chminianskie,Berzowce i Seczowce. Odzież trafiła do około 1200 osób, w dużej części – najmłodszych.

Close Menu
×

Zapisz się do newslettera