Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Wycieczka do Kazachstanu

Odwiedź jeden z największych, ale wciąż nieodkrytych krajów na świecie! Poznaj inną kulturę i spędź niezapomniane chwile pośród lokalnej społeczności.

Wyjazd na minimum 4 tygodnie

Wycieczka do Kazachstanu połączona z wolontariatem

Nieodkryty przez turystów kierunek, odmienna kultura, malownicze widoki i piękne zabytki. Tak właśnie wygląda Kazachstan. Odwiedzając okolice tego pięknego kraju przeżyjesz niezapomniane chwile. Będziesz miał okazję połączyć zwiedzanie z zetknięciem się z lokalną społecznością.

Nasze dwie propozycje wycieczki połączone z wolontariatem odbywać się będą: w stolicy Kazachstanu (Ałmaty) lub mieście Tałdykorgan. Poszukujemy specjalistów od fizjoterapii dla dzieci z dziecięcym porażeniem mózgowym oraz masażystów dla tych dzieci (Ałmaty). Do Ośrodka Zdrowia w Tałdykorganie potrzebny jest lekarz, ratownik medyczny, specjalista ds. zdrowego trybu życia oraz nauczyciel dla dzieci ze szkół podstawowych. Wszystkie wyżej wymienione osoby muszą znać język angielski lub rosyjski.

Gdzie Cię zabieramy?

Organizowana przez nas wycieczka połączona z wolontariatem odbędzie się w Almatach, największym mieście Kazachstanu z ponad 1,7 milionem mieszkańców. Almaty są nowoczesnym miastem, mieszka tam ponad 100 narodowości. Ten region jest najbardziej malowniczym regionem Kazachstanu. Wysokie góry i bezkresne stepy, błękitne jeziora i gorące pustynie tworzą kolorowy krajobraz przyrody. Region Almaty ze swoją bogatą historią, kulturą i przyrodą tworzą nieopisanie piękną całość.

Ile Twój wyjazd może zmienić?

Większość tych dzieci spędza czas głównie w domu bez kontaktu ze światem zewnętrznym. Poszukujemy dobrych ludzi, którzy mogliby spędzić z nimi trochę czasu. Dodatkowo część z naszych podopiecznych wymaga specjalistycznej opieki (dzieci z dziecięcym porażeniem mózgowym) Beneficjentami projektu wolontariackiego będą rodziny z miasta Almaty i regionu Almaty. Większość z nich to rodziny, z którymi ADRA Kazachstan współpracuje regularnie od czasu projektu ,,Ręce pomocy’’. Po zakończeniu projektu, ADRA Kazachstan utrzymuje kontakt z około 200 rodzinami. Regularnie odbywają się imprezy i wydarzenia dedykowane tym rodzinom.

Przeżyj niezapomniane chwile i nie przejmuj się organizacją wyjazdu.

Wycieczka trwać będzie min. 4 tygodnie, z czego 2 dni poświęcone są na dojazd. Poza przyjemnymi chwilami w Almatach, gdzie spędzisz czas pośród lokalnej ludności i na zajęciach z dziećmi, przygotowaliśmy dla Ciebie 2 warianty wycieczek fakultatywnych. Na zwiedzanie kraju będziesz mógł przeznaczyć 4 lub 7 dni.

zakwaterowanie

Zakwaterowanie

wyżywienie

Wyżywienie (2 posiłki)

wycieczki

Wycieczki

Jakie są koszty wycieczki do Kazachstanu

Koszt wyjazdu:

Koszt przelotu (Warszawa-Almaty – około 3000 – 3600 zł w dwie strony)

Opłatę administracyjną – 300 zł + VAT

Wyżywienie we własnym zakresie (w przypadku wolontariatu w Ałmatach)

Najbliższy termin wyjazdu: marzec 2023 

Aktualnie z wyjazdu mogą skorzystać jedynie określeni specjaliści.

Istnieje możliwość skorzystania z dodatkowo płatnych wycieczek fakultatywnych. Ich ceny są różne w zależności od miejsca wycieczki, biletów wstępu, kosztów dojazdu czy przewodnika. Osoby, które chcą brać udział w wybranych wycieczkach fakultatywnych powinny zabrać ze sobą dodatkowe środki na ten cel.

Masz pytania? skontaktuj się z nami

Oferta wycieczek podczas wyjazdu do Kazachstanu (w cenie wyjazdu!)

1 dzień: Medey, Shymbulak

Czy kiedykolwiek marzyłeś o dotknięciu nieba rękami? Możesz to zrobić nad przełęczą Talgara, 3200 metrów nad poziomem morza!
Przełęcz Talgara to najwyższy punkt, do którego można dotrzeć kolejką linową. Kolejka linowa łączy zaporę Medeo i ośrodek Ski Resort Shymbulak.

Nawet latem można zobaczyć śnieg między zieloną trawą a kwiatami. Można do woli cieszyć się spokojem i harmonią natury. Można a nawet trzeba spróbować lokalnych potraw w domach nomadów – jurtach. Szczególną przyjemnością jest zatrzymanie się, odpoczynek i wypicie gorącej herbaty.
Przez całą drogę będą Ci towarzyszyć widoki ze szczytami góry Zaylisky Alatay i czyste górskie powietrze bogate w aromat ziołowy.

W drodze powrotnej miniesz ogromną zaporę, która chroni miasto przed zalaniem ze szczytów zachodniego Tien-Shan. Ze szczytu zapory roztacza się niesamowity widok, który znajduje się na wysokości 1733 m.n.p.m

2 dzień: Charyn Canyon

Jeśli marzysz o wizycie w Wielkim Kanionie w Kolorado lub nawet o wizycie na planecie Mars, ale nie możesz – witaj w Kanionie Charyn! Kanion Szaryński zaprowadzi Cię bezpośrednio na Marsa. Często jest nazywany młodszym bratem Wielkiego Kanionu. Całkowita długość kanionu wynosi 154 km. Rzeka o tej samej nazwie Charyn płynie na dnie kanionu, którego całkowita długość przekracza 360 kilometrów. Będziesz miał okazję odwiedzić najpiękniejszą część kanionu – wąwóz zwany „Doliną zamków”. Kamienie w tym wąwozie wyglądają jak wieże zbudowane przez gigantów.
Możesz chodzić przez dolinę przez 1,5 godziny, kończąc spacer w krystalicznie czystej górskiej rzece.

3 i 4 dzień: Jeziora Kolsai

Jeziora Kolsai znajdują się w wąwozie o tej samej nazwie w górach Kungei-Alatau. Trzy jeziora są ulokowane na wysokości 1000, 2250 i 2700 m n.p.m. Będziesz mieszkał w małej wiosce Satu w pobliżu pierwszego jeziora. Po południu będziesz mógł przejść do górnych jezior: dotarcie do drugiego, największego jeziora zajmie Ci około 3 godzin, a droga do trzeciego jeziora zajmie kolejne 3 godziny. Kaindy wyróżnia się mistyką i tajemniczością. Temperatura nie przekracza 6 stopni Celsjusza nawet w najgorętszych porach roku. Skamieniałe pnie drzew wyrastają z jej powierzchni, tworząc czarującą atmosferę prawdziwego lasu bajkowego. Samo powstało w wyniku dużego trzęsienia ziemi, które miało miejsce w tej okolicy około stu lat temu.Jeśli spojrzysz na wapienne zbocza, znajdziesz skamieniałe szczątki zwierząt morskich, które żyły w starożytnym morzu ciepłej wody.

5 dzień: Jezioro Ałmaty

Jezioro jest usytuowane wśród malowniczych gór Tien Shan na wysokości ponad 2500 m n.p.m. Naukowcy sugerują, że piękna woda jest śladem trzęsienia ziemi, które nawiedziło ten obszar tysiące lat temu. znajduje się w przepięknym krajobrazie 15 km od miasta Almaty. 

Jedną z ciekawych cech jeziora jest jego nieustannie zmieniający się kolor, od błękitnego do głębokiego szmaragdu. Na tle śnieżnobiałych górskich szczytów i długowiecznych świerków Tien Shan, zetkniemy się z dzwoniąca naturalną ciszą i blaskiem promieni słonecznych na powierzchni wody. Wszystko to razem pozostawia niezapomniane wrażenie, które z pewnością powinieneś przeżyć.

Jezioro nie jest duże – jego linia brzegowa ma około 3 km, a głębokość 40 metrów. Zimą staje się znacznie mniejsze, a w sierpniu poziom wody może wzrosnąć nawet o 20 metrów. Jezioro otoczone jest majestatycznymi szczytami, z których najsłynniejszym jest Tourist, Ozerny i Radziecki Szczyt.

6 i 7 dzień: Etnoaul Gunny

Z dala od zgiełku miasta, na malowniczym pogórzu znajdziesz etniczną wioskę „Gynny”. Wioska pokazuje czasy, w których żyli przodkowie narodu kazachskiego – koczownicy. W wiosce spotkasz stare tradycje, kulturę i obyczaje. Będziesz mógł poczuć ducha dawnych czasów i poznać historię nomadów. Będziesz mógł cieszyć się tradycyjnym kazachskim jedzeniem. Będziesz mógł wybrać się na wycieczkę do Doliny Novokamiannoe oraz jeździć konno. Podczas tej wycieczki zobaczysz niesamowite widoki, zaczerpniesz świeżego powietrza i zrelaksujesz się. Zapraszamy do spotkania z wyjątkowym pięknem natury!
Close Menu
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content