Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Wycieczka do Kazachstanu

Odwiedź jeden z największych, ale wciąż nieodkrytych krajów na świecie! Poznaj inną kulturę i spędź niezapomniane chwile pośród lokalnej społeczności.

Wyjazd na 15 dni

Wycieczka do Kazachstanu połączona z wolontariatem

Nieodkryty przez turystów kierunek, inna kultura, malownicze widoki i piękne zabytki. Tak właśnie wygląda Kazachstan. Odwiedzając miasto i okolice tego pięknego kraju przeżyjesz niezapomniane chwile. Zrobisz piękne zdjęcia dzikiej kazachskiej przyrody. Będziesz miał okazję połączyć zwiedzanie z zetknięciem się z lokalną społecznością. Nasza wycieczka połączona z wolontariatem będzie odbywała się podczas obozu letniego dla dzieci z ubogich rodzin. 

Gdzie Cię zabieramy?

Organizowana przez nas wycieczka połączona z wolontariatem odbędzie się w Almatach, największym mieście Kazachstanu z ponad 1,7 milionem mieszkańców. Almaty są nowoczesnym miastem, mieszka tam ponad 100 narodowości. Ten region jest najbardziej malowniczym regionem Kazachstanu. Wysokie góry i bezkresne stepy, błękitne jeziora i gorące pustynie tworzą kolorowy krajobraz przyrody. Region Almaty ze swoją bogatą historią, kulturą i przyrodą tworzą nieopisanie piękną całość.

Kazakhstan rodzina

Ile Twój wyjazd może zmienić

Większość tych dzieci spędza czas głównie w domu bez kontaktu ze światem zewnętrznym. Potrzebują kontaktu z dobrymi ludźmi, którzy mogliby spędzić z nimi trochę czasu. Język komunikacji to kazachski lub rosyjski, ale nie trzeba mówić tymi językami. Na miejscu będą osoby, które pomogą w komunikacji. Beneficjentami projektu wolontariackiego będą rodziny z miasta Almaty i regionu Almaty. Większość z nich to rodziny, z którymi ADRA Kazachstan współpracuje regularnie od czasu projektu ,,Ręce pomocy’’. Po zakończeniu projektu, ADRA Kazachstan utrzymuje kontakt z około 200 rodzinami. Regularnie odbywają się imprezy i wydarzenia dedykowane tym rodzinom.

Przeżyj niezapomniane 15 dni i nie przejmuj się organizacją wyjazdu.

Cała wycieczka trwa 15 dni, z czego 2 dni poświęcone są na dojazd. Poza przyjemnymi chwilami w Almatach, gdzie spędzisz czas pośród lokalnej ludności i na zajęciach z dziećmi, przygotowaliśmy dla Ciebie 2 warianty wycieczek fakultatywnych. Na zwiedzanie kraju będziesz mógł przeznaczyć 4 lub 7 dni.

zakwaterowanie

Zakwaterowanie

wyżywienie

Wyżywienie(2 posiłki)

wycieczki

Wycieczki

Jakie są koszty wycieczki do Kazachstanu

Koszt wyjazdu:

– 1900 zł (cena zawiera koszty noclegu, wyżywienia i transferu z lotniska na miejsce docelowe).

Istnieje możliwość skorzystania z dodatkowo płatnych wycieczek fakultatywnych. Ich ceny są różne w zależności od miejsca wycieczki, biletów wstępu, kosztów dojazdu czy przewodnika. Osoby, które chcą brać udział w wybranych wycieczkach fakultatywnych powinny zabrać ze sobą dodatkowe środki na ten cel.

Dodatkowo należy doliczyć:

Koszt przelotu (Warszawa-Almaty – około 1600 zł)

Opłatę administracyjną – 100 zł + VAT

Najbliższy termin wyjazdu: 9-23.08.2020 r.

Z oferty mogą korzystać całe rodziny. Jeszcze przed wylotem każdy z wolontariuszy ustali razem z naszym koordynatorem projektu program zajęć z dziećmi. Nie obawiaj się! W jak najlepszy sposób dopasujemy Twoje umiejętności, tak żebyś mógł pomagać w sposób w jaki czujesz się najlepiej.

Masz pytania? skontaktuj się z nami

Oferta wycieczek fakultatywnych podczas wyjazdu do Kazachstanu

1 dzień: Medey, Shymbulak

Czy kiedykolwiek marzyłeś o dotknięciu nieba rękami? Możesz to zrobić nad przełęczą Talgara, 3200 metrów nad poziomem morza!
Przełęcz Talgara to najwyższy punkt, do którego można dotrzeć kolejką linową. Kolejka linowa łączy zaporę Medeo i ośrodek Ski Resort Shymbulak.

Nawet latem można zobaczyć śnieg między zieloną trawą a kwiatami. Można do woli cieszyć się spokojem i harmonią natury. Można a nawet trzeba spróbować lokalnych potraw w domach nomadów – jurtach. Szczególną przyjemnością jest zatrzymanie się, odpoczynek i wypicie gorącej herbaty.
Przez całą drogę będą Ci towarzyszyć widoki ze szczytami góry Zaylisky Alatay i czyste górskie powietrze bogate w aromat ziołowy.

W drodze powrotnej miniesz ogromną zaporę, która chroni miasto przed zalaniem ze szczytów zachodniego Tien-Shan. Ze szczytu zapory roztacza się niesamowity widok, który znajduje się na wysokości 1733 m.n.p.m

2 dzień: Charyn Canyon

Jeśli marzysz o wizycie w Wielkim Kanionie w Kolorado lub nawet o wizycie na planecie Mars, ale nie możesz – witaj w Kanionie Charyn! Kanion Szaryński zaprowadzi Cię bezpośrednio na Marsa. Często jest nazywany młodszym bratem Wielkiego Kanionu. Całkowita długość kanionu wynosi 154 km. Rzeka o tej samej nazwie Charyn płynie na dnie kanionu, którego całkowita długość przekracza 360 kilometrów. Będziesz miał okazję odwiedzić najpiękniejszą część kanionu – wąwóz zwany „Doliną zamków”. Kamienie w tym wąwozie wyglądają jak wieże zbudowane przez gigantów.
Możesz chodzić przez dolinę przez 1,5 godziny, kończąc spacer w krystalicznie czystej górskiej rzece.

3 i 4 dzień: Jeziora Kolsai

Jeziora Kolsai znajdują się w wąwozie o tej samej nazwie w górach Kungei-Alatau. Trzy jeziora są ulokowane na wysokości 1000, 2250 i 2700 m n.p.m. Będziesz mieszkał w małej wiosce Satu w pobliżu pierwszego jeziora. Po południu będziesz mógł przejść do górnych jezior: dotarcie do drugiego, największego jeziora zajmie Ci około 3 godzin, a droga do trzeciego jeziora zajmie kolejne 3 godziny. Kaindy wyróżnia się mistyką i tajemniczością. Temperatura nie przekracza 6 stopni Celsjusza nawet w najgorętszych porach roku. Skamieniałe pnie drzew wyrastają z jej powierzchni, tworząc czarującą atmosferę prawdziwego lasu bajkowego. Samo powstało w wyniku dużego trzęsienia ziemi, które miało miejsce w tej okolicy około stu lat temu.Jeśli spojrzysz na wapienne zbocza, znajdziesz skamieniałe szczątki zwierząt morskich, które żyły w starożytnym morzu ciepłej wody.

5 dzień: Jezioro Ałmaty

Jezioro jest usytuowane wśród malowniczych gór Tien Shan na wysokości ponad 2500 m n.p.m. Naukowcy sugerują, że piękna woda jest śladem trzęsienia ziemi, które nawiedziło ten obszar tysiące lat temu. znajduje się w przepięknym krajobrazie 15 km od miasta Almaty. 

Jedną z ciekawych cech jeziora jest jego nieustannie zmieniający się kolor, od błękitnego do głębokiego szmaragdu. Na tle śnieżnobiałych górskich szczytów i długowiecznych świerków Tien Shan, zetkniemy się z dzwoniąca naturalną ciszą i blaskiem promieni słonecznych na powierzchni wody. Wszystko to razem pozostawia niezapomniane wrażenie, które z pewnością powinieneś przeżyć.

Jezioro nie jest duże – jego linia brzegowa ma około 3 km, a głębokość 40 metrów. Zimą staje się znacznie mniejsze, a w sierpniu poziom wody może wzrosnąć nawet o 20 metrów. Jezioro otoczone jest majestatycznymi szczytami, z których najsłynniejszym jest Tourist, Ozerny i Radziecki Szczyt.

6 i 7 dzień: Etnoaul Gunny

Z dala od zgiełku miasta, na malowniczym pogórzu znajdziesz etniczną wioskę „Gynny”. Wioska pokazuje czasy, w których żyli przodkowie narodu kazachskiego – koczownicy. W wiosce spotkasz stare tradycje, kulturę i obyczaje. Będziesz mógł poczuć ducha dawnych czasów i poznać historię nomadów. Będziesz mógł cieszyć się tradycyjnym kazachskim jedzeniem. Będziesz mógł wybrać się na wycieczkę do Doliny Novokamiannoe oraz jeździć konno. Podczas tej wycieczki zobaczysz niesamowite widoki, zaczerpniesz świeżego powietrza i zrelaksujesz się. Zapraszamy do spotkania z wyjątkowym pięknem natury!
Close Menu
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

 

Subscribe to the newsletter

I give my informed, voluntary and revocable consent to receive information about ADRA Polska\'s activities in the future in the form of the Newsletter by means of electronic communication.

I accept, after reading, the Privacy Policy for the processing of my personal data by the Personal Data Administrator, which is ADRA Polska. The data provided will be processed only for the purpose of handling inquiries. Providing data is voluntary, but necessary to implement the above-mentioned purpose. Other information regarding the protection of personal data processing can be found in the Administrator\'s Privacy Policy.