Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Kazachstan – pomoc dla rodzin

W ADRA realizujemy projekty zarówno te małe, jak i duże. Czasem nasza pomoc dociera do całych społeczności, wiosek, plemion, a czasem do raptem kilku osób. Każdy z naszych projektów jest natomiast tak samo ważny, ponieważ kryją się za nimi ludzie i ich życie. Tym razem Fundacja ADRA postanowiła pomóc biednym rodzinom w Kazachstanie.

Kazachstan – kraj ogromnych dysproporcji

Kazachstan, a w szczególności jego najuboższe rejony rozwijają się bardzo nierównomiernie. W domach lepionych przy wykorzystaniu gliny i słomy potrafi być telewizor i dostęp do internetu, brakować może natomiast bieżącej wody. Czasem małe prozaiczne rzeczy, na które my nie zwracamy uwagi, dla tych ludzi mogą okazać się zbawieniem.

To niewiarygodne, jak dużo radości potrafią dostarczyć dzieciom ofiarowane kredki, temperówka, czy blok, podczas gdy u nas w kraju tak wiele dzieci nie jest w stanie docenić tak małych gestów. Cieszy nas, że mieliśmy możliwość dania radości tym dwóm kazachskim rodzinom. Ich wzruszenie i płynąca wdzięczność to największe podziękowanie jakie mogła otrzymać nasza Fundacja wraz z naszymi wspaniałymi darczyńcami.

Jak pomogliśmy rodzinom w Kazachstanie

W ramach naszego ostatniego projektu dokonaliśmy niewielkiego remontu budynku w celu przystosowania go do zamieszkania przez dwie rodziny. Remont był w ogóle możliwy dzięki naszemu oddziałowi Fundacji ADRA z Kazachstanu, który był w posiadaniu tego lokalu. Dzięki wspólnym działaniom udało się nam przeprowadzić niezbędne prace w celu przystosowania obiektu.

Prace na zewnątrz polegały przede wszystkim na ociepleniu ścian budynku, dzięki czemu w okresie zimowym łatwiej będzie utrzymać temperaturę w środku lokalu.

Kazachstan – galeria zdjęć

Wokół budynku zrobiono wylewkę betonową.

Zmodernizowano także instalację centralnego ogrzewania. Zostały zamontowane dwa piece na gaz wraz z instalacją centralnego ogrzewania.

Dla tych dwóch rodzin to będzie już zupełnie inna zima, bez obawy o miejsce do życia, bez strachu przed zimnem i brakiem wody. Dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom, bo to dzięki waszym szczodrym serom możemy docierać z pomocą do ludzi potrzebujących. Wspierajcie nasze działania przekazując dar za pośrednictwem naszej strony – ADRA/przekaż-darowizne.

 

 

5/5 - (3 votes)
Close Menu
×

[FM_form id="1"]

Skip to content