Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Wycieczka do Armenii

Wycieczka do Armenii dla Ciebie! Poznaj nieodkrytą perłę Kaukazu, przeżyj niezapomnianą przygodę i miej swój wkład w pomoc potrzebującym!

Wyjazd na 10 dni

Niezapomniany wyjazd - wycieczka do Armenii połączona z wolontariatem

Wycieczka do Armenii może okazać się dla Ciebie przeżyciem na całe życie. Dzięki Fundacji ADRA masz możliwość połączenia zwiedzania najciekawszych zakątków Armenii z pomaganiem dzieciom prowadząc dla nich wakacyjny kurs języka angielskiego. Jeśli go nie znasz, możesz zajmować się innymi aktywnościami dla dzieci. Język komunikacji na miejscu to rosyjski lub angielski, ale nie wymagamy ich znajomości – organizator zadba o to, aby co najmniej jeden wolontariusz w grupie komunikował się na odpowiednim poziomie. Wycieczka do Armenii połączona z wolontariatem to propozycja dla każdego, kto chce nadać nowy wymiar swoim wyprawom. 

Dlaczego Armenia?

Armenia jest starożytnym krajem, który warto odwiedzić, aby zobaczyć niesamowity widok na Ararat (słynna góra z Biblii ze spoczynku na niej arki Noego po potopie), zasmakować słodkich owoców jej ziemi, poczuć gościnność mieszkańców i stworzyć niezapomniane wspomnienia. Armenia intryguje swoją historią, światowej klasy zabytkami, bogactwem tradycji i obrzędów. Margahovit, wioska w której odbywa się wolontariat to miejsce o nieskażonym środowisku naturalnym, otoczone górami, w którym można cieszyć się przyrodą i spokojem, a także czerpać radość i satysfakcję z działalności na rzecz społeczności lokalnej.

Wycieczka do Armenii wycieczka armenia
Margahovit Armenia

Miejsce wolontariatu

Kilka słów o lokalnej społeczności: wolontariat ma odbywać się w Margahovit, malowniczej wsi w regionie Lori (117 km od Erewania), położonej 1833 m n.p.m. Głównym zajęciem mieszkańców jest rolnictwo. Liczba ludności wsi wynosi około 3,466. Lokalna społeczność pragnie promować rozwój mieszkańców wioski i chce zapewnić dzieciom w wieku szkolnym wysokiej jakości edukację. Każdego roku wieś wysyła co najmniej 20 studentów na wyższe uczelnie (w tym do instytucji międzynarodowych). We wsi znajduje się m.in. Centrum Sztuki, biblioteka i małe muzeum.

Przeżyj niezapomniane 10 dni i nie przejmuj się organizacją wyjazdu.

Wycieczka trwa 10 dni.
Poza przyjemnymi chwilami w Margahovit, gdzie spędzisz czas pośród lokalnej ludności i na zajęciach z dziećmi,
przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wycieczek fakultatywnych. 

samolot

Przeloty

zakwaterowanie

Zakwaterowanie

wyżywienie

Wyżywienie(3 posiłki)

wycieczki

Wycieczki

Jakie są koszty wycieczki do Armenii

Koszt podstawowy:

– 1000 zł (cena zawiera koszty noclegu, wyżywienia i transferu z lotniska na miejsce docelowe).

Istnieje możliwość skorzystania z dodatkowo płatnych wycieczek fakultatywnych. Ich ceny są różne w zależności od miejsca wycieczki, biletów wstępu, kosztów dojazdu czy przewodnika. Osoby, które chcą brać udział w wybranych wycieczkach fakultatywnych powinny zabrać ze sobą dodatkowe środki na ten cel.

Dodatkowo należy doliczyć:

– koszt przelotu – Warszawa – Erywań – ok. 950 zł/osoba.
– darowizna na rzecz ADRA Armenia jako organizacji goszczącej – 200 zł lub więcej.
– opłatę administracyjną w wysokości – 100 zł + VAT

Najbliższy termin 13.09. – 24.09.2020 r.

Z oferty mogą korzystać całe rodziny. Jeszcze przed wylotem każdy z wolontariuszy ustali razem z naszym koordynatorem projektu program zajęć z dziećmi. Nie obawiaj się! W jak najlepszy sposób dopasujemy Twoje umiejętności, tak żebyś mógł pomagać w sposób w jaki czujesz się najlepiej.

Masz pytania? skontaktuj się z nami

Oferta wycieczek Fakultatywnych podczas wyjazdu do Armenii

GARNI, GEGHARD

Garni to niewielka wieś w prowincji Kotajk, w której znajduje się Świątynia Słońca z III w. p.n.e., jedyna pogańska świątynia na terenie współczesnej Armenii. Zachowały się w niej pozostałości starej twierdzy i pałacu królewskiego, a także łaźnie zbudowane w III wieku. Poniżej wspaniały widok na rzekę Azat, wąwóz Garni. 

Kolejnym etapem jest zwiedzanie Monastyru Geghard, któremu nadano nazwę na cześć świętej włóczni, którą był ugodzony Chrystus na krzyżu. Spektakularny klasztor, wpisany na listę UNESCO, jest pięknie położony w wielkiej dolinie i częściowo wykuty w skale.

Garni i Klasztor Gehard znajdują się 28 i 35 km od Erewania. Można odwiedzić te miejsca w dniu przyjazdu.

NOVARANK, JERMUK

Zwiedzanie kompleksu Noravank, który dzięki wspaniałej, średniowiecznej architekturze i pięknemu krajobrazowi wygląda bardzo imponująco. Obiekt liczy już sobie  ponad 7 wieków. Wąwóz słynie ze stromych czerwonych skał górujących za klasztorem. 

Następnie proponujemy zwiedzanie Dżermuku – wysokogórskiego, całorocznego uzdrowiska. Jego nazwa pochodzi od ormiańskiego słowa Dżerm (Jerm) znaczącego ,,gorący’’. Uzdrowisko przecina rzeka Arpa, otaczają góry i stare lasy oraz alpejskie łąki. Jest niewielkie, kameralne, ma nieco ponad 6 tys. stałych mieszkańców i wyraźny podział na część mieszkalną i sanatoryjno-hotelową. W Dżermuku znajduje się też wyjątkowy wodospad nazywany „włosami Syrenki”.

TATEV, KHNDZORESK

Zwiedzanie Klasztoru Tatev zbudowany w IX wieku, który stanowi wyjątkowe arcydzieło architektury ormiańskiej. Jest położony w marzie Sjunik. Klasztor ten był jednym z najstarszych duchowych ośrodków średniowiecznej Armenii, a także największym uniwersytetem tamtych czasów. Kolejnym etapem wycieczki, jest przechadzka mostem o długości 160 metrów,  ważącym 14 ton, który łączy dwa brzegi wioski, tak zwany stary i nowy Khndzoresk. Niesamowitą cechą mostu jest to, że został zbudowany przez mieszkańców wioski, własnymi rękami i żadna maszyna nie była używana do budowy, a nawet do transportu materiałów (używano koni). Most przebiega przez głęboki kanion. Do lat 50. XX teren ten był zamieszkiwany przez ludzi.

MARGAHOVIT, SEVAN

Margahovit to wieś w Armenii,  w której zakochują się wszyscy goście, planując spędzić tam swoją ,,jesień życia’’!

Wizyta nad Jeziorem Sevan, zwanym „niebieskim klejnotem” Armenii. Jest to największa pula słodkiej wody Południowego Kaukazu. Jezioro otoczone jest licznymi kościołami o znacznej wartości historycznej, z których bardziej znane są kościół Hayravank, klasztor Makenis, kompleksy klasztorne Vanevan.

Wizyta w Dilijan, która słynie z niesamowitej przyrody gór i lasów. Jest to  miasto prowincji Tawusz, nad rzeką Achstew. Znajdziemy tu uzdrowisko, rozlewnie wód mineralnych, fabrykę mebli.

GUMRI

Gumri jest drugim co do wielkości miastem Armenii i stolicą prowincji Shirak w północno-zachodniej części kraju. Pierwsze osiedle w tym miejscu zostało założone przez greckich kolonistów ok. 401 p.n.e., jednak później zostało ono zniszczone. 

W 1837 r. Rosjanie wznieśli tu twierdzę Aleksandropol.

ERYWAŃ

Erywań to stolica i największe miasto Armenii, prowincja specjalna, jeden z głównych ośrodków przemysłowych, naukowych i kulturalnych Zakaukazia. Stolica Armenii swoją nazwę prawdopodobnie wzięła od starożytnej osady Erebunii. Założono ją w 782 r. p.n.e.,(jest więc starsze od od Rzymu o 29 lat!).Obecnie znajdziemy tam niezliczone atrakcje turystyczne np. plac Republiki – centralny plac miejski, miejsce spotkań i ceremonii. Znajduje się przy nim Muzeum Historii Armenii i Narodowa Galeria Armenii, budynek rządowy, budynek Ministerstwa Spraw Zagranicznych, budynek poczty głównej. Możliwe zwiedzanie Matenadaran, czyli muzeum starożytnych rękopisów. 

Skorzystaj z naszej oferty i wyjedź na wycieczkę do Armenii połączoną z Wolontariatem

Close Menu
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content