Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Wycieczka do Tanzanii

Wycieczka do Tanzanii to doskonała okazja do poznania dzikiej flory i fauny. Przeżyj niezapomnianą przygodę i miej swój wkład w pomoc potrzebującym!

Zostań wolontariuszem w Tanzanii

Dołącz do wolontariuszy, którzy co roku przyjeżdżają do Tanzanii.

Poczuj, jak to jest, gdy czyjeś życie zmieniło się na lepsze, ponieważ TY tam byłeś.

Współpracuj z innymi, którzy wiedzą, że żeby zmienić świat należy zacząć od zmiany pojedynczego życia.

Dlaczego Tanzania?

Tanzania to jeden z najbardziej fascynujących krajów Czarnej Afryki.

To piękne krajobrazy – czerwona afrykańska ziemia pięknie kontrastuje z  zielonymi drzewami i żółtymi trawami.  Akacje, olbrzymie baobaby czy smukłe palmy kokosowe nie pozostawiają wątpliwości, na jakim kontynencie człowiek się znajduje. Poza legendarnym szczytem Kilimandżaro, Tanzania oferuje znakomite parki narodowe, na czele z ogromnym Serengeti, w których podziwiać można tzw. „Wielką Piątkę” –  lwa, słonia, czarnego nosorożca, lamparta i bawołu. Przez kraj przebiegają Wielkie Rowy Afrykańskie. Wyspa Zanzibar znana jest z przypraw, bajkowych plaż i lazurowego morza, w którym całe tygodnie czy miesiące spędzają nurkowie.

Tanzania to również przyjaźni i pomocni ludzie, kolorowo ubrane kobiety noszące wszystko na głowie i roześmiane, choć biedne dzieci. To zupełnie inny świat niż ten, który znamy.

Mówi się, że jeśli ktoś raz tam pojedzie, to wróci zakochany w tym miejscu.

Nie czekaj, jedź i Ty!

Nasz partner – ADRA Tanzania

ADRA Tanzania jest częścią międzynarodowej organizacji ADRA. Jest organizacją humanitarną, non-profit i niepolityczną.
Jej głównym celem jest służenie ludzkości w zakresie edukacji, zdrowia, poprawy warunków życia i zarządzania kryzysowego.

ADRA Tanzania oferuje niedrogie programy wolontariatu w Tanzanii, których celem jest poprawa warunków życia lokalnych społeczności. Pogłębiające się ubóstwo jest ogromnym problemem w tym kraju.

Wyjeżdżając jako wolontariusz masz wyjątkową okazję do dzielenia się miłością, pasją i pomocą z ludźmi, którzy naprawdę tego bardzo potrzebują!

Organizacja proponuje kilka możliwości wolontariatu, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Wolontariat w Tanzanii

Wolontariat w Tanzanii

Wolontariat odbywa się gównie w Arusha, Morogoro, Kilimandżaro i Kigoma w północno-zachodniej części Tanzanii.

Wszystkie projekty mają minimalny okres pobytu 3 miesiące i maksymalny 12 miesięcy. Wolontariusze zwykle pracuję 30-40 godzin tygodniowo. W weekendy mogą spędzać wolny czas odpoczywając, podziwiając piękno afrykańskiej przyrody lub pomóc w organizowaniu wycieczek dla dzieci oraz w opiece nad dziećmi podczas tych wycieczek.

Mile widziane są osoby indywidualne, max grupa 3 osób.

Priorytetem jest zawsze bezpieczeństwo wolontariuszy. Każde miejsce, w którym odbywa się wolontariat jest dokładnie sprawdzane.

Tutaj znajdziesz kilka podstawowych propozycji wolontariatu.

Dołącz do nas w wybrany przez Ciebie sposób – wśród wielu zmieniających życie projektów znajdź projekt dla siebie!

Projekt zdrowotny

To projekt dla wolontariuszy, którzy maja odpowiednie wykształcenie potwierdzone stosownymi dokumentami. To projekt dla lekarzy okulistów i dermatologów.

W ramach tego projektu możesz pracować w gabinecie lekarskim lub przychodni. Możesz pomóc wleczeniu oraz w opiece nad chorymi dziećmi. Możesz także pomóc w prowadzeniu dokumentacji medycznej pacjentów.

Dziecko Projekt Zdrowotny

Pamiętaj, że ADRA Tanzania realizuje również wiele innych różnorodnych projektów, możesz wziąć w nich udział, jeżeli będą odbywały się w czasie, w którym będziesz tam przebywał.

Możliwe jest także łączenie różnych projektów podczas jednego pobytu.

Tanzania - jakie są koszty wycieczki?

ADRA Tanzania bardzo stara się ograniczyć koszty do niezbędnego minimum.

Opłaty obejmują 2 części:

– 80% to pokrycie kosztów zakwaterowania i 3 lokalnych potraw dziennie

– 20% to darowizna na rzecz lokalnych beneficjentów projektu

Przykładowe opłaty to:

– dla 1 osoby na okres miesiąca: koszty wycieczki 800$, darowizna 200$

Opłaty nie obejmują kosztów przelotu, wizy, szczepień ochronnych, ubezpieczenia turystycznego.

Do wyżej wymienionych kosztów orientacyjnych należy doliczyć opłatę administracyjną w wysokości 100 zł + VAT

Wycieczki po Tanzanii

Tanzania - Oferta wycieczek Fakultatywnych podczas wyjazdu

Istnieje także możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.
Ich ceny są różne w zależności od miejsca, długości, ilości osób. Osoby, które chcą brać udział w wybranych wycieczkach fakultatywnych powinny zabrać ze sobą dodatkowe środki na ten cel.

Safari

Safari to marzenie wielu podróżników. Dawka adrenaliny, nuta ryzyka, dzikie zwierzęta na wolności – w swoim naturalnym środowisku, a do tego zapierające dech w piersiach afrykańskie widoki.

Najpiękniejsze parki do zwiedzenia to Serengeti, Ngorongoro i Tarangire. Serengeti to bez wątpienia najbardziej znany park w Tanzanii, położony w północno-zachodniej części kraju. To idealne miejsca na safari. Park jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, położony jest na płaskiej równinie, na której rozlega się sawanna. Do parku migrują m.in. zebry, antylopy i gazele, można podziwiać na jego terenie również żyrafy, nosorożce, słonie czy lwy.

Ngorongoro to kolejny przepiękny park wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jego nazwa pochodzi od wulkanicznej kaldery znajdującej się na tym obszarze. Można tam trafić na takie zwierzęta jak nosorożce, bawoły, hipopotamy, krokodyle czy gepardy tanzańskie. Tysiące flamingów żyje w okolicach jeziora Magadi. W obrębie krateru żyją również lwy masajskie.

Tarangire mieści się w północnej Tanzanii. I tutaj można spotkać dużo dzikich zwierząt takich jak pantera, lew, gazela, bawół afrykański, zebra czy impala. Tarangire słynie również z dużej populacji słoni.

Ceny – max. 1000$ za osobę za dzień w zależności od długości wycieczki, ilości osób itp.

Wspinaczka na Kilimandżaro

Kilimandżaro – najwyższy szczyt Afryki (5895 m n.p.m.). U jego stóp polował i pisał Hemingway. To góra niezwykła. Wyrasta wprost z zielonych równin, nagle, bez zapowiedzi. Jest wulkanem i jedną z najwyższych samotnie stojących gór świata. Ma trzy wierzchołki, główny to Kibo a dwa boczne: Mawenzi i Shira. Stoki jego masywu porasta sawanna, wyższe piętra wiecznie zielone lasy, w których żyją bawoły, słonie, lamparty oraz łąki górskie. Szczyty Kibo i Mawenzi lśnią nieprawdopodobną bielą.

Aby postawić stopę na wierzchołku Kilimandżaro nie trzeba być alpinistą. Wejście nie wymaga użycia raków, ani czekanów co z drugiej strony nie oznacza, że jest łatwe. Trzeba mieć dobrą kondycję. Czas przejścia wynosi od pięciu do ośmiu dni. Jest on uzależniony od samopoczucia uczestników wyprawy oraz od wariantu trasy. Wyprawy na Kilimandżaro są organizowane przez agencje turystyczne. Zapewniony jest przewodnik, tragarze, kucharz, noclegi w namiotach.

Do wyboru są różne trasy: trasa Lemosho, trasa Rongeai, trasa Machame.

Ceny – 1700-2000$ za osobę w zależności od długości wycieczki, ilości osób itp.

Góra Meru

Góra Meru to druga co do wysokości góra w Tanzanii i w Afryce, jest o 1500m niższa od najwyższego szczytu – Kilimandżaro. To także najwyższy aktywny wulkan w Afryce. Ostatnia erupcja miała miejsce w 1910 roku. Wokół głównego wulkanu występują ślady starszych erupcji w postaci mniejszych kraterów. Sąsiaduje z Aruszą, główną miejscowością wypadową na safari do północnych parków narodowych. Wynurza czasem głowę zza chmur.

Meru znajduje się w środku tanzańskiego Narodowego Parku Arusha, żyzne wulkaniczne popioły otaczające wulkan wpłynęły na rozwój tutejszej sawanny i lasów, w których występuje około 400 gatunków różnych ptaków, a także małpy i drapieżne koty.

Wejście na Meru ma także tę zaletę, że można je zorganizować samodzielnie. Wędruje się przez Park Narodowy Arusha – trekking jest więc jednocześnie okazją do obserwowania dzikich zwierząt.

Ceny – 3-4 dniowe wycieczki, 700-800$ za osobę w zależności od długości wycieczki, ilości osób itp.

Arusha

Ładne kolonialne miasto – z widokiem na drzemiący wulkan Meru, położone niedaleko Parku Narodowego Arusha o powierzchni 52 km², w którego granicach znajdują się kratery Ngordoto i Serengeti Ngogo (Małe Serengeti) oraz malownicze jezioro Momela – jest dla turystów pierwszym krokiem ku wielkiej przygodzie.

Stąd wyruszają wyprawy na Kilimandżaro i tu biura i agencje turystyczne organizują safari do największych zwierzyńców Afryki.

To miejsce spotkań podróżników, które tętni życiem oraz nocną zabawą.

Skorzystaj z naszej oferty i wyjedź na wycieczkę do Tanzanii połączoną z Wolontariatem

MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

Close Menu
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content