Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Wycieczka na Ukrainę

Odwiedź kraj pełen historii i tradycji, poznaj jego życzliwych mieszkańców
i miej swój wkład w pomoc potrzebującym!

Wyjazd na 15 dni

Niezapomniany wyjazd - wycieczka na Ukrainę

Wycieczka na Ukrainę – zmieniającym życie doświadczeniem?
Tak, to naprawdę jest możliwe.
Mówi się, że podróże kształcą. My wierzymy, że nasze podróże kształcą, rozwijają, dostarczają wrażeń i pozostawiają po sobie ślad dużo trwalszy niż zdjęcia i wspomnienia.
To co Ci oferujemy to prawdziwa podróż – wycieczka połączona z wolontariatem.
To oferta dla osób, które pragną poznawać i odkrywać świat, a jednocześnie pomagać, wspierać i zmieniać na lepsze.
To okazja, aby zdobyć nowe doświadczenie i rozwijać się.

Podczas tego wyjazdu poznasz Ukrainę nie tylko z punktu widzenia turysty. Poznasz jej mieszkańców, zobaczysz ich kraj oraz życie
z ich perspektywy. Będziesz mógł spędzić czas z dziećmi, młodzieżą lub ludźmi starszymi.
Możesz także wesprzeć pracę ukraińskiego oddziału Fundacji ADRA. Przekonasz się jak wygląda praca w fundacji „od zaplecza”.
Tylu wrażeń i takich doświadczeń nie przywieziesz ze sobą z wycieczki zorganizowanej przez biuro podroży.
To doświadczenie naprawdę może zmienić życie – Twoje i innych ludzi –  mieszkańców Ukrainy. Dlaczego? Bo Ty tam byłeś!

Zapraszamy!

Dlaczego wycieczka na Ukrainę?

Ukraina – nasz wschodni sąsiad – to kraj o długiej historii i bogatej tradycji.

Jest pełen zabytków w postaci pałaców, zamków i fortów, jest tam wiele monumentalnych pomników komunizmu. To właśnie tam znajdują się tzw. Kresy, z którymi wiąże się spora część naszej historii. Ślady polskiej historii i kultury odnaleźć można w wielu miejscowościach.

Ukraina to miejsce styku i przenikania się kultur Wschodu i Zachodu.

To kraj bardzo zróżnicowany i malowniczy. Potrafi oczarować zarówno niezliczoną ilością zabytków jak i przepięknym krajobrazem.

To kraj osławionych stepów, rozległych przestrzeni i pięknego wybrzeża Morza Czarnego.

Znajdziesz tam dzikie tereny, fascynujące góry wpadające wprost do morza oraz przepiękne plaże.

Obok historycznych miejsc i pięknego krajobrazu spotkasz tam bardzo serdecznych mieszkańców. Ukraińcy znani są z tego, że są szarmanccy i zawsze gorąco witają swoich gości. Wycieczka na Ukrainę to świetna okazja aby się o tym przekonać.

Wolontariat

Twój wolontariat dostosujemy do Twoich umiejętności i zainteresowań. Możliwości jest wiele. Możesz pracować z dziećmi, młodzieżą lub ludźmi starszymi. Na Twoje wsparcie czekają także dzieci dotknięte konfliktami, dzieci w sierocińcach i rodzinach zastępczych. Możesz pracować w biurze Fundacji ADRA  – wesprzesz HR, administrację lub PR przy pracach nad stroną internetową i materiałami promocyjnymi.

Każdy z nas ma wiele talentów i predyspozycji. Postaramy się jak najlepiej dopasować je do potrzeb wolontariatu. Zależy nam na tym, aby to był dobry czas dla potrzebujących i dla Ciebie – abyś pomagając mógł robić to w czym czujesz się najlepiej.

Przed wyjazdem każdy z wolontariuszy ustali razem z naszym koordynatorem projektu program wolontariatu.

Jakie są koszty wycieczki na Ukrainę

nocleg  – 660 zł (cena zawiera koszty zakwaterowania w pokojach 2 lub 4-osobowych).
Łazienka znajduje się na korytarzu, nie ma kuchni.

koszt przejazdu (autobusem) do Kijowa – ok. 130-140 zł/ od osoby

wyżywienie (istnieje możliwość wykupienia posiłków w stołówce mieszczącej się obok biura Fundacji ADRA )
– ok. 18-20zł za posiłek

opłata administracyjna100zł +VAT

– dojazd na miejsce wolontariatu odbywa się transportem publicznym

Opłaty nie obejmują ubezpieczenia turystycznego oraz kosztów transportu publicznego.

Przeżyj niezapomniane 15 dni i nie przejmuj się organizacją wyjazdu.

Cała wycieczka trwa 15 dni, z czego 2 dni poświęcone są na dojazd.

Termin wyjazdu: do ustalenia

Podczas pobytu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.
Ich ceny są różne w zależności od miejsca wycieczki, biletów wstępu, kosztów dojazdu czy przewodnika.
Osoby, które chcą brać udział w wybranych wycieczkach fakultatywnych powinny zabrać ze sobą dodatkowe środki na ten cel.

wycieczka-na-ukraine-4

Wycieczka na Ukrainę - opcje fakultatywne

Skansen Pirogowo- Muzeum Architektury Ludowej i Obyczajów Ukrainy

To oryginalne miejsce znajduje się kilkanaście kilometrów na południe od Kijowa. Muzeum na wolnym powietrzu o powierzchni 1,5 km2 – można tu zobaczyć ponad 300 zabytków wiejskiej architektury drewnianej z terenu całej Ukrainy. Są tu kurne chaty, ale także domy zamożnych wieśniaków, obory, stodoły, wiatraki i młyny, spichlerze oraz cerkwie. Najstarsze domy pochodzą z XVI wieku. Wewnątrz można obejrzeć autentyczne wyposażenie kuchni, sieni oraz izb mieszkalnych.

W sezonie odbywają się tu koncerty muzyki ludowej, można też spróbować lokalnych specjalności prezentowanych regionów. W niektórych zabytkowych chatach są sklepiki z pamiątkami, haftowanymi koszulami, kilimami, rzeźbami w drewnie, ceramiką i kowalstwem artystycznym.

W pogodne, wolne od pracy dni od wiosny do jesieni, przyjeżdżają tu całymi rodzinami mieszkańcy Kijowa i okolic. Jest to bowiem także wspaniałe miejsce na piknik, czy też po prostu wypoczynek na łonie natury.

Wycieczka po Dnieprze

Mówi się, że nie zobaczyć Kijowa z łodzi to tak jakby go nie zobaczyć w ogóle.

Dniepr to jedna z najdłuższych rzek Europy. Należy do największych atrakcji turystycznych. Dzieli Kijów na dwie części, a właściwie na dwie i pół, bo na Dnieprze znajduje się wiele wysp i wysepek. Część z nich jest użytkowana przez mieszkańców miasta. Na jedne z wysp znajduje się cieszący się w weekendy ogromną popularnością Hydropark. Można tu spędzić cały dzień, spacerując, leżąc na pisaku lub ćwicząc na siłowni na świeżym powietrzu.

Wyprawa statkiem po Dnieprze to nie tylko wypoczynek, ale także żywy kontakt z historią. Płynąc statkiem zostawiasz za sobą hałas miasta i będziesz podziwiać piękne mosty, zabytkowe pomniki, plaże i przepiękny krajobraz. To naprawdę malownicza wycieczka.

Ci, którzy nie przepadają za pływaniem statkami nadal mogą podziwiać Kijów od strony Dniepru.  Spacer brzegiem rzeki to również duża atrakcja. Można maszerować cały dzień a nadal zostanie dużo do zobaczenia.

Kijów

Kijów to jedno z najstarszych miast w Europie Wschodniej – dumne miasto kontrastów. Ogrom historii i niezwykła atmosfera.

To największe miasto Ukrainy i jej stolica. Położone jest na północy kraju nad wodami malowniczej rzeki Dniepr.

Charakterystycznym elementem krajobrazu miasta są złote kopuły licznych cerkwi i soborów. Oprócz świątyń prawosławnych znaleźć tu można także synagogę oraz dom modlitewny Karaimów.

Dwie budowle Kijowa znajdują się na liście zabytków UNESCO – Sobór Mądrości Bożej i Ławra Pieczerska.

Kijów to również bardzo ciekawe muzea. Miłośnicy historii najnowszej nie powinni odpuścić wizyty w Muzeum Historii Ukrainy oraz Muzeum Wojny w Afganistanie. Warto zobaczyć Muzeum Jednej Ulicy i Muzeum Bułhakowa.

W Kijowie znajduje się także Muzeum Czarnobylskie – w mieście można zarezerwować wycieczkę na teren dawnej elektrowni i opuszczonego miasta Prypeć.

Czernihów

Wizytę w Kijowie warto połączyć ze zwiedzaniem Czernihowa. To jedno z najstarszych miast Rusi Kijowskiej. Leży nad rzeką Desną niedaleko granic z Białorusią i Rosją. Czernihów ma wiele zielonych parków, a do tego lista ciekawych zabytków architektonicznych jest długa. Dominują tu świątynie i katedry. Do najbardziej znanych należą klasztory: Jelecki-Uspeński oraz Troicko-Illiński. Ten ostatni słynie z podziemnych pieczar, tzw. Jaskiń Antoniego, w których pierwotnie mieścił się klasztor. Obecnie to jeden z najważniejszych zabytków podziemnej architektury sakralnej.

MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

Close Menu
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content