Uszyj maskidla szpitali
Dołącz do akcji wolontariatu:Stop Covid-19


  * dane niezbędne do wysłania zgłoszenia

  Instrukcje szycia maseczek
  Jak uszyć 8 maseczek w 25 minut
  MASECZKI DWUWARSTWOWE z cienkiej bawełny (do 149g/m)
  Szycie maseczki krok po kroku na maszynie
  MASECZKI JEDNOWARSTWOWE z grubej bawełny (powyżej 150g/m)
  Regulamin akcji

  1. Zgłoś się do akcji jako wolontariusz, wypełniając formularz na naszej stronie tutaj >

  2. Określ w formularzu ile maseczek chcesz uszyć.

  3. Poczekaj na potwierdzenie z naszej strony.

  4. Kup materiał bawełniany 100%, gumkę lub tasiemki. Masz dwie możliwości zakupu:

  a. Kup za własne pieniądze, weź fakturę, a my zrefundujemy całą kwotę, jak otrzymamy maseczki w ustalonej ilości (z materiału 160cm x 100cm szyje się około 16 maseczek dwuwarstwowych lub 2 razy więcej jednowarstwowych).

  b. Kup na Allegro z odroczoną płatnością – dostarcz nam fakturę i maseczki do 25 dni od daty zakupu. Następnie my opłacimy fakturę.

  5. Wyślij lub dostarcz maseczki na adres: Fundacja ADRA, ul. Oleśnicka 4, 50-320 Wrocław wraz z fakturą za materiały i swoimi danymi osobowymi. Jeżeli kupiłeś materiały za własne pieniądze, podaj nr Twojego konta bankowego, na które mamy zwrócić Ci pieniądze. Jeśli kupiłeś materiały na Allegro z odroczoną płatnością, podaj nr konta, na które mamy dokonać płatności - znajdziesz go w umowie przesłanej do Ciebie emailem przez Allegro lub w zakładce Zapłać później/Szczegóły płatności.

  6. Osoba do kontaktu ze strony fundacji: Beata Mieszkowska / bmieszkowska@adra.pl / tel. 730 799 243

  b. Kup na Allegro z odroczoną płatnością – dostarcz nam fakturę i maseczki do 25 dni od daty zakupu. Następnie my opłacimy fakturę.

  5. Wyślij lub dostarcz maseczki na adres: Fundacja ADRA, ul. Oleśnicka 4, 50-320 Wrocław wraz z fakturą za materiały i swoimi danymi osobowymi. Jeżeli kupiłeś materiały za własne pieniądze, podaj nr Twojego konta bankowego, na które mamy zwrócić Ci pieniądze.

  6. Osoba do kontaktu ze strony fundacji: Beata Mieszkowska / bmieszkowska@adra.pl / tel. 730 799 243 Beata Mieszkowska
  bmieszkowska@adra.pl
  tel. 730 799 243

  Szyjemy dla szpitali
  i potrzebujących.
  Akcja: stop covid-19

  Osoby bezdomne i potrzebujące najczęściej nie mają środków finansowych, ani możliwości zakupu maseczek ochronnych. Mieszkają w dużych miastach, ale przez to, że nie mają swojego miejsca zamieszkania, większość czasu w ciągu dnia przebywają na dworze.

  Często przemieszczają się po mieście w kilkuosobowych grupach. Jeżdżą komunikacją miejską, drzemią na przystankach. Śpią w altankach lub opuszczonych budynkach w większych grupach. Tym samym stają się dużym zagrożeniem rozprzestrzeniania koronawirusa.

  Zostań wolontariuszem > Zostań darczyńcą >

  Musimy im pomóc już dziś, bo jeśli tego nie zrobimy, skutki tego zaniechania odczujemy za kilka tygodni. Wśród osób bezdomnych wirus rozprzestrzeni się bardzo szybko, a one same nie zadbają o swoje zdrowie, ani nasze wspólne bezpieczeństwo. Dlatego uruchomiliśmy ogólnopolską akcję dostarczania maseczek dla szpitali i potrzebujących. Łączymy wolontariuszy, którzy mają maszyny do szycia, czas i chęci do wykonania maseczek z darczyńcami, którzy chcą przekazać pieniądze na materiały do uszycia maseczek. Darczyńca funduje materiały na zakup maseczek, wolontariusz szyje maseczki, a Fundacja ADRA dystrybuuje wykonane w ten sposób maseczki do potrzebujących.

  Fundacja ADRA Polska to międzynarodowa organizacja charytatywna działająca w 118 krajach świata. Celem naszej Fundacji jest prowadzenie szerokiej działalności dobroczynnej w szczególności nakierowanej na pomaganie w rozwoju indywidualnych osób, jak również całych wspólnot w Polsce jak i za granicą. Zależy nam na przeciwdziałaniu wszelkim patologiom społecznym, mając na uwadze godność każdej osoby ludzkiej bez względu na jej wyznanie, światopogląd, narodowość, rasę i przekonania.

  Jeśli nie możesz szyć maseczek, wpłać darowiznę na ich uszycie
  Wpłać darowiznę >
  Jeżeli nie masz internetowego dostępu do konta
  możesz nam pomóc wpłacając darowiznę na konto numer
  49 1240 1994 1111 0010 3092 3882
  lub pobierając gotowy druk przelewu.