Paczki na start dla Ukraińców
Ufunduj paczkę na start
Dla kogo kompletujemy “paczki na start”?

Trwa wojna na Ukrainie. Bomby spadają na Kijów oraz inne duże ośrodki miejskie. Do Polski masowo przybywają Ukraińcy, szukający tu bezpiecznego azylu. Według ekspertów, jeżeli eskalacja konfliktu będzie postępować, tak jak do tej pory, to faktycznie będziemy mierzyli się z bardzo dużą falą ludzi szukających schronienia przed wojną w naszym kraju. Docelowo: nawet trzy miliony uchodźców wojennych. Mówił o tym w swoim orędziu Prezydent Polski – Andrzej Duda: “Wojna na Ukrainie stawia przed nami także inne poważne wyzwania. Musimy być przygotowani do przyjęcia wielu uchodźców z Ukrainy. Ludzi, którzy będą u nas szukać bezpiecznego schronienia przed tragedią wojny. Jestem przekonany, że okażemy im solidarność i udzielimy wszelkiej możliwej pomocy”.

TW ciągu ostatniej doby przez przejścia graniczne z Ukrainą przeszło już około 30 tys. osób. Głównie kobiety i dzieci. Ci ludzie, przerażeni, uciekają przed okropieństwami wojny. Często z dobytkiem życia spakowanym w jednej walizce. Odpowiednie przyjęcie tych ludzi to nasz test na solidarność i człowieczeństwo.

Wpłać darowiznę >


Co zawierają “paczki na start”?

Osoby szukające schronienia w Polsce otrzymają paczki zawierające najbardziej potrzebne rzeczy, tzw. produkty pierwszej potrzeby:

  • Szampon
  • Mydło
  • Szczoteczkę do zębów
  • Pastę do zębów
  • Ręcznik
  • Chusteczki higieniczne i nawilżane
  • Wkładki higieniczne i podpaski dla kobiet
  • Żywność pakowaną próżniowo, w tym trwałe, niepsujące się przekąski

Paczki na start od naszych darczyńców dystrybuowane będą m.in. na dworcach kolejowych oraz w punktach recepcyjnych.

Jeżeli chcesz samemu przygotować paczkę skompletuj, według tego samego schematu własną i prześlij ją na adres Fundacja ADRA Polska ul. Włodkowica 21B/40; 50-072 Wrocław

Ważne! Paczki powinny ważyć max. 3 kg. Odbiorcami paczek będą kobiety i dzieci oraz osoby w wieku senioralnym, dlatego ciężar dla nich ma znaczenie. Prosimy nie dodawać tam prowiantu, którego nie można od razu spożyć np. mąka lub ryż. Prosimy również o nieprzesyłanie ubrań oraz innych rzeczy nie będących artykułami pierwszej potrzeby

Wpłać darowiznę >
Jak pomagamy na miejscu?

Jesteśmy w stałym kontakcie z naszym oddziałem ADRA na Ukrainie, która posiada centra pomocy w wielu miejscowościach. W całym kraju działają również lokalni koordynatorzy oraz setki wolontariuszy, którzy będą reagować na bieżąco niosąc pomoc wszędzie tam, gdzie będzie potrzebna.

Aktualności >

Działania ADRA na miejscu zorientowane są na zapewnienie środków ratowania życia i podstawowej opieki zdrowotnej (poprzez kliniki stacjonarne i mobilne); wsparcie ludności zagrożonej, zamieszkującej tereny wzdłuż linii konfliktu; wyposażenie szpitali i instytucji medycznych w sprzęt do ratowania życia; społeczny transport wzdłuż linii konfliktu; dystrybucja środków ochrony indywidualnej; transport wody; reagowanie na klęski powodzi i pożary oraz inne działania ukierunkowane na pomoc indywidualną oraz zbiorową.

Już teraz tysiące osób skierowało się w stronę polskich granic. Niezbędny więc będzie również zakup ciepłych ubrań, kocy, obuwia, ogrzewaczy itd.

Zostań darczyńcą > Zostań darczyńcą >