Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Zadbaliśmy o bezpieczeństwo naszych podopiecznych ze szkoły w Bangladeszu

170 dzieci ze szkoły podstawowej w Tongi w Bangladeszu nareszcie może czuć się bezpiecznie. Wokół szkoły, która znajduje się na terenie przeludnionej dzielnicy slumsów, wybudowano solidne ogrodzenie zapewniające bezpieczeństwo uczniom i nauczycielom. Prace zostały sfinansowane dzięki funduszom przekazanym przez Fundację ADRA Polska. 

Szkoła podstawowa w miejscowości Tongi

jest prowadzona przez oddział Fundacji ADRA W Bangladeszu. Działa już od 1972 roku. Dzięki opiece ADRA Bangladesz żyjące na co dzień w skrajnym ubóstwie dzieci mają szansę zdobyć wykształcenie oraz zjeść ciepły posiłek w szkole. ADRA Polska ściśle współpracuje z oddziałem w Bangladeszu i wspiera szkołę oraz jej podopiecznych w dwóch obszarach. 

Pomagamy zapewnić dobre warunki do nauki

Pierwszym obszarem naszych działań jest udzielanie wsparcia finansowego dla szkoły, dzięki któremu ADRA Bangladesz może zadbać o warunki, w jakich na co dzień uczą się nasi podopieczni. I właśnie w ramach tych działań udało się wybudować ogrodzenie, które ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa 170 uczniom i 6 nauczycielom przebywającym na terenie placówki. 

Przed budową muru. Szkoła Podstawowa w Tongi. Bangladesz
Przed budową muru. Szkoła Podstawowa w Tongi. fot. ADRA Bangladesz


Szkoła znajduje się na jednym z najbardziej niebezpiecznych terenów miejscowości. Została wybudowana w przeludnionej dzielnicy slumsów, aby nieść pomoc dzieciom, które ją zamieszkują. To dzieci, które wielokrotnie w życiu zaznały głodu, które dzielą pokój w prowizorycznym domu z dykty czy blachy z całą – często bardzo liczną – rodziną. To miejsce, gdzie na najmłodszych czyha wiele niebezpieczeństw – przestępstwa, przemoc czy niebezpieczne używki to tylko część z nich.
 

Szkoła ma więc stanowić dla dzieci azyl. Niestety do tej pory nie było funduszy na wybudowanie płotu, co skutkowało wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami. W budynku osiedlali się nielegalni mieszkańcy, niektórzy wykorzystywali również teren placówki do handlu. Dzięki budowie ogrodzenia i współpracy z miejscową policją szkoła ponownie stała się miejscem bezpiecznym i poza podstawową jej funkcją edukacyjną, udziela również schronienia dzieciom, które do niej uczęszczają.  

Mur przy Szkole Podstawowej w Tongi
Mur powstały dzięki ofiarności darczyńców. fot. ADRA Bangladesz

Adopcja na odległość – pomoc w wyrwaniu się ze skrajnego ubóstwa

Drugim obszarem, w ramach którego wspieramy naszych podopiecznych z Tongi, jest poszukiwanie Darczyńców, którzy podejmą się opieki finansowej nad uczniami szkoły. Dzięki comiesięcznym darowiznom w wysokości 100 zł dzieci mogą uczęszczać na lekcje, otrzymują potrzebne przybory oraz pomoc żywnościową. Działania te prowadzimy w ramach programu adopcji na odległość. Nasi Darczyńcy zaadoptowali już 39 dzieci spośród 170 uczniów szkoły.  

Darowizny od rodziców adopcyjnych są w pełni przekazywane na potrzeby podopiecznych. To wspaniały dar, który zaprocentuje w przyszłości. Dzięki zdobytemu wykształceniu dzieci te mają szansę znaleźć godną pracę i tym samym wyrwać się ze slumsów i skrajnego ubóstwa, w jakim przyszło im żyć.  

Ty również możesz odmienić życie jednego dziecka z Bangladeszu. Kolejni nasi podopieczni czekają na adopcję. Dowiedz się więcej, klikając tutaj. 

Działamy dalej!

Kolejnym etapem prac zaplanowanych przez ADRA Bangladesz będzie remont placówki. Obecny budynek zbudowany z blachy jest już stary i wymaga generalnego remontu, aby nadal mógł pełnić swoją funkcję. 

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania na rzecz poprawy warunków, w jakich uczą się nasi podopieczni i pomóc w utrzymaniu szkoły, wystarczy, że wpłacisz darowiznę na cel pomocy dzieciom z Bangladeszu. Dar możesz przekazać tutaj. 

Rate this post
Close Menu
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content