Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Wypocznij i zrób coś dobrego dla innych. 5 powodów, dlaczego warto wybrać się na wycieczkę z wolontariatem

Wczasy przy hotelu z basenem to nie opcja dla Ciebie? Interesuje Cię świat w całej swej różnorodności i wolisz aktywniejsze spędzanie czasu? Być może powinieneś/aś w najbliższe wakacje wyjechać na wolontariat? Fundacja dobroczynna ADRA Polska po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wznawia jedną ze swoich najciekawszych ofert – możliwość wyjazdu na wycieczkę, która poza radością pomagania i odpoczynkiem pozwoli Ci zmienić perspektywę oraz sprawi, że zaczniesz inaczej spoglądać na swoje życie! 

Czym są wycieczki z wolontariatem?

Najprościej pisząc: to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Jest aktywna forma spędzenia wypoczynku, w ramach której osoba bądź grupa w określonym czasie i formie wspiera lokalną organizację swoimi umiejętnościami, w pozostałym natomiast poznaje odwiedzany kraj oczami jego mieszkańców. Jeżeli zastanawiasz się, co niesie za sobą taka alternatywna forma wypoczynku, oto  5 powodów, dla których (naszym zdaniem) warto wybrać się na wycieczkę z wolontariatem.

1) Pomaganie potrzebującym

Wolontariat to działanie, które przynosi duży pożytek społeczny i jest realną pomocą dla osób w potrzebie. Pomaganie innym podnosi uczucie własnej wartości i sprawczości, umożliwia zachowanie odpowiedniej perspektywy, ponieważ nie zamykamy się w swojej bańce i uczymy się dostrzegać, jak żyją inni ludzie. To sprawdzona metoda, aby poczuć się lepiej oraz… dobry sposób na urozmaicenie monotonii życia – rekompensata za godziny spędzone w pracy, z której wartościami się nie utożsamiamy.

2) Poznawanie kultury w innych krajach

Wycieczki z wolontariatem dają Ci unikalną możliwość zajrzenia pod podszewkę innego państwa. Sprawdzenia, co pulsuje w jego „żywej tkance”. Jest to turystyka „świadoma”, którą określić można mianem „post-turystyki”.

Co odróżnia ją od tradycyjnego modelu?

Turystykę traktuje się zazwyczaj jako miły dodatek do otaczającej nas rzeczywistości, niewinny wyskok w bok – od normalności, codzienności i tego, czym warto by się w ogóle poważniej zajmować. Natomiast post-turystę od zwykłego turysty odróżnia świadomość globalnych współzależności, przyczyn i konsekwencji turystycznych zachowań oraz samoświadomość podlegania procesom psychologicznym, komercyjnym i ideologicznym. Jednakże przede wszystkim chodzi o innych ludzi i ich świat

– opisuje Paweł Cywiński na portalu post-turysta.pl.

3) Zwiedzanie miejsc niedostępnych dla turystów

Opieka koordynatora ADRA wiąże się również z innymi udogodnieniami. Dzięki niemu będziesz miał okazję poznać miejsca, których nie znajdziesz w przewodnikach, z dala od oczywistych, komercyjnych punktów na trasach turystycznych. W trakcie wycieczek oferowanych przez ADRA Polska możesz skorzystać z dodatkowo płatnych wycieczek fakultatywnych, które z pewnością poszerzą twój punkt widzenia.

4) Lokalna kuchnia

W dobie Tripadvisora znalezienie odpowiedniego miejsca na obiad może nie jest już zmorą podróżujących, my natomiast oferujemy pełne „zanurzenie” w lokalnej kuchni. Czebureki smażone na lokalnym targu? Warieniki lepione i podawane od lat w pobliskiej stołówce?  Sprawdź koniecznie naszą ofertę wycieczki na Ukrainę!

5) Sprawdzian przed misją humanitarną

Wycieczki z wolontariatem to alternatywa dla osób, które myślą o wyjeździe na misje czy też z pomocą humanitarną. Są krótsze (nie każdy może wyjechać na minimum pół roku), a w ich w trakcie nie angażujemy się jeszcze tak mocno w pomoc oraz misję organizacji. Mogą one stanowić doskonały sprawdzian przed wyjazdem w dłuższą podróż.

Wycieczki z  wolontariatem – jak to działa?

Sprawdź aktualną ofertę wycieczek, która dostępna jest pod tym adresem, następnie skontaktuj się z koordynatorem projektu, z którym ustalisz datę wyjazdu, dokumenty, które musisz zabrać ze sobą, określisz swoje preferencje dotyczące wyjazdu, wycieczek fakultatywnych oraz rodzaj wolontariatu, który Ci odpowiada. Wycieczka na Ukrainę trwa 15 dni, z czego 2 dni poświęcone są na dojazd.

Obecnie ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19 przy wjeździe na Ukrainę musisz posiadać przy sobie polisę ubezpieczeniową pokrywającą koszty związane z leczeniem COVID-19 oraz ewentualną obserwacją w placówce medycznej (kwarantanną). Ubezpieczenie musi pokrywać cały okres pobytu na Ukrainie. Pozostałe informacje dostępne są na stronie MSZ.

Rate this post
Close Menu
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

 

Subscribe to the newsletter

I give my informed, voluntary and revocable consent to receive information about ADRA Polska\'s activities in the future in the form of the Newsletter by means of electronic communication.

I accept, after reading, the Privacy Policy for the processing of my personal data by the Personal Data Administrator, which is ADRA Polska. The data provided will be processed only for the purpose of handling inquiries. Providing data is voluntary, but necessary to implement the above-mentioned purpose. Other information regarding the protection of personal data processing can be found in the Administrator\'s Privacy Policy.