Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Wycieczka sportowa dla dzieci

Regularnie organizowane są wyjazdowe zajęcia sportowe, dla dzieci w Tadżykistanie. W grudniu odbyło się kolejne spotkanie wyjazdowe, tym razem do miasta Regar.

Systematycznie, dwa razy w tygodniu, odbywają się  treningi piłki nożnej dla ubogich dzieci z miasta Duszanbe, z których korzysta do 50 dzieci. W grudniu zorganizowano spotkanie sportowe w mieście Regar, gdzie odbył się mecz piłki nożnej z drużyną klubu piłkarskiego Regar-TadAZ. Po rozgrywkach, na boisku zorganizowano piknik, w którym wzięły udział dzieci, obecni rodzice oraz trener, który jest wolontariuszem. Na pikniku podano tradycyjne danie narodowe plov, po polsku czasem nazywany pilafem. Wszyscy dobrze się bawili i miło spędzili czas. Takie wydarzenia stanowią ogromną radość dla dzieci, dla wielu z nich to jedyna możliwość spędzenia wolnego czasu, poza swoim miastem.  Takie wyjazdy mają również ogromne znaczenie w motywowaniu dzieci do stawiania sobie wartościowych celów i dążenia do ich osiągania.

 

Close Menu
×

Zapisz się do newslettera