Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

W Nygaysumbu już korzystają z podjazdów

  • Bez kategorii

W piątek zostały zakończone prace związane z budową podjazdów dla dzieci z niepełnosprawnością fizyczną w Szkole Podstawowej w Nygaysumbu. To bardzo ważny krok naprzód w zrównaniu szans na kształcenie dzieci z niepełnosprawnością ruchową w Rwandzie.

Prace trwały cztery dni. Zbudowano pięć podjazdów. Jeden z nich ułatwi kontaktowanie się dzieci z dyrektorem szkoły. Wcześniej wielokrotnie zdarzało się, że niepełnosprawni uczniowie nie byli w stanie wyrazić swojego zdania, poinformować o trudnościach i problemach, których doświadczają w szkole, czy załatwić spraw formalnych. Tych kilka stopni dzielących ich od gabinetu dyrektora było dla nich nie do pokonania, a często wstydzili sie poprosić koleżanki czy kolegów o pomoc. W rezultacie byli marginalizowani.

W nastepnym roku szkolnym – który tutaj zaczyna się w styczniu – dyrekcja szkoły spodziewa się większej ilości nowych uczniów z niepełnosprawnością ruchową właśnie dzięki zbudowanym podjazdom. Wreszcie szkoła została przystosowana do ich przyjęcia.

Close Menu
×

Zapisz się do newslettera