Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Speak out louder! Praktyczny przewodnik

  • Bez kategorii

  Projekt SPEAK OUT LOUDER był finansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu ERASMUS +. Zachęcamy do zapoznania się z Przewodnikiem po technologiach informacyjno-komunikacyjnych (TIK) dla osób pracujących z osobami z niepełnosprawnością. Przewodnik powstał w ramach projektu realizowanego przez ADRA Polska.

Jest to zbiór porad, jakich narzędzi i w jaki sposób używać w celu wzmocnienia osób z niepełnosprawnością, zwiększenia ich szans na znalezienie pracy czy urozmaicenie kontaktów społecznych. W przewodniku możesz znaleźć informacje o tym, czym są TIK oraz jak współcześnie możesz je wykorzystać dla dobra osób z niepełnosprawnością. W dalszej części podane zostały konkretne przykłady zabaw i rozgrzewek intergracyjnych, uwzględniające potrzeby osób z niepełnosprawnościami takimi jak słaby wzrok czy słuch. Ciekawym elementem przewodnika jest rozmowa dwóch młodych osób z
niepełnosprawnością, które dzielą się ze sobą doświadczeniami związanymi ze swoimi problemami zdrowotnymi oraz doświadczeniami uczestnictwa w szkoleniach dla młodzieży.

Przewodnik powstał w ramach projektu SPEAK OUT LOUDER realizowanego przez ADRA Polska 12–20 października 2014 r. w Grzybowie, który był finansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu ERASMUS +.

Przewodnik napisany jest w języku angielskim.

Close Menu
×

Zapisz się do newslettera