Pomóż ofiarom cyklonu tropikalnego Seroja w Indonezji
Ufunduj lekarstwa i schronienie
Ufunduj żywność dla poszkodowanych rodzin
Wpłata dowolna

Niszczycielski cyklon tropikalny Seroja uderzył w wyspy Indonezji oraz Timoru Wschodniego, zabijając 128 osób oraz niszcząc ponad 5 tys. domów. Liczba ofiar stale rośnie. Wspólnie z Fundacją ADRA Polska możesz pomóc ofiarom cyklonu, które w ciągu jednej chwili straciły cały swój dobytek i dach nad głową. Twoja darowizna pozwoli zaopatrzyć ofiary kataklizmu w niezbędną do przetrwania żywność oraz leki i środki pierwszej potrzeby.

Dlaczego pomagamy ofiarom cyklonu Seroja

Tropikalny cyklon Seroja uderzył w nocy 4 kwietnia w indonezyjskie Małe Wyspy Sundajskie Wschodnie i Małe Wyspy Sundajskie Zachodnie, a także w Timor Wschodni. Ulewny deszcz oraz towarzyszący mu silny wiatr spowodował masowe powodzie błyskawiczne oraz liczne lawiny błotne. Fale powodziowe uderzyły w wioski w czasie, gdy ludzie spali w swoich domach. Wielu z nich nie miało najmniejszej szansy na to, aby próbować się ratować.

W wyniku kataklizmu życie straciło przynajmniej 128 osób, a ponad 5 tys. domów zostało zniszczonych. Szacuje się, że skutki cyklonu Seroja dotknęły w sumie ponad 30 tys. osób. Liczba osób zmarłych i zaginionych może jeszcze wzrosnąć, ponieważ dostęp do wielu dotkniętych obszarów wciąż jest jeszcze niemożliwy. Wiele dróg zostało zablokowanych przez osuwiska, a mosty zostały uszkodzone.

Sytuacja osób, które przeżyły niszczycielską siłę cyklonu, jest dramatyczna. Wielu z nich straciło cały swój dobytek oraz dach nad głową. Nie mają przy sobie zupełnie nic. Tysiące ludzi dotkniętych kataklizmem tymczasowo znalazło schronienie w szkołach czy kościołach. Pilnie potrzebują jednak żywności, wody, koców, pościeli, ubrań i leków.

Ufunduj żywność dla zagrożonych rodzin >


Jak pomagamy?

Działacze ADRA Indonezja są na miejscu i zbierają niezbędne dane od władz lokalnych, a także organizacji pozarządowych. Fundacja ADRA Polska włącza się w pomoc dla ofiar kataklizmu. Zbieramy środki na najpilniejszą pomoc dla ofiar żywiołu. Za pośrednictwem naszych działaczy w Indonezji trafi ona bezpośrednio do najbardziej potrzebujących mieszkańców indonezyjskich prowincji Małe Wyspy Sundajskie Wschodnie i Małe Wyspy Sundajskie Zachodnie.

Poszkodowani potrzebują żywności, leków, środków higienicznych, koców, ubrań i pościeli, a także materiałów na odbudowę swoich domów.