Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Kuchnie charytatywne otwarte w mieście Vanadzor

Kuchnie charytatywne nie są nowym pomysłem w fundacji ADRA.  Projekt jednak nie wziął się z nikąd. Pierwszą miejscowością, w której przy udziale ADRA Armenia powstały rzeczone kuchnie było Vanadzor.

Vanadzor

Vanadzor to miasto znajdujące się w północnej Armenii, w śródgórskiej kotlinie Małego Kaukazu, na wysokości 1350 metrów, przy połączeniu rzek Pambak, Wanadzoriget, Tandzut. Jest to trzecie największe miasto w Armenii. 

Dobrze znane powiedzenie głosi: „Najszczęśliwszą osobą jest ta, która uszczęśliwia innych”. To powiedzenie jest tak szeroko rozpowszechnione, że nie ma nawet autora, o którym można byłoby wspomnieć. Wystarczy, że zaczynasz pomagać a stajesz się automatycznie jego autorem. Rzeczywiście, taka jest historia grupy ludzi w Vanadzor w Armenii, którzy już od ponad pół roku są naprawdę szczęśliwi, ponieważ są w stanie uszczęśliwić innych.

Kuchnie charytatywne istnieją dzięki Państwa wpłatom

Dzięki wsparciu ADRA Polska prowadzą projekt kuchni dla potrzebujących, gdzie ponad 40 beneficjentów otrzymuje bezpłatny obiad w każdą niedziele. We wrześniu 2019 r. ADRA Armenia, przy wsparciu ADRA Polska przystosowała pomieszczenia i wyposażyła humanitarną kuchnię, umożliwiając wolontariuszom-kucharzom doświadczanie wielkiej ekscytacji i radości z możliwości służenia potrzebującym. Warto wspomnieć, że wolontariusze ADRA nie tylko pomagają w kuchni humanitarnej fizycznie, ale także dostarczają żywność i wspierają finansowo projekt.

„Najlepszym powodem, dla którego podoba mi się ten projekt, jest to, że on nie kończy się na beneficjentach, ale błogosławi każdą zaangażowaną osobę, ponieważ „ błogosławieństwem jest dawanie, a następnie otrzymywanie…” – mówi dyrektor ADRA Armenia.

Kuchnie charytatywne - galeria zdjęć

Fotografie: ADRA Armenia

Rate this post
Close Menu
×

[FM_form id="1"]

Skip to content