Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Pomoc dla potrzebujących w Armenii – Gyumri

Projekt pomocy potrzebującym w Armenii miał swoje początki w miejscowości Gyumri.  Miasto to  najbardziej ucierpiało po wielkim trzęsieniu ziemi w 1988 roku. Pomimo upływu wielu lat, miasto Gyumri nadal nosi ślady ogromnych zniszczeń, jakie poczynił powyższy kataklizm. Na tym terenie nadal żyje bardzo duży odsetek ludzi ubogich i bezdomnych. Od kilku lat wolontariusze ADRA, prowadzą w tym mieście charytatywną kuchnię, która w każdą niedziele wydaje ciepły posiłek dla ponad 50 beneficjentów, głównie bezdomnych. Dzięki wsparciu ADRA Polska, udało się rozszerzyć projekt pomocy o uruchomienie dla bezdomnych bezpłatnej łaźni oraz pralni. To takie ważne dla potrzebujących, że mogą skorzystać z prysznica i móc wyprać swoje pranie. Beneficjentom wydawana jest również odzież używana.

W miejscowości Vanadzor istnieje podobny projekt kuchni, wydającej zupy, co w Gyumri, który również otrzymał wsparcie ADRA w zakresie remontu i wyposażenia. Dzięki temu wolontariusze mogą co tydzień dostarczać żywność ponad 50 beneficjentom. Projekt Gyumri został przedłużony, obejmuje także humanitarny prysznic i pranie, a także społeczny projekt dzielenia się odzieżą.

Close Menu
×

Zapisz się do newslettera