Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Pomoc dla dzieci z Donbasu

  • Bez kategorii

Dzięki darczyńcom, którzy przekazali środki na konto ADRA Polska, do ponad 75 dzieci z objętego wojną Donbasu na Ukrainie trafiła pomoc.

– Cieszymy się, że jako ADRA Polska mogliśmy się włączyć w pomoc dla Ukrainy – mówi Piotr Nowacki, prezes Fundacji ADRA Polska.  

Dzięki darczyńcom z Polski, którzy na pomoc Ukrainie przekazali w sumie ponad 38 tys. zł, w ośrodku wypoczynkowym „Harmonia” zlokalizowanym w obwodzie dniepropietrowskim zorganizowany został obóz edukacyjno-wypoczynkowy dla 75 dzieci z Donbasu. Ponadto przeprowadzone zostały remonty dwóch domów zniszczonych w wyniku wojny we wschodniej Ukrainie. Tego rodzaju wsparciem została objęta m.in. rodzina pani Natalii Svirgun, z miejscowości Bylbasovka koło Słowiańska. Pani Natalia samotnie wychowuje czwórkę dzieci (jedną dziewczynkę i trzech chłopców). Jej najmłodsze dziecko, chorujące na mózgowe porażenie dziecięce, niedawno zmarło. Po ostrzelaniu Słowiańska i spaleniu domu tej rodziny, mąż opuścił ją, zostawiając samą z dziećmi. Dzięki środkom zebranym w Polsce przedstawiciele ADRA Ukraina wykonali remont domu tej rodziny, a także przekazali bon na zakupy, który w ciągu trzech miesięcy rodzina mogła wykorzystać na zaopatrzenie się w najbardziej potrzebne artykuły.

Do końca 2015 roku pomoc ADRA Ukraina w postaci remontów zniszczonych w wojnie budynków trafiła do ponad 800 domostw (w tym domostw wielorodzinnych). Pomoc ta polegała m.in. na odbudowie dachów i stropów, naprawie instalacji elektrycznej czy wymianie okien. Tego rodzaju wsparcie trafiło do ok. 1,5 tys. osób.

Close Menu
×

Zapisz się do newslettera