Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Pomoc dla Donbasu. Jak pomagała fundacja ADRA?

Dzięki Państwa ofiarności dużym sukcesem okazała się akcja „Pomoc dla Donbasu” fundacji ADRA Polska. W ramach tej akcji udało się odbudować dwa domy jednorodzinne, 800 innych domostw zostanie wspartych w naprawie dachów czy instalacji, a 75 dzieci otrzymało pomoc – a to wszystko dzięki Państwa wpłatom.

Pomoc dla Donbasu – dlaczego pomagamy?

Rosyjska agresja na Ukrainę stała się przyczyną masowej migracji ludności z terenów znajdujących się w strefie działań wojennych. Osoby pozostałe na okupowanych przez Rosję terenach wschodniej Ukrainy, na których utworzono tzw. republiki, potrzebują pomocy humanitarnej.

Polscy darczyńcy spisali się na medal

Dzięki darczyńcom, którzy przekazali środki na konto ADRA Polska, do ponad 75 dzieci z objętego wojną Donbasu na Ukrainie trafiła pomoc.

Cieszymy się, że jako ADRA Polska mogliśmy się włączyć w pomoc dla Ukrainy

– mówi Piotr Nowacki, prezes Fundacji ADRA Polska.

Dzięki darczyńcom z Polski, którzy na pomoc Ukrainie przekazali w sumie ponad 38 tys. zł, w ośrodku wypoczynkowym „Harmonia” zlokalizowanym w obwodzie dniepropietrowskim zorganizowany został obóz edukacyjno-wypoczynkowy dla 75 dzieci z Donbasu. Ponadto przeprowadzone zostały remonty dwóch domów zniszczonych w wyniku wojny we wschodniej Ukrainie. Tego rodzaju wsparciem została objęta m.in. rodzina pani Natalii Svirgun, z miejscowości Bylbasovka koło Słowiańska. Pani Natalia samotnie wychowuje czwórkę dzieci (jedną dziewczynkę i trzech chłopców). Jej najmłodsze dziecko, chorujące na mózgowe porażenie dziecięce, niedawno zmarło. Po ostrzelaniu Słowiańska i spaleniu domu tej rodziny, mąż opuścił ją, zostawiając samą z dziećmi. Dzięki środkom zebranym w Polsce przedstawiciele ADRA Ukraina wykonali remont domu tej rodziny, a także przekazali bon na zakupy, który w ciągu trzech miesięcy rodzina mogła wykorzystać na zaopatrzenie się w najbardziej potrzebne artykuły.

Do końca 2015 roku pomoc ADRA Ukraina w postaci remontów zniszczonych w wojnie budynków trafiła do ponad 800 domostw (w tym domostw wielorodzinnych). Polegała m.in. na odbudowie dachów i stropów, naprawie instalacji elektrycznej czy wymianie okien. Tego rodzaju wsparcie trafiło do ok. 1,5 tys. osób.

Rate this post
Close Menu
×

[FM_form id="1"]

Skip to content