Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Pomoc dla powodzian. Polacy pomogli na Bałkanach

Ponad 1,5 miliona poszkodowanych to bilans rekordowych opadów oraz ich następstw. ADRA Polska przekazała do tej pory 12,7 tys zł na pomoc dla powodzian na Bałkanach.

Jak przebiegała pomoc dla powodzian na Bałkanach?

W wyniku majowej powodzi, jaka nawiedziła Bośnię i Hercegowinę, Serbię oraz Chorwację poszkodowanych zostało 1,6 mln osób. ADRA Serbia i ADRA Chorwacja od razu ruszyły na ratunek powodzianom, przekazując im 39 ton ubrań, żywności i wody. Dzięki ofiarności ludzi dobrej woli ADRA Polska przekazała środki na rzecz powodzian na Bałkanach, które pomogły m.in. w osuszeniu zalanych domów.

W pomoc włączyli się także Polacy. Za sprawą środków zebranych przez ADRA Polska (12,7 tys. zł) i przekazanych do ADRA Serbia (9,8 tys. zł) i ADRA Chorwacja (2,9 tys. zł) zakupione zostały żywność, leki oraz środki dezynfekujące. Ponadto wsparcie zapewnione przez ADRA Polska zostało wykorzystane do pokrycia kosztów osuszania zalanych budynków.

O tym, jak wielkich szkód dokonał żywioł, świadczy m.in. fakt, że do biura ADRA w serbskim mieście Paracin po pomoc zgłosiło się 800 osób. Niektóre z domów całkiem się zawaliły, w wielu pozostałych wilgotność ścian wynosiła 70% (norma to poniżej 4%, wskaźnik powyżej 12% oznacza silne zawilgocenie i konieczność jak najszybszego osuszenia). Ogółem serbski i chorwacki oddział ADRY pomogły już w osuszeniu 900 domów.

Jeżeli chcesz dorzucić się na pomoc dla powodzian na Bałkanach możesz zrobić to tutaj.

Rate this post
Close Menu
×

[FM_form id="1"]

Skip to content