Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Podsumowanie projektu ADRA dla bezrobotnych na Ukrainie

  • Bez kategorii

Rozwój przedsiębiorczości wśród osób przesiedlonych wewnętrznie jest złożonym zagadnieniem i wymaga całościowego podejścia. Wiele z tych osób nie posiada umiejętności potrzebnych na lokalnym rynku pracy ich nowego środowiska, dlatego najpierw należy zająć się tą kwestią, oferując im kursy zawodowe, odpowiadające zarówno ich zainteresowaniom, jak i potrzebom rynku. Ponadto, wiele z tych osób zmaga się z problemami natury psychologicznej – wypalenie emocjonalne związane z przeżytym stresem, brak wiary w siebie oraz we własne możliwości. Dlatego tak ważne jest by zapewnić im odpowiednie wsparcie psychologiczne, które pozwoli im uporać się z problemami mogącymi wpływać na ich wypełnianie obowiązków zawodowych oraz długotrwałą chęć do pracy.  

Projekt „Zapewnienie wszechstronnego wsparcia w zakresie rozwoju kompetencji zawodowych oraz rozbudzenia przedsiębiorczości w regionie Dniepropietrowskim wśród osób przesiedlonych wewnętrznie”, prowadzony od maja do grudnia 2017 r., zawierał w sobie wszystkie powyższe elementy. Ponadto, w ramach projektu zapewnione zostało również bieżące wsparcie specjalisty HR oraz specjalisty ds. otwierania własnego biznesu. Dzięki tak wszechstronnemu wsparciu 160 osób wewnętrznie przesiedlonych mieszkających w 7 miastach w regionie dniepropietrowskim (Dniepropietrowska, Kamieńskie, Synelnykowe, Nowomoskowsk, Pawłohrad, Illiarynove, Krzywy Róg), zdobyło i rozwinęło umiejętności i kompetencje, które pozwolą im na zdobycie pracy w nowym miejscu zamieszkania,  polepszenie ich sytuacji ekonomicznej, ale także na szybszą integrację ze społecznością przyjmującą. 

W ramach projektu wszyscy uczestnicy z sukcesem ukończyli kursy w nowych zawodach. 120 osób rozpoczęło zaś aktywność zawodową w tym kierunku (m.in. poprzez pracę, staże, czy też otwarcie własnego biznesu).

Projekt współfinansowany był w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Close Menu
×

Zapisz się do newslettera