ADRA Polska

Pierwsza część darów przekazana. Ruszamy z kolejną akcją na rzecz pomocy migrantom na granicy

 1. /
 2. Blog
 3. /
 4. Pomoc uchodźcom
 5. /
 6. Pierwsza część darów przekazana....
Zbiórka na rzecz migrantów fundacji ADRA Polska. Przekazanie paczek dla migrantów na granicy.

Mnóstwo ogrzewaczy do ciała, rąk i stóp, ciepła nieprzemakalna odzież oraz ocieplane buty. – pierwsze niezbędne rzeczy trafiły już do migrantów na granicy. W ramach drugiej akcji rozpoczynamy zbiórkę nowych lub nieużywanych spodni nieprzemakalnych, które przed świętami Bożego Narodzenia trafią do potrzebujących na granicę. 

Zbiórka na rzecz migrantów na granicy - pierwsza odsłona

Państwa reakcja na naszą zbiórkę okazała się natychmiastowa i już po upływie tygodnia mogliśmy zakupić, zorganizować, przewieźć i przekazać pierwszą część darów, które z końcem listopada trafiły do migrantów.  

Ciepłe, wodoodporne obuwie, zimowe nieprzemakalne kurtki, ogrzewacze do ciała, rąk i stóp, odzież i bielizna – te rzeczy już trafiły do potrzebujących.

Pierwsza pula przedmiotów trafiła do Podlaskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża, a stamtąd do punktów pomocy humanitarnej rozmieszczonych wzdłuż granicy polsko-białoruskiej, skąd trafiły bezpośrednio do rąk migrantów i migrantek. 

Przekazanie paczek dla migrantów na granicy. Dary pochodzą ze zbiórki fundacji ADRA Polska
Zbiórka na rzecz migrantów fundacji ADRA Polska. Przekazanie paczek dla migrantów na granicy.
Przekazanie ogrzewaczy do ciała, butów i innych darów dla migrantów na granicy polsko-białoruskiej

Drugą placówką, do której trafiły rzeczy zakupione ze środków pochodzących ze zbiórki organizowanej przez ADRĘ był Szpital w Hajnówce. Hajnówka jest miastem z powiatowym szpitalem pracującym w strefie stanu wyjątkowego. To do niego Straż Graniczna przywozi najwięcej migrantów, którzy szukają schronienia po polskiej stronie granicy. Większość z nich jest tak chora lub osłabiona, że wymagają pomocy medycznej.   

ADRA Polska przekazuje najpotrzebniejsze rzeczy dla migrantów w szpitalu w Hajnówce
ADRA Polska przekazuje najpotrzebniejsze rzeczy dla migrantów w szpitalu w Hajnówce
ADRA Polska przekazuje najpotrzebniejsze rzeczy dla migrantów w szpitalu w Hajnówce

Rozpoczynamy nową zbiórkę rzeczy – kup lub oddaj spodnie narciarskie, których już nie używasz!

W odpowiedzi na liczne zapytania od Państwa rozpoczynamy zbiórkę ciepłych spodni nieprzemakalnych. To naprawdę jedyna możliwa forma pomocy dla osób koczujących przez kilka tygodni w lasach przy minusowych temperaturach.  

Szczególnie teraz – w okresie przedświątecznym – powinniśmy spojrzeć na migrantów przy granicy jak na ludzi a nie jak na agresorów. Te osoby znajdują się na skraju śmierci, musimy zdecydowanie działać, aby chronić ich życie

– mówi Piotr Nowacki, prezes fundacji ADRA Polska. 

Jak możesz pomóc?

Prześlij na adres Fundacji ADRA Polska spodnie, które my następnie przekażemy do punktów pomocy humanitarnej przy granicy. 

Jakie spodnie są potrzebne? 

 • Nowe albo używane – ale w dobrym stanie i wyprane 
 • Ocieplane – najlepiej narciarskie 
 • Nieprzemakalne 
 • Tylko w ciemnych kolorach 
 • W każdym rozmiarze: dla dzieci i dorosłych, dla kobiet i mężczyzn  

Spodnie możesz przesłać na adres: 

Fundacja ADRA Polska 
Ul. Oleśnicka 4 
50-320 Wrocław 

Scroll to Top

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content