Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Ośrodek dla niepełnosprawnych dzieci w Kareli już wkrótce gotowy

Zgodnie z planem i bez opóźnień, tak najkrócej można podsumować wizytę naszego koordynatora po stronie gruzińskiej w ośrodku dla niepełnosprawnych dzieci w Kareli, która miała miejsce 24 czerwca. Przedstawiamy Wam postępy wykonanych prac remontowych w ramach naszego tegorocznego projektu pomocy w Gruzji. 

Przypominamy, że remont ośrodka w Kareli jest częścią projektu: “Poprawa dostępu do usług społecznych dla grup defaworyzowanych w Gruzji – dzieci niepełnosprawnych” wykonywanego w ramach współpracy z ADRA Georgia i przy zaangażowaniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej. Na co dzień ośrodkiem tym opiekuje się organizacja „Welfare and Development Centre” (WDC). Do tej pory schronienie znajdowało tam 15 dzieci w wieku 6-18 lat niepełnosprawnych fizycznie, bądź umysłowo. Dzięki remontom pomieszczeń przekazanych nieodpłatnie od władz lokalnych placówka ta będzie mogła wziąć pod swoją opiekę ponad dwa razy tyle dzieci.

Galeria z wizyty koordynatora projektu z dnia 24 czerwca

Co zostanie wykonane w ramach remontu

Renowacja przestrzeni obejmuje utworzenie osobnego wejścia do budynku, wraz z rampą podjazdową dla wózków inwalidzkich. Wszystkie 10 okien i 11 drzwi są wymieniane na nowe. Ponadto prace konstrukcyjne obejmują:

  • Zburzenie starych, zniszczonych ścian działowych i stworzenie dwóch nowych.
  • Przekształcenie pomieszczenia w toalety, kuchnię i jadalnię.

Prace renowacyjne ścian, sufitu i podłogi obejmują:

  • Renowacje 624 m2 powierzchni ścian wewnętrznych wraz z jej pomalowaniem.
  • Przygotowanie i montaż 145 m2 płyty gipsowo-kartonowej do sufitu wraz z jej pomalowaniem.
  • Naprawę i przygotowanie 145 m2 powierzchni podłogi, a następnie montaż 133 m2 drewnianego laminatu i 49 m2 płytek ceramicznych.

Dodatkowo w ramach remontu instalowane są toalety, umywalki oraz zlew kuchenny, a do pomieszczenia doprowadzana jest woda oraz system kanalizacyjny.

Obserwuj postępy naszego projektu realizowanego w Gruzji. Będziemy Was informować o czynionych postępach. Możesz także nas wesprzeć, dzięki czemu będziemy mogli planować już kolejne działania niosące pomoc potrzebującym – przekaż darowiznę!

Polska Pomoc logo

Projekt współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Publikacja wyraża wyłącznie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

 

Close Menu
×

Zapisz się do newslettera