Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Ośrodek dla niepełnosprawnych dzieci w Gori – remont trwa

Ośrodek dla niepełnosprawnych dzieci w Gori już niedługo przyjmie pierwszych pacjentów. Nasz koordynator po stronie gruzińskiej odwiedził go w trakcie remontu. Prezentujemy Wam materiał zdjęciowy na dzień 6 sierpnia 2019 r. Przed nami jeszcze sporo pracy do wykonania, ale wszystko przebiega według zaplanowanego harmonogramu.

Ośrodek dla niepełnosprawnych dzieci w Gori – wizyta koordynatora

Co zostanie wykonane w ramach remontu

  1. Wydzielenie (odgrodzenie) przestrzeniCały obiekt, udostępniony przez władze lokalne, ma łączną powierzchnię 317 m2. Na chwilę obecną nie ma jednak potrzeby odnawiania całej powierzchni. W ramach projektu zostanie odnowiona powierzchnia równa 196,63 m2. Nawet przy znaczącej liczbie beneficjentów jest ona wystarczająca do zapewnienia zajęć grupowych i spotkań indywidualnych w liczbie wymaganej przez regulacje rządu (opisane powyżej).
  2. Budowa rampy (o długości 4m) dla wózków inwalidzkich oraz renowacja schodków zewnętrznych (zewnętrzne)
  3. Pomalowanie drzwi wejściowych i zewnętrznej elewacji
  4. Wymiana okien (7) i drzwi wewnętrznych (7)
  5. Stworzenie (renowacja) 7 pomieszczeń funkcjonalnychStworzona toaleta będzie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W kuchni zamontowany zostanie prosty blat, jak również umywalka z prostą szafką. Organizacja Biliki zobowiązała się zapewnić meble do wszystkich pokoi samodzielnie do końca projektu. We wszystkich tych funkcjonalnych pokojach, a także na korytarzu, renowacja obejmie prace remontowe sufitu, ścian i podłóg, gdyż ich obecny stan jest bardzo zły.
  6. Instalacja wodno-kanalizacyjnaStworzenie toalety będzie wymagało instalacji kanalizacji (rozkopania podłogi oraz zainstalowania nowych rur).
    Ponieważ jest to budynek mieszkalny, posiada on centralne szambo, do którego nowo zainstalowane rury (w toalecie i kuchni) zostaną podłączone.
  7. System grzewczyW obiekcie tym nie ma obecnie żadnego systemu grzewczego – istnieje więc potrzeba zainstalowania nowego systemu grzewczego. Obejmie on 14 grzejników, sieć rur i 1 bojler do wody 32 KW (służący do zapewnienia ciepłej wody zarówno w grzejnikach, jak i w kranach w kuchni i toaletach).
  8. System elektrycznyCałe okablowanie udostępnionej przestrzeni należy wymienić, gdyż obecne jest stare i zardzewiałe, przez co niebezpieczne. Zainstalowanych zostanie 50 nowych przełączników i gniazd, jak również około 30 nowych lamp i punktów oświetlenia.

 

Obserwuj naszą stronę internetową i obserwuj postępy naszych prac remontowych w ośrodkach dla dzieci niepełnosprawnych w Gruzji. Możesz także nas wesprzeć, dzięki czemu będziemy mogli planować już kolejne działania niosące pomoc potrzebującym – przekaż darowiznę!
Polska Pomoc logo

Projekt współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Publikacja wyraża wyłącznie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Rate this post
Close Menu
×

[FM_form id="1"]

Skip to content