Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Ośrodek dla niepełnosprawnych dzieci w Gori remontowany

Nasz koordynator po stronie gruzińskiej odwiedził remontowany ośrodek w Gori. Prezentujemy Wam materiał zdjęciowy z aktualnego zaawansowania remontów na dzień 6 sierpnia 2019 r. Przed nami jeszcze sporo pracy do wykonania, ale wszystko przebiega według zaplanowanego harmonogramu. 

Galeria z wizyty koordynatora projektu w Gori z dnia 5 sierpnia 2019 r.

Co zostanie wykonane w ramach remontu

1) Wydzielenie (odgrodzenie) przestrzeni
Cały obiekt, udostępniony przez władze lokalne, ma łączną powierzchnię 317 m2. Na chwilę obecną nie ma jednak potrzeby odnawiania całej powierzchni. W ramach projektu zostanie odnowiona powierzchnia równa 196,63 m2. Nawet przy znaczącej liczbie beneficjentów jest ona wystarczająca do zapewnienia zajęć grupowych i spotkań indywidualnych w liczbie wymaganej przez regulacje rządu (opisane powyżej).

2) Budowa rampy (o długości 4m) dla wózków inwalidzkich oraz renowacja schodków zewnętrznych (zewnętrzne)

3) Pomalowanie drzwi wejściowych i zewnętrznej elewacji

4) Wymiana okien (7) i drzwi wewnętrznych (7)

5) Stworzenie (renowacja) 7 pomieszczeń funkcjonalnych

Stworzona toaleta będzie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
W kuchni zamontowany zostanie prosty blat, jak również umywalka z prostą szafką. Organizacja Biliki zobowiązała się zapewnić meble do wszystkich pokoi samodzielnie do końca projektu. We wszystkich tych funkcjonalnych pokojach, a także na korytarzu, renowacja obejmie prace remontowe sufitu, ścian i podłóg, gdyż ich obecny stan jest bardzo zły.

6) Instalacja wodno-kanalizacyjna
Stworzenie toalety będzie wymagało instalacji kanalizacji (rozkopania podłogi oraz zainstalowania nowych rur).
Ponieważ jest to budynek mieszkalny, posiada on centralne szambo, do którego nowo zainstalowane rury (w toalecie i kuchni) zostaną podłączone.

7) System grzewczy
W obiekcie tym nie ma obecnie żadnego systemu grzewczego – istnieje więc potrzeba zainstalowania nowego systemu grzewczego. Obejmie on 14 grzejników, sieć rur i 1 bojler do wody 32 KW (służący do zapewnienia ciepłej wody zarówno w grzejnikach, jak i w kranach w kuchni i toaletach).

8) System elektryczny
Całe okablowanie udostępnionej przestrzeni należy wymienić, gdyż obecne jest stare i zardzewiałe, przez co niebezpieczne. Zainstalowanych zostanie 50 nowych przełączników i gniazd, jak również około 30 nowych lamp i punktów oświetlenia.

Obserwuj naszą stronę internetową i obserwuj postępy naszych prac remontowych w ośrodkach dla dzieci niepełnosprawnych w Gruzji. Możesz także nas wesprzeć, dzięki czemu będziemy mogli planować już kolejne działania niosące pomoc potrzebującym – przekaż darowiznę!
Polska Pomoc logo

Projekt współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Publikacja wyraża wyłącznie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Close Menu
×

Zapisz się do newslettera