Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Zostań nadzieją dzieci z Armenii

Celem współrealizowanego przez nas projektu jest podzielenie się radością i szczęściem oraz stworzenie okazji, aby najmłodsze lata dzieci z Armenii nabrały żywszych kolorów. Dla ubogich rodzin z miasta Ararat to często jedyna okazja na spędzenie wolnego czasu poza miejscem urodzenia. To także realna pomoc dla dzieci, która ma poprawić ich samoocenę i zwiększyć motywację do kształcenia się i osobistego rozwoju.

Wraz z ADRA Armenia na przełomie roku planujemy przekazać ubogim dzieciom prezenty w postaci środków higienicznych i gier edukacyjnych wraz ze zorganizowaniem specjalnego wydarzenia (pokazu artystycznego z zajęciami integracyjno-edukacyjnymi), aby dać dzieciom nadzieję.

Region Ararat w Armenii jest obszarem wiejskim (zlokalizowanym w pobliżu biblijnej góry Ararat), w którym mieszka 260 tys. ludzi. Obszar ten znajduje się na wschód od centralnej części kraju, zajmując południowo-wschodnią część równiny Ararat, zaledwie 7 km na wschód od granicy z Turcją.

Głównym zajęciem mieszkańców jest rolnictwo. Stan ekonomiczny regionu jest niski i dlatego wielu mężczyzn migruje do pracy za granicą. W szczególnie trudnej sytuacji są dzieci. Wyjazd na wakacje to tylko marzenie dla wielu z nich, ponieważ ich rodzice przede wszystkim są zajęci zapewnieniem im podstawowych potrzeb, jak jedzenie, odzież czy ogrzanie mieszkania. Chociaż region jest blisko stolicy, dzieci są pozbawione wielu rozrywek dostępnych tam, jak teatr czy udział w koncertach. W rezultacie najmłodsi dorastają z brakiem dostępu do edukacji i rozwoju kulturalnego. Mają problemem z komunikacją. Większość dzieci z tego powodu wstydzi się rozmawiać z nowymi ludźmi.

Zaklęty krąg

Dzieci z Armenii, które chce objąć swoim programem ADRA nie mają zaspokojonych podstawowych potrzeb materialnych. W efekcie nie widzą dla siebie perspektyw, co demotywuje je do angażowania się w edukację i samorozwój. Lata tych dzieci mijają, nie pozostawiając po sobie żadnych miłych wspomnień. Brak możliwości wyrwania się z tej spirali powoduje u nich apatię oraz frustrację.

Na co zostaną wykorzystane wpłaty na rzecz dzieci z Armenii?

Twój dar w wysokości 100 zł wesprze ufundowanie środków higienicznych, gier edukacyjnych oraz programu edukacyjnego dla jednego dziecka z miasta Ararat.

Przekaż darowiznę na konto Fundacji ADRA Polska:

49 1240 1994 1111 0010 3092 3882
tytułem: „pomoc dzieciom w Armenii

Rate this post
Close Menu
×

[FM_form id="1"]

Skip to content